۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » پيشوا » تهران » عناوین اصلی
  • شناسه : 47514
  • ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
  • 33 بازدید
  • ارسال توسط :
آمار جمعیتی استان تهران به روزرسانی می‌شود
آمار جمعیتی استان تهران به روزرسانی می‌شود

آمار جمعیتی استان تهران به روزرسانی می‌شود

پیشوا- آبرومند: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینکه پایتخت بیشترین تغییرات جمعیتی را در کشور دارد گفت: آمار جمعیتی استان به روزرسانی می‌شود.   به گزارش خبرنگار ما – مسعود شفیعی بعد از ظهر یکشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی پیشوا اظهار داشت: با توجه به کمبودهای شدید شهرستان […]

پیشوا- آبرومند: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینکه پایتخت بیشترین تغییرات جمعیتی را در کشور دارد گفت: آمار جمعیتی استان به روزرسانی می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار ما – مسعود شفیعی بعد از ظهر یکشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی پیشوا اظهار داشت: با توجه به کمبودهای شدید شهرستان پیشوا، دستگاه‌های تخصصی استان باید پای کار بیایند و ضمن برگزاری جلسه مشترک با حضور فرماندار و مسئولان امر، پروژه‌های جدید برای این شهرستان تعریف شود.

 

شفیعی افزود: به منظور حفظ شأن کارکنان دولت و ارائه خدمات مطلوب به مردم، احداث مجتمع اداری یکی از اولویت‌های شهرستان پیشوا است که باید در دستور کار قرار گرفته و فرآیند آن به سرعت طی شود.

 

وی با بیان اینکه در شهرستان پیشوا فعالیت‌های تولیدی قابل توجهی در بخش کشاورزی و دامپروری وجود دارد و باید مسئولیت‌های اجتماعی و زمینه مشارکت مردم برای توسعه فعالیت‌ها تقویت شود که تحقق این مهم نیازمند کارهای ترویجی و آگاهی بخشی است گفت: برای توانمندی شهرستان از نظر منابع، تمامی ظرفیت‌های موجود در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان را به کار می‌گیریم تا ضعف و عقب‌ماندگی موجود به حداقل برسد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران عنوان داشت: توسعه راه‌های ارتباطی یکی از خواسته‌های مردم و مسئولان شهرستان و از پیشران‌های توسعه است که بر همین اساس این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهیم.

 

شفیعی با بیان اینکه در استان تهران معدود شهرستان‌هایی همچون پیشوا وجود دارد که دارای چنین غنای فرهنگی و هویتی باشد گفت: شهر پیشوا آن گونه که باید در استان تهران معرفی نشده است که می‌توان با توسعه بوم‌گردی و سوق دادن گردشگران به این سمت، ظرفیت‌های شهرستان را بیشتر از گذشته معرفی و پیشوا را به یک نماد تمدنی تبدیل کرد تا بیانگر پیشینه تاریخ و تمدن استان تهران باشد.

 

وی افزود: بهره‌مندی از اعتبارات محل جرایم راهنمایی و رانندگی حق شهرستان پیشوا است که از آن محروم مانده و پیگیری‌های لازم را برای استفاده شهرستان از این اعتبارات انجام خواهیم داد و راه‌اندازی روستا بازارها در استان تهران به خصوص مناطقی که قابلیت کشاورزی دارند، یک فرصت محسوب می‌شود و می‌تواند بخش کشاورزی را معرفی و محصول تولید کنندگان را در اختیار مردم و مصرف کننده قرار دهد.

 

شفیعی اظهار داشت: با توجه به مغایرت آمار جمعیتی سرشماری با آمار فعلی و همچنین مدت زمان باقی مانده تا سرشماری ۱۴۰۵، در نظر داریم تا جمعیت استان تهران را به روش سطحی مبنا احصا کنیم چرا که استان تهران بیشترین تغییرات جمعیتی را در کشور دارد و بر همین اساس مدل بومی مبتنی بر نظام‌های سطحی مبنا که نیاز به سرشماری سنتی ندارد به صورت پایلوت کشوری در این استان اجرا می‌شود تا فاصله بین داده‌های رسمی و داده‌های ملموس و واقعی جبران شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*