۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 33049
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
  • 8 بازدید
  • ارسال توسط :
اشیا عتیقه دوران هخامنشی در جغتای کشف شد
اشیا عتیقه دوران هخامنشی در جغتای کشف شد

اشیا عتیقه دوران هخامنشی در جغتای کشف شد

مشهد- آبرومند: فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: یک محموله اشیای عتیقه مربوط به دوران هخامنشی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان جغتای کشف شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سردار محمد کاظم تقوی افزود: در پی اقدام‌های اطلاعاتی و با رد زنی‌های گسترده، سرنخ‌هایی از قاچاق عتیقه‌های باستانی در شهرستان […]

مشهد- آبرومند: فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: یک محموله اشیای عتیقه مربوط به دوران هخامنشی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان جغتای کشف شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سردار محمد کاظم تقوی افزود: در پی اقدام‌های اطلاعاتی و با رد زنی‌های گسترده، سرنخ‌هایی از قاچاق عتیقه‌های باستانی در شهرستان جغتای به دست آمد و با توجه به اهمیت موضوع نیروهای انتظامی این شهرستان به طور ضربتی وارد عمل شدند.

 

وی ادامه داد: ماموران پلیس در این عملیات ۲ فرد سودجو را که در یکی از واحدهای صنفی این شهرستان در زمینه قاچاق اشیای عتیقه فعالیت داشتند شناسایی و در بازرسی از واحد صنفی آنها ۲۲ قطعه اشیای عتیقه دارای ارزش فرهنگی و تاریخی مربوط به دوره هخامنشیان کشف و ضبط کردند.

 

وی گفت: این اشیا شامل چهار قطعه مجسمه به صورت استوانه ای شکل، سکه، قفل سنگی، استوانه سنگی، سنگ سفید، یک رشته دستبند پولکی طلایی رنگ، ۶ قطعه سنگ فیروزه ای رنگ کوچک و هفت قطعه پوست چرمی است.

 

سردار تقوی افزود: متهمان دستگیر شده تحویل مرجع قضایی شدند.

 

شهرستان جغتای در ۳۳۰ کیلومتری مشهد واقع است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*