۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » فيروزكوه
  • شناسه : 7538
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰:۵۴
  • 98 بازدید
  • ارسال توسط :

اعتکاف جلوه گر شدن نور خدایی در دل است

فیروزکوه – ابتکار ورامین: سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فیروزکوه گفت: اعتکاف، تهی نمودن دل از اغیار و جلوه گر کردن نور خدایی در آن است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از دیمه نیوز – حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل شجاع با اشاره به فرا رسیدن ایام البیض اظهار داشت: اعتکاف فرصت مناسبی است […]

فیروزکوه – ابتکار ورامین: سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فیروزکوه گفت: اعتکاف، تهی نمودن دل از اغیار و جلوه گر کردن نور خدایی در آن است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از دیمه نیوز – حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل شجاع با اشاره به فرا رسیدن ایام البیض اظهار داشت: اعتکاف فرصت مناسبی است تا انسانی که در پیچ و خم های زندگی مادی غرق شد، به دور از تعلقات دنیوی در گوشه ای خلوت پناه برد و با سوز دل و اشک چشم، کدورت و زنگارهای گناه را از جان بزداید.

وی گفت: معتکفان دل از اغیار تهی می کنند و نور محبت خداوند را در آن جلوه گر می نمایند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه اعتکاف در ادیان گذشته هم وجود داشته است و در اسلام به گونه ای دیگر مورد توجه و دستور قرار گرفته، خاطرنشان کرد: وقتی به سیره نبی مکرم اسلام (ص) نگاه می کنیم می بینیم با اینکه رسول خدا از آن عظمت والا برخوردار بودند و با اینکه بخش مهمی از شبانه روز خود را به عبادت اختصاص می دادند، باز هم به برپایی اعتکاف اهتمام ویژه ای داشته و خود را از اعتکاف بی نیاز نمی دانستند.

وی به کلامی از امام صادق (ع) اشاره نمود که می فرمایند: “در سالی که جنگ بدر واقع شد چون در ماه رمضان بود رسول خدا نتوانستند در اعتکاف شرکت کنند، ماه رمضان بعد رسول الله ۱۰ روز به نیت قضای اعتکاف سال قبل و ۱۰ روز هم به عنوان اعتکاف همان سال در مسجد معتکف شدند”.

حجت الاسلام و المسلمین شجاع افزود: لذا آحاد مردم نیز باید از همین فرصت استفاده نمایند و زنگارهای دل را زدوده و چند روزی از زندگی مادی فاصله گرفته، به خدا نزدیک شوند و با نفس خود مبارزه کنند تا ان شاء الله از برکات معنوی اعتکاف بهره مند شوند.

وی فوائد اعتکاف را شامل دور شدن از مسائل روزمره ، جدا شدن از مردم عادی و آماده کردن خود برای عبادت در جمع، تقویت اراده و جهت دار نمودن عبادت عنوان نمود و افزود: اعتکاف نوعی احرام بستن در خانه خداست، چون برخی موارد بر معتکف حرام می شود و اگر انجام داد باید کفاره بدهد، پس نبایستی با غفلت و بی توجهی شروع و ادامه پیدا کند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: اعمال معتکف، فکر معتکف، عبادت معتکف و . . . باید در جهت کمال و رشد معنوی و الهی باشد که اگر این گونه شد ارزش پیدا می کند و در نتیجه تمام خواسته های او الهی می شود.

گفتنی است؛ از ساعات نخستین صبح امروز و همگام با سراسر کشور مراسم معنوی اعتکاف در پنج مسجد سطح شهرستان شامل مسجد جامع فیروزکوه، مسجد موسی بن جعفر(ع) شهرک حضرت ولیعصر(عج)،مسجد جامع شهر ارجمند، مسجد جامع روستای لزور و مسجد جامع روستای زرین دشت آغاز شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*