۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » تهران » ري » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 51074
  • ۰۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱
  • 40 بازدید
  • ارسال توسط :
آیین قدردانی از ۲ چهره فرهنگی و بین‌المللی شهرستان ری برگزار شد
آیین قدردانی از ۲ چهره فرهنگی و بین‌المللی شهرستان ری برگزار شد

آیین قدردانی از ۲ چهره فرهنگی و بین‌المللی شهرستان ری برگزار شد

ری – آبرومند: آیین قدردانی از «محمد شجاعی» نویسنده و مدرس حوزه و دانشگاه و «اسماعیل امینی» شاعر، نویسنده و مدرس دانشگاه، همزمان با دهه کرامت روز چهار شنبه در شهرری برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما – رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در این آیین اظهار داشت: بسیاری از چهره های […]

ری – آبرومند: آیین قدردانی از «محمد شجاعی» نویسنده و مدرس حوزه و دانشگاه و «اسماعیل امینی» شاعر، نویسنده و مدرس دانشگاه، همزمان با دهه کرامت روز چهار شنبه در شهرری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در این آیین اظهار داشت: بسیاری از چهره های مشهور و تاثیرگذار کشور از شهرری برخاسته اند و آثار آنان در سطح کشور و حتی خارج از کشور تاثیرات زیادی برجای گذاشته است.

 

سید حسن صفوی افزود: استاد محمد شجاعی با تالیفات، تولید آثار صوتی و تصویری، تدریس و برگزاری جلسات علمی در ایران و خارج از کشور، خدمات ارزنده ای در حوزه های دین و سبک زندگی ارائه کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: استاد اسماعیل امینی از چهره های ادبی، شاعر و نویسنده تاثیرگذار و متعهد است که شاعرانی زیادی از ایشان تاثیر پذیرفته اند و اکنون شاگردانش، جلسات ادبی متعددی را در کشور مدیریت می کنند.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، حضور اسماعیل امینی در این شهرستان را مغتنم شمرد و افزود: ایشان سالیان متمادی در جلسات نقد شعر شهرری حضور یافتند و صدها شاعر از حضور ایشان بهره بردند.

محمد شجاعی نویسنده و مدرس حوزه و دانشگاه نیز در این آیین گفت: این آمادگی وجود دارد که برای بخش فرهنگ در سطوح قشرهای مختلف جامعه، تولید محتوا داشته باشیم.

 

وی اضافه کرد: طی بیست سال اخیر در موضوع مهندسی فرهنگی، طرح و ایده های مختلفی تولید و اجرا کردیم که تمام قشرهای جامعه را دربر گرفته است.

اسماعیل امینی شاعر، نویسنده و مدرس دانشگاه هم در سخنانی اظهار داشت: فارسی فقط زبان شعر، رسانه و علم نیست و ماهیت زبان فارسی، خود دارای ظرفیت بی نظیری است که از جمله آن می توان به خردمندی و پیوستگی با معنویت اشاره کرد.

 

وی از ستیز بیگانگان با زبان فارسی گفت و افزود: در حالی که ادبیات فارسی از جمله مثنوی که بیش از نیمی از آن به موضوع معنویت اختصاص دارد، دشمنان فرهنگ و ادبیات فارسی ادعا می کنند  که زبان فارسی از معنویت تهی است و به تبلیغ این موضوع جعلی می پردازند.

این شاعر و پژوهشگر ادبی با اشاره به اینکه در تمام دانشگاه های مهم دنیا، زبان فارسی تدریس می شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه در این دانشگاه ها به دنبال بی هویت و معنویت انگاشتن زبان فارسی هستند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*