۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 7691
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۷
  • 90 بازدید
  • ارسال توسط :

اعلام الحاق آستان امامزاده هاشم (ع) به مازندران وجاهت قانونی ندارد

دماوند – ابتکار ورامین: فرماندار شهرستان دماوند گفت: اعلام الحاق آستان امامزاده هاشم (ع) به استان مازندران وجاهت قانونی ندارد و تا زمانی که وزارت کشور این موضوع را به ما ابلاغ نکند، آن را قانونی و حقوقی نمی‌دانیم. به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند- ناصر محمودی‌فرد با اشاره […]

دماوند – ابتکار ورامین: فرماندار شهرستان دماوند گفت: اعلام الحاق آستان امامزاده هاشم (ع) به استان مازندران وجاهت قانونی ندارد و تا زمانی که وزارت کشور این موضوع را به ما ابلاغ نکند، آن را قانونی و حقوقی نمی‌دانیم.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند- ناصر محمودی‌فرد با اشاره به اتفاقات دو روز گذشته در خصوص ابلاغیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان اوقاف و امور خیریه مبنی بر واگذاری آستان امامزاده هاشم (ع) دماوند به شهرستان آمل اظهار داشت : نامه‌نگاری‌هایی که در این زمینه صورت گرفته، در حوزه فرهنگی بوده و ارتباطی با حوزه تقسیمات کشوری ندارد .

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد شاید به لحاظ فرهنگی بتواند واگذاری بقعه امامزاده هاشم (ع) را مطرح کند، اما واگذاری تقسیمات کشوری و مسائل سیاسی بر عهده وزارت کشور است؛ نگاه وزارت کشور و استانداری تهران موضوعی نیست که قابل اغماض و با مسائل فرهنگی هم‌خوانی داشته باشد .

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه نگاه وزارت کشور براساس مسائل سیاسی و تقسیمات کشوری است، گفت: تاکنون بحثی در خصوص واگذاری امامزاده هاشم (ع) وجود نداشته و پیگیری‌ها به صورت جدی انجام شده است و به نظر می‌رسد بخشی از مسائل مطرح شده چه در آمل و چه در دماوند کارکردهای سیاسی و تبلیغاتی دارد .

محمودی‌فرد با بیان اینکه هیچ کدام از موضوع‌های مطرح شده بحث حقوقی و قانونی ندارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه در ابلاغیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای واگذاری آستان امامزاده هاشم (ع ) زمان تعیین شده، به رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند اعلام کردیم که بحث واگذاری این بقعه زیارتی منتفی است .

وی ادامه داد: تا زمانی که وزیر کشور موضوعی را به ما ابلاغ نکند، بحثی را قانونی تلقی نمی‌کنیم؛ البته تاکنون در وزارت کشور چنین موضوعی مطرح نبوده و استانداری تهران در این خصوص با تغییر و تحولات مخالف است مگر اینکه کارهای قانونی آن انجام شود .

به گزارش فارس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه‌ای واگذاری آستان امامزاده هاشم (ع) دماوند به شهرستان آمل را به سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ابلاغ کرد که در این خصوص نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس در گفت‌وگوی قبلی خود با خبرنگار فارس در شرق استان تهران این ابلاغیه را نتیجه فشارهای رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دانسته بود .

حمیدرضا مشهدی‌عباسی با بیان اینکه رئیس کمیسیون فرهنگی و قائم‌مقام این کمیسیون در مجلس به بنده اعلام کرده بودند که دخالتی در بحث امامزاده هاشم (ع) نمی‌کنند، افزود: فشارهای آنها به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را سیاسی می‌دانم .

وی با اشاره به اینکه هنوز وزارت کشور در خصوص تعیین تکلیف آستان امامزاده هاشم (ع) تصمیم نگرفته است، گفت: ما نسبت به این موضوع براساس سخنان رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس و معاون سیاسی وزیر کشور اقدامی نکردیم .

مشهدی‌عباسی در پایان یادآور شد: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را تهدید به استیضاح کرده و وزیر نیز نامه واگذاری آستان امامزاده هاشم (ع) را صادر کرد

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*