۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » قزوین
  • شناسه : 65490
  • ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
احداث و مرمت ۱۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان قزوین
احداث و مرمت ۱۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان قزوین

احداث و مرمت ۱۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان قزوین

قزوین – آبرومند: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: در تفاهم نامه امضا شده با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) ۱۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان قزوین احداث و یا مرمت می‌شود. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر – مهدی رجحانی با بیان اینکه تفاهم نامه منعقد شده بین استانداری […]

قزوین – آبرومند: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: در تفاهم نامه امضا شده با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) ۱۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان قزوین احداث و یا مرمت می‌شود.
به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر – مهدی رجحانی با بیان اینکه تفاهم نامه منعقد شده بین استانداری قزوین و قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) در ۸ محور اصلی و بخشی موارد جزئی دیگر قرار دارد که مهم‌ترین محور آن بخش آبرسانی می‌باشد، افزود: در سال گذشته اقدامات لازم برای رفع تنش آبی ۹۶ روستا آغاز شده است که به این تعداد ۱۲۲ روستای دیگر هم اضافه می‌شود و پس از اجرای این تفاهم نامه مسأله آب شرب تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار مرتفع خواهد شد.
رجحانی گفت: در حوزه آبخیزداری که محور دیگر تفاهم نامه است، در گستره ۳۰۰ هزار هکتاری در کل استان تمامی طرح‌های آبخیزداری اجرا خواهد شد. علاوه بر این، ۱۷۰ رشته قنات احیا می‌شود و ۲۰۰ استخر ذخیره آب احداث خواهد شد، بنابراین بر اساس این تفاهم نامه تمام معضلات آب و خاک استان قزوین در حوزه آبخیزداری برطرف می‌شود.
معاون عمرانی استاندار اضافه کرد: در حوزه مسکن ۱۱ هزار واحد مسکونی برای بخشی از جامعه مخاطب مسکن ملی که مستلزم حمایت ویژه‌تر هستند، لحاظ شده است.
رجحانی با بیان اینکه در این تفاهم نامه احداث یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه‌های روستایی دیده شده است، اظهار داشت: در استان قزوین کلاً ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است که اغلب پس از انقلاب اسلامی انجام شده و بر اساس این تفاهم نامه یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیده شده که ۷۰۰ کیلومتر احداثی و ۸۰۰ کیلومتر مرمتی است و این موضوع نشان می‌دهد که تفاهم نامه منعقد شده از چه اهمیتی برخوردار است. با انجام این توافق نیز کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار از راه مناسب برخوردار خواهند شد.
وی افزود: حدود ۱۳ هزار هکتار احیا مراتع یا جنگل کاری، احداث ۲۵ باب مدرسه روستایی، بازآفرینی محله هادی‌آباد که از دغدغه‌های مهم شهر قزوین است و بحث‌های حاشیه نشینی و رفع معضلاتی در شهرستان‌های آوج، بوئین زهرا و قزوین از دیگر محورهای این تفاهم نامه است.
معاون عمرانی استاندار اضافه کرد: مدت این تفاهم نامه سه سال است و از آغاز سال ۱۴۰۲ به ترتیب محورهای آن فعال می‌شود، البته در حوزه آبرسانی روستایی بیش از یک سال است فعال شده و استان قزوین جزو استان‌های پیشرو در این موضوع است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*