۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » تهران » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 27533
  • ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷
  • 253 بازدید
  • ارسال توسط :
اجرای طرح غربالگری فشارخون در قرچک آغاز شد
اجرای طرح غربالگری فشارخون در قرچک آغاز شد

اجرای طرح غربالگری فشارخون در قرچک آغاز شد

قرچک – آبرومند: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک گفت: اجرای طرح غربالگری فشارخون در قرچک آغاز شد و در این طرح ۵۸هزار نفر در سطح شهرستان شرکت کردند. به گزارش خبرنگار ما – جواد نوراللهی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک در جمع خبرنگاران در خصوص طرح غربالگری ملی فشارخون اظهار داشت: […]

قرچک – آبرومند: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک گفت: اجرای طرح غربالگری فشارخون در قرچک آغاز شد و در این طرح ۵۸هزار نفر در سطح شهرستان شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار ما – جواد نوراللهی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک در جمع خبرنگاران در خصوص طرح غربالگری ملی فشارخون اظهار داشت: تغذیه ناسالم و بعضاً تغذیه مازاد باعث افزایش چاقی و افزایش بیماری‌هایی نظیر فشارخون و دیابت ، بیماری‌های عروقی و بیماری‌های مغزی می‌شود و ممکن است افراد حتی پس از مبتلا شدن، از بیماری خودآگاهی نداشته باشند.

 

وی گفت: نتیجه طرح غربالگری فشارخون و معاینه از شهروندان باعث می‌شود و چنانچه به فشارخون مبتلا باشند از موضوع مطلع شده و روند درمان آغاز شود.

 

رئیس شبکه بهداشت قرچک افزود: تاکنون ۵۸ هزار نفر از شهروندان در سطح شهرستان قرچک غربالگری شده‌اند و انتظار می‌رود که با مشارکت و اطلاع‌رسانی سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان، حضور مردم در پایگاه‌های درمانی افزایش یابد.

 

نوراللهی در ادامه افزود: خدمات مراکز و پایگاه‌های درمانی شامل مشاوره تغذیه ،معاینه و درمان سطح۱ و حتی ارجاع به پزشک معالج می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در جامعه ما رشد بیماری‌هایی نظیر دیابت و چربی و فشارخون به‌طور نگران‌کننده‌ای رو به افزایش است، درنتیجه طی مشاوره و معایناتی که در ایستگاه‌های درمانی صورت می‌گیرد، چنانچه افراد به هر یک از این بیماری‌ها مبتلا باشند در پرونده سلامت الکترونیک آن‌ها درج می‌شود و اگر شهروندی بخواهد در هر نقطه دیگری از کشور به مراکز درمانی مراجعه کند تمامی اطلاعات فرد به‌صورت الکترونیک در دسترس است.

 

رئیس شبکه بهداشت قرچک تأکید کرد: افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال می‌توانند با در دست داشتن کارت ملی و یک شماره تماس در دسترس، به مراکز مربوطه مراجعه کنند تا در صورت ابتلای فرد به فشارخون، اطلاعات شخصی در سامانه الکترونیک ثبت شود و پیامکی حاوی تاریخ دوره‌های ارجاع بعدی برای فرد مبتلا ارسال شود.

 

نوراللهی در ادامه از مردم خواست: در طرح ملی فشارخون شرکت نمایند و از خدمات این طرح بهره‌مند شوند.

 

وی در خصوص آمار مبتلایان به فشارخون در سطح شهرستان اظهار داشت: آمار دقیق و مشخصی از تعداد مبتلایان در دست نیست ولی درصد مردان مبتلابه فشارخون نسبت به زنان مبتلا بیشتر است که عوامل متعددی ازجمله نوع شغل و حرفه فرد، عوامل استرس‌زا، محیط کاری، نوع تغذیه بر این آمار مؤثر است.

 

رئیس شبکه بهداشت قرچک در ادامه گفت: با توجه به اینکه در سطح شهرستان حدود ۳۴۰ مطب و درمانگاه وجود دارد شبکه بهداشت به‌طور کامل بر این مراکز درمانی ازنظر کیفی، بهداشت و خدمات و طرح‌هایی که اعمال می‌شود نظارت دارد .

 

نوراللهی در پایان خاطرنشان کرد: چنانچه پزشک یا در درمانگاهی تخلفی صورت گیرد با متخلف برخورد می‌شود و تذکرات لازم شفاها و کتباً به فرد متخلف ابلاغ‌شده و پرونده آن‌ها به دستگاه قضایی ارسال می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*