۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 39829
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
  • 15 بازدید
  • ارسال توسط :
آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی
آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی

آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی

قرچک – آبرومند: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی در سال های اخیر، به چالشی بزرگ برای محیط زیست و آتش نشانی ها تبدیل شده است. به گزارش خبرنگار ما – داوود مهدیزاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک  در جمع خبرنگاران، اظهار […]

قرچک – آبرومند: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک گفت: آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی در سال های اخیر، به چالشی بزرگ برای محیط زیست و آتش نشانی ها تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ما – داوود مهدیزاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک  در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: متأسفانه کشاورزان برای پاک سازی علف های هرز و آفت ها، شخم زدن آسان و آماده سازی زمین برای کشت دوم اقدام به آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی کرده که علاوه بر خسارات زیست محیطی و آلودگی هوا، باعث بروز آسیب به زیرساخت ها و در برخی موارد باعث خسارت به زمین های هم جوار که محصول آن برداشت نشده می شود.

آتش زدن زمین های کشاورزی

وی افزود: همچنین آتش زدن زمین هایی که در نزدیکی شهرها و جاده های مواصلاتی هستند، باعث بروز خطرات و حوادثی برای خودروهای عبوری بر اثر دود ناشی از حریق ایجادشده خواهد شد و جان افرادی را به خطر می اندازد.

این مسؤول با اشاره به اینکه آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی در سال های اخیر، به چالشی بزرگ برای محیط زیست و آتش نشانی ها تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: برای خاموش کردن آتش ناشی از سهل انگاری افراد، مقادیر زیادی آب صرف شده و افراد، خودروها و تجهیزات بسیاری را مستهلک خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک اظهار کرد: بر همین اساس به کشاورزان و شهروندان گرامی توصیه می شود از آتش زدن باقیمانده محصولات کشاورزی خودداری کنند.

مهدیزاده یادآور شد: در صورت انجام این اقدام غیراصولی، نکاتی هم چون خودداری از آتش زدن زمین هایی که در مجاورت یا نزدیکی زمینی قرار دارند که محصولات خود را برداشت نکرده اند، خودداری در روزهایی که وزش باد وجود دارد، هماهنگی با نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی قبل از آتش زدن باقیمانده محصولات (کلش)، دور کردن کلیه وسایل نقلیه و مواد قابل اشتعال نظیر باقیمانده

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*