۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » اردبیل » استان ها » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 33654
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
  • 116 بازدید
  • ارسال توسط :
آیین‌نامه شورای فرهنگی عمومی بازنگری می‌شود
آیین‌نامه شورای فرهنگی عمومی بازنگری می‌شود

آیین‌نامه شورای فرهنگی عمومی بازنگری می‌شود

اردبیل – آبرومند: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آیین‌نامه شورای فرهنگ عمومی کشور با هدف صیانت از داشته‌های حوزه فرهنگی و برطرف شدن برخی نارسایی‌ها بازنگری می‌شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سیدعباس صالحی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل افزود: اقدامات در این زمینه به مرحله […]

اردبیل – آبرومند: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آیین‌نامه شورای فرهنگ عمومی کشور با هدف صیانت از داشته‌های حوزه فرهنگی و برطرف شدن برخی نارسایی‌ها بازنگری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سیدعباس صالحی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل افزود: اقدامات در این زمینه به مرحله پایانی رسیده و در روزهای آتی آیین‌نامه جدید نهایی می‌شود و پس از آن هم آیین‌نامه شورای فرهنگی استان‌ها نیز تکمیل خواهد شد.

 

وی شوراهای فرهنگ عمومی را ظرفیت‌های منطقه‌ای غنی ذکر و بیان کرد: با استفاده  از این ظرفیت در استان‌های مختلف می‌توان قابلیت‌ها و توانمندی‌های  فرهنگی را شناسایی و برای رفع آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی ارائه راهکار کرد.

 

وی با اشاره به برخی مسائل و مشکلات در حوزه فرهنگ گفت:  برنامه‌ریزی و ارائه راهکار  از مرکز و اجرا و عملیات برنامه‌های فرهنگی از پایین به بالا ۲ مدل تعریف شده  رای رفع مشکلات و نیز توسعه‌ و تقویت داشته‌های فرهنگی در کشور است.

 

وی تاکید کرد که استفاده از قابلیت مردمی برای رفع مسائل و مشکلات فرهنگی و تقویت و ارتقای آن بهترین راهکار در برنامه‌ریزی فرهنگی بوده و مسئولان با استفاده از این روش می‌توانند به اهداف مورد نظر دست یابند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به توطئه‌های دشمنان در طول سالیان گذشته علیه نظام اسلامی بویژه در سال‌های اخیر گفت: هر یک از این دسیسه‌ها برای هر دولتی ضربه ویران کننده محسوب می‌شد اما نظام اسلامی و مردم انقلابی  با اتکا و اعتقاد ریشه‌ای به فرهنگ دینی ، فرهنگ ملی و فرهنگ انقلابی بر نقشه‌های شوم دشمنان غالب شده و آنها را نقش بر آب کردند.

 

وی با بیان اینکه تحریم دشمن به ته دیگ خورده است، افزود: در هر برهه از زمان که در کشور اتفاقات و یا تحرکاتی صورت گرفته، دشمن مترصد فرصت بوده تا به اهداف شوم خود دست یابد غافل از اینکه این اتفاقات و حوادث با درایت رهبری و اعتقاد و وفاداری مردم به نظام  آرام گرفته است.

 

صالحی بیان کرد: پیمایش‌های دقیق علمی نشان می‌دهد که اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران همچنان اعتقاد ریشه‌دار به فرهنگ دینی داشته و عاشق ( اهل بیت) هستند، آنها عاشق وطن خود و یکپارچگی ملی بوده و  به فرهنگ انقلابی همچنان وفادارند.

 

وی از این سه ویژگی بعنوان داشته‌های ارزشمندی یاد کرد که نیازمند صیانت و حراست می باشد زیرا که اصلی‌ترین دارای ملت ایران نه اسباب و ابزار نظامی که  فرهنگ و هویت اسلامی و ملی می‌باشد.

 

او انسجام نهادها در حوزه فرهنگی را برای صیانت از این دارایی ها یادآور شد و گفت: توجه کافی به نهاد آموزش و پرورش، حوزه‌های هنری و فرهنگی و استفاده از ظرفیت

 

حوزه‌های علمیه در این راستا ضروری است.

 

سیدناصر اسحاقی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل هم در این جلسه گفت: شورای فرهنگ عمومی اردبیل جزو پنج شورای فرهنگ عمومی برتر بوده و طرح‌های ارزشمندی در آن طرح و اجرایی شده است.

 

وی بیان کرد: برخی از طرح‌ها و مصوبات در این شورا ترویج فرهنگ خودداری از هزینه‌های گزاف در آیین‌ها، ساده‌زیستی ، افطاری ساده در رمضان، طرح کارآفرینی و اشتغال بوده است.

 

او  اضافه کرد: در استان اردبیل ۶ هزار حافظ قرآن شناسایی شده و این استان رتبه یک تا سوم را در این زمینه دارد، طرح سمیر قرآن هم مد نظر شورای فرهنگ عمومی بود و در این راستا کتابت قرآن اردبیل برای چاپ آماده می‌شود.

 

در این جلسه تفاهم‌نامه فرهنگی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری اردبیل به امضا رسید.

 

همچنین نخستین احکام شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان‌ها نیز در این جلسه  توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر و ابلاغ شد.

 

اولین حکم از سری احکام شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ها به نماینده محترم ولی فقیه و استاندار محترم اردبیل توسط وزیر محترم فرهنگ ارشاد اسلامی در سفر به این استان اعطا شد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*