۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 9134
  • ۲۵ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۰
  • 88 بازدید
  • ارسال توسط :

آغاز اجرای شیوه نامه طرح ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی شهر دماوند برای نخستین بار

دماوند – ابتکار ورامین: شهردار دماوند از آغاز اجرای شیوه نامه طرح ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی (نخاله) در این شهر برای نخستین باز با هدف حفظ محیط زیست و نظارت بر تخلیه صحیح نخاله ها در محل خبر داد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از شهرداری دماوند – عباس صفری به اهمیت اجرای […]

دماوند – ابتکار ورامین: شهردار دماوند از آغاز اجرای شیوه نامه طرح ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی (نخاله) در این شهر برای نخستین باز با هدف حفظ محیط زیست و نظارت بر تخلیه صحیح نخاله ها در محل خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از شهرداری دماوند – عباس صفری به اهمیت اجرای شیوه نامه طرح ساماندهی پسماندها و نخاله های ساختمانی و عمرانی در شهر دماوند اشاره و اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم شهری که طی سالهای اخیر مشکلاتی را در سطح شهر دماوند ایجاد کرده است، تخلیه پسماندهای ساختمانی و عمرانی در حاشیه جاده ها و اراضی خالی شهر می باشد.

وی ادامه داد: در این راستا شهرداری دماوند با تلاش و برنامه ریزی جدی حوزه مدیریت نخاله و پسماند را تشکیل داد و امروز شیوه نامه طرح ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی و اعمال نظارت و کنترل جدی با شناسایی خودروهای حمل پسماند به همت راهنمایی و رانندگی در حال اجرا است.

این مقام مسوول با بیان اینکه تمامی خودروهای حمل نخاله با الصاق برچسب حوزه مدیریت پسماند شناسایی و کنترل می شوند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۰ دستگاه ماشین آلات (لودر-کامیون-کامیونت) برای انجام امور مربوط به حمل و نقل و تخلیه نخاله های ساختمانی شهر دماوند ساماندهی شده اند تا نخاله های خود را تنها در منطقه گندک تخلیه کنند که این اقدام بسیاری از مشکلات مربوط به این حوزه را مرتفع ساخته است.

صفری با اشاره به اینکه در دماوند روزانه حدود ۳۰تا ۷۰ تن بر حسب تغییرات فصلی نخاله به مرکز دفع پسماندهای عمرانی (گندک) وارد می شود، افزود: بهبود سیمای شهری و پاکیزگی معابر، جلوگیری از آلودگی محیط شهر، جلوگیری از ایجاد سد معبر جهت امنیت و آسایش شهروندان، جلوگیری از پر شدن نهرها و کانالهای سطح شهر و بروز حوادث احتمالی و آب گرفتگی، هدایت و نظارت بر حمل این پسماندها از سطح شهر و تخلیه در محل های مجاز، جلوگیری از تخلیه نخاله ها در حاشیه و مبادی ورودی شهر و .. را می توان از اهداف این طرح دانست.

وی با تاکید بر اینکه حفظ محیط زیست شهری از اهمیت ویژه ایی برخوردار است، گفت: در راستای اجرای صحیح این طرح و توجه به بهداشت محیط، شهرداری با تمامی متخلفان تخلیه نخاله های ساختمانی که خارج از مکان معین شده، نسبت به تخلیه پسماند اقدام کنند برخورد و با نصب پلاکارد بر روی خودروی تخلف شده به شهروندان اطلاع رسانی می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*