۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » تهران » عناوین اصلی » فرهنگی » گرمسار
  • شناسه : 28910
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
  • 74 بازدید
  • ارسال توسط :
“آزمون فریدون” بعنوان اثر منتخب جشنواره بین المللی نمایش های آئینی سنتی معرفی شد
“آزمون فریدون” بعنوان اثر منتخب جشنواره بین المللی نمایش های آئینی سنتی معرفی شد

“آزمون فریدون” بعنوان اثر منتخب جشنواره بین المللی نمایش های آئینی سنتی معرفی شد

گرمسار – آبرومند: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار از انتخاب مجلس شبیه خوانی “آزمون فریدون” بعنوان اثر برگزیده نوزدهمین جشنواره بین المللی نمایش های آئینی سنتی خبر داد. به گزارش خبرنگار ما – نعمت اله قنبری نیکدل گفت: مجلس شبیه خوانی “آزمون فریدون” توسط گروه شبیه خوانی متوسلین به حضرت علی اکبر(ع) […]

گرمسار – آبرومند: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار از انتخاب مجلس شبیه خوانی “آزمون فریدون” بعنوان اثر برگزیده نوزدهمین جشنواره بین المللی نمایش های آئینی سنتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – نعمت اله قنبری نیکدل گفت: مجلس شبیه خوانی “آزمون فریدون” توسط گروه شبیه خوانی متوسلین به حضرت علی اکبر(ع) شهرستان گرمسار ؛ به سرپرستی و کارگردانی علی عزیزی اجرا شده است.

 

وی ضمن تبریک این موفقیت به سرپرست و اعضای این گروه ؛ افزود: این اثر قرار است در نوزدهمین جشنواره بین المللی نمایش های آئینی سنتی که در مرداد ماه سال جاری در محل تئاتر شهر تهران برگزار می شود به اجرا گذاشته شود.

 

علی عزیزی نیز در این خصوص گفت: مجلس شبیه خوانی آزمون فریدون که داستان تقسیم حکومت جهان بین فرزندان فریدون است؛ هم جنبه معنوی دارد و هم به واسطه داستان هیجانی و حماسی ؛ مخاطب را به تماشای این اثر جذب می کند.

 

نویسنده و کارگردان این اثر یادآور شد: در این اثر آئینی سنتی؛ برخی از هنرمندان برجسته و پیشکسوت شبیه خوانی کشور و همچنین تعدادی از هنرمندان جوان شهرستان گرمسار به ایفای نقش خواهند پرداخت.

 

وی این اثر نمایشی را اقتباسی آزاد از داستان شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی خواند و تصریح کرد: تعزیه نامه نویسی یکی از هنرهایی است که مستلزم شناخت نسبت به تعزیه ؛ موسیقی و درام بوده و تاکنون در کشور ما زیاد به آن توجه نشده و شاید افراد بسیار اندک و انگشت شماری به این امر پرداخته اند که خوشبختانه این موضوع توسط بنده و مجموعه گروه متوسلین به حضرت علی اکبر(ع) شهرستان گرمسار پیگیری شده و مورد توجه قرار گرفته است.

 

علی عزیزی خاطرنشان کرد: گروه شبیه خوانی متوسلین به حضرت علی اکبر(ع) شهرستان گرمسار ؛ با تکیه بر ظرفیت بومی جوانان شهرستان ؛ فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ در این زمینه آغاز کرده و تا کنون موفق به کسب رتبه ها و جوایز متعدد در جشنواره ها و سوگواره های استانی و سراسری شده است.

گفتنی است علی عزیزی ؛ هنرمند نویسنده و کارگردان گرمساری ؛ سال گذشته نیز موفق به اخذ جایزه بهترین متن ؛ برای نمایش آئینی سنتی کینِ ایرج شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*