۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 53359
  • ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
  • 3 بازدید
  • ارسال توسط :
اراضی فیروزکوه مستعد برای کشت زعفران
اراضی فیروزکوه مستعد برای کشت زعفران

اراضی فیروزکوه مستعد برای کشت زعفران

فیروزکوه – آبرومند: اراضی  فیروزکوه با هدف ترویج کشت محصولات کم آب برای کاشت و توسعه زعفران مناسب است .     به گزارش خبرنگار ما –  مدیرجهادکشاورزی فیروزکوه گفت : اراضی کشاورزی این شهرستان بخاطر میانگین دما-بارش – خاک و تعداد روزهای یخبندان برای کشت محصول زعفران مستعد است.   رضا فرازی افزود : […]

فیروزکوه – آبرومند: اراضی  فیروزکوه با هدف ترویج کشت محصولات کم آب برای کاشت و توسعه زعفران مناسب است .

 

 

به گزارش خبرنگار ما –  مدیرجهادکشاورزی فیروزکوه گفت : اراضی کشاورزی این شهرستان بخاطر میانگین دما-بارش – خاک و تعداد روزهای یخبندان برای کشت محصول زعفران مستعد است.

 

رضا فرازی افزود : با توجه به وضعیت منابع آبی ترغیب کشاورزان به کشت این گونه محصولات کم‌آب‌بر و با صرفه اقتصادی بالا و سودآوری فراوان در اراضی دیم از نقش موثری در حفظ و نگهداری و مصرف بهینه منابع آب‌های زیرزمینی دارد و گرایش به کشت محصول زعفران می تواند اثرات متنوعی از جنبه های اقتصادی برای کشاورزان این منطقه داشته باشد.

 

وی در اینباره گفت : زعفران جز محصولات سالم و ارگانیک کشور است و این محصول به آب کمی نیاز دارد و در فصل تابستان آبیاری نمی شه چون آبیاری در فصل تابستان پیاز این محصول را از بین می برد.

 

 

آقای محمدی کشاورز منطقه گدوک فیروزکوه گفت : سال ۱۳۹۹ برای اولین بار هزار متر از اراضی کشاورزی خودم را بصورت آزمایشی  به کشت محصول زعفران اختصاص دادم .

 

وی افزود: میزان عملکرد برداشت در۱۰۰۰مترمربع  روزانه نیم کیلو زعفران بوده و پیش بینی می‌شود تا پایان برداشت حدود ۲۰ کیلوگرم زعفران مرغوب برداشت شود.

 

برداشت زعفران درفیروزکوه  از ۲۰ مهر ماه شروع و تا اواسط آبانماه ادامه دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*