۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » زنجان » عناوین اصلی
  • شناسه : 28770
  • ۰۶ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
  • 244 بازدید
  • ارسال توسط :
اراده برای تمدن‌سازی اسلامی باید مورد توجه جدی قرار گیرد
اراده برای تمدن‌سازی اسلامی باید مورد توجه جدی قرار گیرد

اراده برای تمدن‌سازی اسلامی باید مورد توجه جدی قرار گیرد

زنجان – آبرومند: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: اراده برای تمدن‌سازی اسلامی و ایجاد نگاه امیدوارانه به آینده باید مورد توجه جدی قرار گیرد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از مهر- حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری در جمع اعضای هیئت اندیشه‌ورز و کارگروه‌های تخصصی «گام دوم انقلاب اسلامی» در محل اداره تبلیغات اسلامی، انقلاب اسلامی […]

زنجان – آبرومند: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: اراده برای تمدن‌سازی اسلامی و ایجاد نگاه امیدوارانه به آینده باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از مهر- حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری در جمع اعضای هیئت اندیشه‌ورز و کارگروه‌های تخصصی «گام دوم انقلاب اسلامی» در محل اداره تبلیغات اسلامی، انقلاب اسلامی را یک نعمت بی‌بدیل و بزرگ اعلام کرد و افزود: باید قدر انقلاب اسلامی را بدانیم و در چارچوب انقلاب حضور داشته باشیم.

 

وی به دیدگاه شهید بهشتی در خصوص هنر اشاره کرد و گفت: شهید بهشتی هنر را به سه طیف، هنر مبتذل، هنر چاپلوسی و تملق‌گرایی و هنر انسانی تقسیم کرده بود و نوع سوم هنر را در خدمت مکارم اخلاقی و فضایل انسانی می‌دانست که برای نظام جمهوری اسلامی ایران، هنر انسانی از انقلاب قابل قبول است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد: بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی باید نگاه شهید بهشتی در رابطه با هنر را مدنظر قرار دهیم و هنرمندان این مهم را مورد توجه قرار دهند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: بیانیه گام دوم انقلاب والاترین و ناب‌ترین تحلیل در فضای چهل ساله انقلاب اسلامی است و مقام معظم رهبری این بیانیه را در یک سطح فوق‌العاده بیان کرده‌اند.

 

صفی‌یاری با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب به مناسبت دهه پنجم انقلاب توسط مقام معظم رهبری صادر شده است، گفت: باید نگاه تبیینی در فضای انقلاب به خوبی مورد توجه قرار گیرد.

 

وی ابراز کرد: اگر به نگاه و تحلیل درستی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب نرسیم برای دیگران هم نمی‌توانیم بیانیه را به خوبی بیان کنیم.

 

خودآگاهی تاریخی در بیانیه مورد توجه قرار گیرد

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه خودآگاهی تاریخی باید در این بیانیه مورد توجه قرار گیرد، ابراز کرد: در بحث شکل‌گیری انقلاب اسلامی اگر نتوانیم نقطه اسلامیت انقلاب را تحلیل کنیم، در بحث گام دوم که تمدن‌سازی است با مشکل مواجه می‌شویم.

 

صفی‌یاری افزود: راه طی شده در چهار دهه انقلاب تا بهمن سال گذشته گام اول انقلاب بود. اگر تحلیل درستی نداشته باشیم قطعاً در استمرار حرکت که گام دوم انقلاب است، به مشکل برخورد می‌کنیم.

 

وی تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب مباحث مهم و ارزشمندی وجود دارد که همه باید برای تحقق نکته به نکته این بیانیه تلاش کنند تا بتوانیم به دستاوردها و افق روشن و تأثیرگذار برسیم.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: حلقه گام آینده ما دولت اسلامی است و در این میان هنرمندان باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

 

صفی‌یاری با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: مطالبه مقام معظم رهبری این است که حال و غایت بیانیه گام دوم انقلاب به خوبی تبیین شود.

 

وی با بیان اینکه در بحث دولت اسلامی جای کار زیاد است، افزود: مقام معظم رهبری در این خصوص با درایت خویش وارد شدند و افق جدیدی را در نگاه‌ها و نظرها ایجاد کردند.

 

صفی‌یاری با بیان اینکه در بحث تمدن اسلامی باید نقش تعریف شود، گفت: نقطه غایی حرکت امام (ره) از دهه چهل تاکنون تمدن اسلامی است.

 

وی ابراز کرد: نقطه آرمانی نقطه بسیار مهمی است و دشمن این‌طور وانمود می‌کند که انقلاب اسلامی، انقلابی است که در دهه ۵۰ رخداد و پیروز شد، دهه ۶۰ رخ نمود و دیگر نیازی به شعارها نیست.

 

لازمه سبک زندگی اسلامی، تمدن‌سازی اسلامی است

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه لازمه سبک زندگی اسلامی، تمدن‌سازی اسلامی است، گفت: باید سبک زندگی درست شود تا تمدن‌سازی اسلامی محقق شود.

 

صفی‌یاری با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی دستوری نیست، افزود: باید سبک زندگی اسلامی فرهنگ‌سازی شود و مردم از فرهنگ سبک زندگی غربی به سبک زندگی اسلامی گرایش پیدا کنند.

 

وی افزود: گام دوم انقلاب، زیربنای یک حرکت است و همه باید از هر صنف و هر بخشی وارد کار شوند و در ایجاد حرکت برای تمدن‌سازی ایفای نقش کنند.

 

لایه هنری در ایجاد نقش تمدن‌سازی اسلامی مؤثر واقع شود

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه لایه هنری باید در ایجاد تمدن‌سازی اسلامی مورد توجه قرار گیرد، افزود: هنر ما این است که نگاه یاس و ناامیدی در جامعه را عوض کنیم تا مردم در کلان امیدوار باشند.

 

صفی‌یاری یادآور شد: حرکت و عزم و اراده برای تمدن‌سازی و ایجاد نگاه امیدوارانه به آینده باید به جد مورد توجه قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: شأن و نزول بیانیه گام انقلاب، جوانان هستند و جوانان باید در این زمینه ایفای نقش کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: بنای بحث گام دوم انقلاب برای ایجاد حرکت برای تمدن‌سازی اسلامی است و باید تفکر و تأمل را در مردم ایجاد و فعال کنیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*