۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » اقتصادی » تهران » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 46649
  • ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
  • 7 بازدید
  • ارسال توسط :
افزایش برداشت سیب در دماوند به ۴۰ تن در هکتار
افزایش برداشت سیب در دماوند به ۴۰ تن در هکتار

افزایش برداشت سیب در دماوند به ۴۰ تن در هکتار

دماوند – آبرومند: برداشت سیب درختی شاخص‌ترین محصول کشاورزی دماوند امسال از ۳۵ به ۴۰ تن در هر هکتار افزایش یافت. به گزارش خبرنگار ما – مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت:پنج هزار و ۸۰۰ هکتار از مساحت باغ‌های دماوند به تولید این محصول اختصاص دارد. افزایش برداشت سیب در منطقه دماوند به ۴۰ تن در […]

دماوند – آبرومند: برداشت سیب درختی شاخص‌ترین محصول کشاورزی دماوند امسال از ۳۵ به ۴۰ تن در هر هکتار افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ما – مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت:پنج هزار و ۸۰۰ هکتار از مساحت باغ‌های دماوند به تولید این محصول اختصاص دارد.

افزایش برداشت سیب در منطقه دماوند به ۴۰ تن در هکتار

اردلانی افزود: مساحت شهرستان دماوند ۲۰۲ هزار هکتار است که ۱۶ درصد از مساحت استان تهران را تشکیل می‌دهد و ۱۹۰ هزار هکتار این شهرستان را اراضی کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل داده که ۹۴ درصد از مساحت شهرستان است.

وی  گفت: کل اراضی کشاورزی شهرستان ۱۷ هزار هکتار است و در مجموع اراضی کشاورزی شهرستان دماوند ۹ درصد از اراضی کشاورزی استان تهران را تشکیل می‌دهد.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه سطح باغات شهرستان دماوند حدود ۹ هزار و ۲۰۰ هکتار و میزان برداشت از آن سالانه حدود ۲۶۰ هزار تن است، خاطرنشان کرد: سطح زراعت شهرستان نیز حدود ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار و میزان برداشت حدود ۲۹ هزار تن در سال است.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دماوند اضافه کرد: میزان تولید سیب در منطقه بصورت سالانه ۲۳۰ هزار تن است.

اردلانی گفت: سیب شهرستان دماوند از کیفیت بالایی برخوردار بوده بطوری که ۸۰ درصد سیب تولیدی ظرفیت صادرات به خارج از کشور را دارد.

 

وی افزود: دماوند ۴۴ واحد گلخانه دارد که هفت واحد آن مربوط به سبزی و صیفی با تولید سالانه حدود یک هزار و ۱۰۰ تن، ۲۶ واحد گل شاخه بریده با تولید ۲۲ میلیون شاخه در سال و ۱۱ واحد گلخانه گیاهان آپارتمانی با تولید ۳۶۰ هزار گلدان است که در سطح کل معادل ۴۰.۵ هکتار را به خود اختصاص می‌دهند.

 

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دماوند با بیان اینکه این شهرستان ۲ واحد پرورش قارچ خوراکی به مساحت یک هکتار با تولید سالانه حدود یکهزار و ۱۰۰ تن دارد،  گفت: شهرستان دماوند هفت هزار و ۶۷۰ بهره‌بردار باغی و یک هزار و ۳۰ بهره بردار زراعی دارد.

 

وی ادامه داد: در زمینه زراعت نیز بیشترین سطح زیر کشت به گندم اختصاص دارد که بالغ بر یک هزار و ۱۰۰ هکتار مساحت با تولید یک هزار و ۷۰۰ تن در سال است؛ همچنین دماوند در بخش سبزی و صیفی جات نیز سالانه ۲۵ هزار تن محصول در اراضی به مساحت ۸۹۵ هکتار تولید می‌کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*