۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » پاكدشت » تهران » عناوین اصلی
  • شناسه : 58012
  • ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
  • 18 بازدید
  • ارسال توسط :
اصناف نماد بارز اثرگذاری مردم در اداره امور کشور هستند
اصناف نماد بارز اثرگذاری مردم در اداره امور کشور هستند

اصناف نماد بارز اثرگذاری مردم در اداره امور کشور هستند

پاکدشت – آبرومند: فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: فعالیت اصناف در حوزه‌های مختلف تولید، توزیع و خدمات نماد بارز اثرگذاری مردم در اداره امور کشور است. به گزارش خبرنگار ما – محسن اردستانی روز شنبه در دیدار با اعضاء هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان پاکدشت اظهار داشت: یکی از مهمترین سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، برجسته […]

پاکدشت – آبرومند: فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: فعالیت اصناف در حوزه‌های مختلف تولید، توزیع و خدمات نماد بارز اثرگذاری مردم در اداره امور کشور است.

به گزارش خبرنگار ما – محسن اردستانی روز شنبه در دیدار با اعضاء هیأت رئیسه اتاق اصناف شهرستان پاکدشت اظهار داشت: یکی از مهمترین سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، برجسته کردن نقش مردم در اداره امور کشور است که این مهم در حوزه اصناف به درستی محقق شده و مردم توانسته‌اند با فعالیت‌های صنفی، بسیاری از سیاست‌های دولت‌ها را در حوزه اقتصاد اجرایی کنند.

وی افزود: اتاق‌های اصناف از یک سو هماهنگ کننده فعالیت صنوف مختلف و از سمت دیگر بازوی توانمند دولت در اجرای سیاست‌های مختلف هستند، اصناف به هیچ عنوان جدای از حاکمیت نیستند و با رفع مشکلات آنان می‌توان ضمن ایجاد آرامش در بازار، اقتصاد جامعه را نیز پویا کرد.

فرماندار پاکدشت با تأکید بر این که اصناف همواره در خط نخست دفاع از ارزش‌های انقلاب حضور داشته و دارند، خاطرنشان کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا همگان شاهد بودند که اصناف مختلف با وجود تمامی مشکلاتی که ناشی از رکود بازار تحمل کردند، در کنار مسئولان قرار گرفته و با رعایت تمامی دستورالعمل‌های ابلاغی تلاش کردند تا این بیماری کنترل شود.

وی ادامه داد: اصناف پاکدشت هر جا که لازم بود و به آنان دستور تعطیلی ابلاع گردید، متعهدانه به دستورالعمل‌ها عمل کرده و فعالیت خود را تعطیل کردند تا مسئولان اجرایی و کادر درمان با دلگرمی بیشتری به کنترل بیماری و مداوای بیماران بپردازند که این امر، نشان از تعهد صنوف مختلف به جامعه دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در ۲ ماه گذشته و با اجرای طرح اقتصادی دولت در مردمی کردن یارانه‌ها نیز اصناف پیشگام اجرای این سیاست بودند و با همراهی مردم و مسئولان، موفق شدند تا آرامش مطلق در سطح منطقه ایجاد کرده و دولت را برای این جراحی بزرگ اقتصادی همراهی کنند.

وی از فعالیت قرارگاه شهید امانی بسیج اصناف در بازرسی مستمر از بازار تقدیر کرد و افزود: با همکاری بسیجیان قرارگاه شهید امانی و نظارت مستمر و گسترده دستگاه‌های مختلف امروز شاهد بازاری آرام با کلیه اقلام مورد نیاز مردم در سطح پاکدشت هستیم و هیچ مشکلی در حوزه تأمین نیازهای مردم مشاهده و یا گزارش نشده است.

بیمه تأمین اجتماعی مهمترین مشکل صنوف پاکدشت است

رئیس اتاق اصناف شهرستان پاکدشت نیز در این جلسه اظهار داشت: بیمه تأمین اجتماعی یکی از مهمترین مشکلات صنوف خدماتی و خدمات فنی فعال در شهرستان پاکدشت است و فعالان این حوزه شخصاً باید نسبت به بیمه خود اقدام کنند.

نصرالله کایکانی افزود: بر اساس قانون، فقط فعالان صنف نانوایی و توریست می‌توانند از بیمه تأمین اجتماعی استفاده کنند و مابقی فعالان صنف خدمات و خدمات فنی باید شخصا نسبت به بیمه خود اقدام کنند که این امر هزینه‌های بسیاری را به آنان تحمیل می‌کند.

ای مسئول خاطرنشان کرد: یک فرد مکانیک امروز برای بیمه کردن خود باید ماهانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کند که این رقم، فشار زیادی به آنان وارد می‌کند و بسیاری از این افراد ترجیح داده‌اند که تحت پوشش بیمه نباشند.

کایکانی با اشاره به فعالیت صنوف مختلف در پاکدشت تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۵ هزار واحد صنفی دارای پروانه و فاقد پروانه فعالیت در شهرستان پاکدشت مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد، یکهزار و ۵۰۰ واحد فاقد پروانه کسب می‌باشند.

وی یادآور شد: هم اکنون ۳ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی، ۴ هزار و ۳۸۴ واحد توزیعی، ۲ هزار و ۵۷۵ واحد خدمات فنی و ۲ هزار و ۴۹۳ واحد خدماتی زیر نظر ۱۷ اتحادیه مشغول به کار هستند.

اول تیر روز اصناف نامگذاری شده است.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*