۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی
  • شناسه : 55719
  • ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
  • 3 بازدید
  • ارسال توسط :
استفاده از ظرفیت رسانه نشانه هنر مسئولان است
استفاده از ظرفیت رسانه نشانه هنر مسئولان است

استفاده از ظرفیت رسانه نشانه هنر مسئولان است

یزد- آبرومند: سرپرست فرمانداری میبد گفت: مطبوعات نقش بسیار مهمی در توسعه همه جانبه و پایدار هر شهر دارند و انعکاس دهنده صدای مردم هستند ، استفاده از ظرفیت رسانه ها نشان دهنده هنر مسئولان است.   به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سید جمال سجادی پور در نشست خبری با خبرنگاران […]

یزد- آبرومند: سرپرست فرمانداری میبد گفت: مطبوعات نقش بسیار مهمی در توسعه همه جانبه و پایدار هر شهر دارند و انعکاس دهنده صدای مردم هستند ، استفاده از ظرفیت رسانه ها نشان دهنده هنر مسئولان است.

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سید جمال سجادی پور در نشست خبری با خبرنگاران و نمایندگان رسانه های شهرستان افزود: مسئولان باید شنونده حرف مردم و رسانه‌ها باشند و خود را یک شهروند بدانند  قبل از اینکه خود را یک مدیر بدانند.

 

وی در ادامه شهر میبد را دارای ظرفیت های بسیار خوب در همه بخش‌ها عنوان کرد و ادامه داد: نیروهای انسانی خلاق ، خوش فکر و تحصیل‌کرده شهرستان در  بخش‌های اشتغال ،صنعت و اقتصاد تاثیرگذار هستند، مردم این شهرستان و استان یزد قبلا برای اشتغال مهاجرت می‌کردند و در هر منطقه ای که می‌رفتند ، نمونه بودند.

 

وی اضافه کرد: شهرستان میبد، زمانی  در حوزه کاشی و سرامیک پیشگام بود باید با سیاست‌گذاری و  با کمک رسانه‌ها از عقب ماندگی این صنعت و خروج سرمایه‌ها جلوگیری و سرمایه‌ها را به سمت ایجاد صنایع پاک و فارغ التحصیل محور هدایت کرد.

 

سرپرست فرمانداری میبد در ادامه اظهار کرد : در حوزه گردشگری و خدمات سفر نیز میبد بسیار غنی است متاسفانه از بسیاری از ظرفیت‌ها استفاده نشده‌ و بناهای تاریخی و صنایع دستی شهر به صورت کامل به گردشگران معرفی و شناسانده نمی‌شود.

 

سجادی پور بر تغییر نگاه‌ها در بخش گردشگری برای معرفی شهر ، جذب گردشگران و از دست نرفتن فرصت ها تاکید کرد و یادآور شد: آماده سازی فضا برای توسعه تولید و فروش صنایع دستی ،صنعتی کردن آنها و ایجاد یک مجموعه زنده و فعال در این حوزه باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی از همه مردم و صاحبان صنایع خواست برای بازسازی و توسعه گردشگری و معرفی آثار تاریخی و صنایع دستی کمک کنند.

 

این مسئول وجود ظرفیت های بسیار خوب دانشگاهی و علمی در شهرستان مانند  رشته ایرانشناسی در دانشگاه میبد را یادآور شد و در ادامه به اجرای طرح های کشاورزی مانند پرورش دام سبک و همچنین گیاهان کم آبخواه در استان یزد و وجود نمونه‌های موفق این طرح‌ها در میبد اشاره کرد.

 

وی لزوم  ایجاد امکانات رفاهی مانند فضای سبز ، پارک و مهیا کردن امکانات آب و برق و گاز در مکان های انتخاب شده ساخت طرح های ملی مسکن را یادآور شد.

 

رییس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان یزد  در پاسخ به سئوال‌های خبرنگاران گفت: پهنه صنایع آلاینده و پاک باید از هم جدا باشد ، دیگر مجوزی در پهنه صنایع پاک به صنایع آلاینده داده نخواهد شد و صنایع آلاینده موجود نیز به سمت ایجاد صنایع پاک هدایت می‌شود.

 

وی همچنین به مکان یابی ایجاد فضای سبز ، تعریف نقاط مثبت در نقاط دیگر و ایده گرفتن ، در پیش گرفتن روند مطالبه گری فرمانداری از بخش‌های مختلف فرهنگی و عمرانی و شهرداری برای پاسخگو بودن به مردم و ارایه عملکرد ، بهره مندی از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی و دعوت از  متخصصان  برای حضور کارگروه‌ها اشاره کرد.

 

سجادی پور در اولویت قرار دادن افزایش بهره‌وری از آب در بخش‌های کشاورزی و صنعت ،  کم کردن عوامل ایجاد آلودگی هوا ، اهمیت دادن به اطلاع رسانی  نشست‌ها و برنامه‌های خبری را نیز یادآور شد.

 

مرکز شهرستان ۱۰۷ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*