۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » همدان
  • شناسه : 48686
  • ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۹
  • 4 بازدید
  • ارسال توسط :
احیای مسئولیت اجتماعی با هدف رونق اقتصادی رویکرد محوری وزارت صمت است
احیای مسئولیت اجتماعی با هدف رونق اقتصادی رویکرد محوری وزارت صمت است

احیای مسئولیت اجتماعی با هدف رونق اقتصادی رویکرد محوری وزارت صمت است

همدان- آبرومند: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: احیای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی یکی از اولویت های محوری این وزارتخانه در سال‌ جاری است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – «علی رسولیان» با اشاره به اینکه یکی از مهمترین تاکیدات رهبر معظم انقلاب پس از ابلاغ سیاست های […]

همدان- آبرومند: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: احیای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی یکی از اولویت های محوری این وزارتخانه در سال‌ جاری است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – «علی رسولیان» با اشاره به اینکه یکی از مهمترین تاکیدات رهبر معظم انقلاب پس از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال ۹۲ مشارکت مردم در حوزه اقتصاد و مردمی کردن اقتصاد بود، اظهار داشت: برهمین اساس، دولتمردان و مقامات مسئول تلاش کردند تا با سیاستگذاری موثر، بتوانند فعالیت های اقتصادی و مشارکت و توانمندی مردم در حوزه های تولیدی به ویژه در مناطق روستایی و محروم را افزایش دهند.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: در همین راستا، یک مدل اجرایی در قالب مثلت توسعه اقتصادی و فرهنگی با محوریت وزارت صنعت، معدن و تجارت و همکاری استانداری، ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و دادگستری در استان کرمان آغاز شد.

 

رسولیان گفت: نتیجه اجرای این مدل در منطقه محروم قلعه گنج استان کرمان، کاهش چشمگیر نرخ بیکاری از ۲۷ درصد به کمتر از هفت درصد شد، ضمن آنکه شاخص های امنیتی در این منطقه نیز ۷۰ درصد افزایش یافت به گونه ای که رهبر معظم انقلاب خواستار توجه جدی همه مسئولان به این مهم و اجرای این مدل در دیگر مناطق کشور شدند.

 

وی گفت: یکی از اولویت های اصلی وزارت صنعت و معدن و تجارت دراین زمینه، احیای مسئولیت های اجتماعی است که با جدیت دنبال می شود و در بسیاری از استان ها با مشارکت مسئولان در مدل های اقتصادی پیگیری و اجرا شده است.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی مسئولیت پیگیری این موضوع یعنی احیای مسئولیت های اجتماعی با نگاه توانمندسازی مردم را در دستور کار خود قرار داده و در اجرای آن را قالب مدل اقتصاد مقاومتی دنبال می کند.

 

رسولیان ادامه داد: ۲۷۸ شرکت معین اقتصاد مقاومتی در ۱۱ استان تعیین و کارهای لازم در این زمینه شروع شده و تسهیل گران نیز کار را با هدف محوری توانمند سازی روستاییان به صورت مستمر پیگیری می کنند.

 

وی با بیان اینکه هدف از این کار ایجاد فرصت های شغلی در مناطق روستایی است، اظهار داشت: امروز در راستای این طرح چهار تفاهم نامه با مدیران اجرایی استان همدان امضا شد که با توجه به استقبال فعالان اقتصادی استان، ۳۲ تفاهم نامه دیگر هم به زودی امضا و عملیاتی می شود.

 

به گزارش ایرنا، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران روز سه شنبه در سفر به استان همدان با استاندار و جمعی از مسئولان اقتصادی این استان دیدار و گفت وگو کرد.

 

همچنین در این سفر، تفاهم نامه همکاری «احیای مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی» با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و با حضور استاندار همدان به امضا رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*