۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » پاكدشت » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 9061
  • ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۴
  • 96 بازدید
  • ارسال توسط :

ارتقای فرهنگ دینی مهم ترین رسالت تبلیغات اسلامی است

پاکدشت – ابتکار ورامین: رییس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت در دیدار با هیات امنای مسجد صاحب الزمان(عج) روستای ارمبویه پاکدشت، ارتقای فرهنگی دینی و بهره گیری از دانش روز و تزکیه نفس را از مهم ترین وظایف تبلیغات اسلامی برشمرد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها- حجت ‌الاسلام حسین […]

پاکدشت – ابتکار ورامین: رییس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت در دیدار با هیات امنای مسجد صاحب الزمان(عج) روستای ارمبویه پاکدشت، ارتقای فرهنگی دینی و بهره گیری از دانش روز و تزکیه نفس را از مهم ترین وظایف تبلیغات اسلامی برشمرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پاکدشتی ها- حجت ‌الاسلام حسین اردستانی گفت: تبلیغ و رساندن پیام وحی به عمق جان انسان‌ها و هدایت آنان به سوی ارزش‌های الهی و جاودان، از آشکارترین رسالت های انبیای الهی بوده و امروزه بر دوش مبلغین و روحانیون است.

وی با بیان اینکه باید در محتوای مباحث تبلیغی نکات روانشناسانه و جامعه شناسانه به خوبی مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: مبلغ باید مخاطب خود را بشناسد و بر اساس درک و فهم وی فعالیت داشته باشد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت افزود: باید اطلاعات خود را از طریق برنامه ریزی های سخت افزاری و نرم افزاری به جهانیان ارائه دهیم تا با محتوای اسلام و آثار ارزشمند آن آشنا شوند.

حجت الاسلام اردستانی با اشاره به امر خطیر تبلیغ و جایگاه آن بیان کرد: تبلیغ یک رسالت الهی بسیار خطیر است که خداوند سبحان به روحانیان اعطا کرده بنابراین باید با تزکیه نفس، به روز کردن سطح دانش و عامل بودن به اخلاقیات و گفته های خویش در راستای عمل به این وظیفه سنگین گام برداریم.

وی عنوان کرد: سیاست اصلی و اساسی سازمان تبلیغات اسلامی استفاده از فضای فرهنگی و تلاش در زمینه اشاعه و احیای معارف اسلامی است و خوشبختانه تبلیغات اسلامی پاکدشت در این زمینه به خوبی عمل کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با داشتن سرمایه‌های انسانی و معنوی مختلف و ارتباط با تشکل‌ها و نهادها و حرکت‌های تبلیغی و ترویجی مناسب می‌ تواند بستر تحول همه‌ جانبه را در جامعه فراهم کند چراکه مهم ترین رسالت سازمان تبلیغات اسلامی ارتقای فرهنگ دینی مهم ترین است.

ریس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت در پایان با بیان اینکه اهمیت تبلیغ و اطلاع ‌‌رسانی بر کسی پوشیده نیست و در نظام اسلامی یکی از رسالت‌های عظیم انبیای الهی فعالیت در این عرصه بوده است، خاطرنشان کرد: بدون استفاده از اهرم تبلیغ زمینه برای تحقق اهداف توحیدی و دینی به هیچ‌ وجه امکا‌ن‌ پذیر نیست و اگر به دنبال هدایت و سعادت بشری هستیم باید تبلیغ به‌عنوان زیرساخت امور و اولویت های نخست مورد توجه قرار گیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*