۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1634
  • ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۴
  • 185 بازدید
  • ارسال توسط :

آیین گرامیداشت هفته معلم در شهرستان دماوند برگزار شد

دماوند – رامین نیوز: با حضور فرماندار مراسم روز معلم و بزرگداشت مقام والای استاد شهید مرتضی مطهری و تجلیل از معلمان نمونه شهرستان دماوند برگزار شد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- فرماندار شهرستان دماوند در این مراسم ضمن تجلیل از مقام شامخ شهید مطهری و تبریک این روز به معلمان و فعالان عرصه تعلیم […]

دماوند – رامین نیوز: با حضور فرماندار مراسم روز معلم و بزرگداشت مقام والای استاد شهید مرتضی مطهری و تجلیل از معلمان نمونه شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- فرماندار شهرستان دماوند در این مراسم ضمن تجلیل از مقام شامخ شهید مطهری و تبریک این روز به معلمان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت گفت: نامگذاری سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری به عنوان روز معلم نشان دهنده جایگاه رفیع شغل معلمی است.

ناصر محمودی فرد از معلمان به عنوان عناصر اصلی و اساسی تربیت یاد کرد و افزود: معلمان اصلی ترین نقش آفرینان حوزه تعلیم و تربیت هستند که باید با استقاده از همه ظرفیت ها و استعدادها برای اعتلای این مرز و بوم تلاش کنند.

وی شهید مطهری را شخصیتی ممتاز دانست که در زمان ستم شاهی تلاش کرد تا با استفاده از مبانی اسلام نگاه جدیدی را به مبانی اسلام ایجاد کرد و توانست در حوزه های اجتماعی و سیاسی به چهره ای اثرگذار تبدیل شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشت: همین نگاه جدیدی که شهید مطهری ایجاد کرد باعث شد جلوی بسیاری از انحرافات در دین گرفته شود و همین موضوع موجب شد تا کوردلان این شخصیت بزرگ و این معلم نمونه را به شهادت برسانند.

فرماندار شهرستان دماوند به نگاه امام خمینی (ره) پیرامون شهید مطهری اشاره کرد و بیان داشت: تعریفی که امام خمینی (ره) از شهید مطهری داشت در مورد کمتر شخصیتی بیان شد که ایشان، همگان را به مطالعه و بررسی همه آثار این دانشمند بزرگ هدایت می فرمود.

محمودی فرد تصریح کرد: اگر امروز در جامعه جهانی و در کشور خودمان شاهد پیشرفتهای علمی هستیم ، بدون شکل این پیشرفت را مدیون معلمانی هستیم که در این عرصه عاشقانه و مجاهدانه تلاش کردند تا نسل بشری را به فراگیری علم و ایمان هدایت کنند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان اقتصاد و فرهنگ افزود: جایگاه رفیعی که معلمان در عرصه ساختن جامعه هم به لحاظ علمی و هم تربیتی دارند می توانند در رسیدن به اهداف ترسیم شده توسط رهبر معظم انقلاب تأثیرگذار باشند.

فرماندار شهرستان دماوند در ادامه به لزوم بهره گیری از تکنولوژی های نوین در حوزه تعلیم و تربیت اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: معلمان باید با نگاه نو ضرورت استفاده از فناوری های جدید ارتباطی را درک کنند و از آن با لحاظ حفظ ارشهای اسلامی در حوزه تعلیم و تربیت مطلوب بهره گیرند

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با مطرح ساختن چند سوال از جمله اینکه؛ آیا آموزش و پرورش توانسته با پیشرفتهای جامعه خود را هماهنگ سازد؟ آیا آموزش و پرورش سنتی باقی مانده است؟ آیا نظام ارزش گذاری در آموزش و پرورش مبتنی بر یادگیری است یا تنها نمره ملاک قرار دارد؟ گفت: این موضوعات باید به عنوان اصول سیاستگذاری در نظام آموزشی کشور مورد مطالعه قرار گیرد تا شاهد تحول در این حوزه باشیم.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از معلمان برتر و نمونه با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*