۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » یزد
  • شناسه : 52586
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۶
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
افزایش سرمایه اجتماعی در گرو پذیرش انتقادهای سازنده دیگران است
افزایش سرمایه اجتماعی در گرو پذیرش انتقادهای سازنده دیگران است

افزایش سرمایه اجتماعی در گرو پذیرش انتقادهای سازنده دیگران است

یزد- آبرومند: رییس‌کل دادگستری یزد گفت: عمل‌گرایی قوه قضاییه و استفاده از انتقادهای سازنده، منتقدان دیروز را به مشوقان امروز تبدیل کرد و این کار افزایش سرمایه اجتماعی را به همراه دارد.   به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – غلامعلی دهشیری روز یکشنبه در نشستی با دادستان‌های استان با بیان اینکه باید […]

یزد- آبرومند: رییس‌کل دادگستری یزد گفت: عمل‌گرایی قوه قضاییه و استفاده از انتقادهای سازنده، منتقدان دیروز را به مشوقان امروز تبدیل کرد و این کار افزایش سرمایه اجتماعی را به همراه دارد.

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – غلامعلی دهشیری روز یکشنبه در نشستی با دادستان‌های استان با بیان اینکه باید گلوگاه‌های نارضایتی مردم را شناخت و برای اصلاح امور تدابیری اتخاذ  کرد، افزود: آنچه که امروز در حال رخ دادن است در دوران تحول قضایی، حاکم شدن عمل‌گرایی و پیگیری امور تا حصول نتیجه دلخواه است که می‌تواند شرایط را برای خدمت به مردم بهبود ببخشد.

 

وی با قدردانی از تمامی اقدام هایی که تاکنون در استان در خدمت به مردم صورت گرفته است،ادامه داد: زندان یک تابلو تمام عیار از آسیب‌های اجتماعی است که نیازمند نظارت صحیح و مستمر دادستان‌هاست تا اهداف اصلاحی و تامینی قانونگذار به صورت کامل محقق شود.

 

این مسئول قضایی استان، پیشگیری از وقوع جرم را مهمترین راهبرد قوه قضاییه ذکر کرد و گفت: هرآنچه جرم و آسیب در جامعه کمتر باشد ورودی زندان  کمتر خواهد بود و هرچه جمعیت کیفری زندان کمتر باشد اهداف اصلاحی برای جامعه هدف بهتر اجرا می شود.

 

دهشیری بر استفاده از ظرفیت مجازات جایگزین حبس اشاره کرد و افزود: دادستان‌ها می‌توانند در صدور کیفر خواست‌ خود با توجه به شناخت و تحقیقی که انجام دادند و با تناسب جرم و وضعیت متهم، اگر جزو جرایم خرد بوده و فرد بدون سابقه باشد به دادگاه استفاده از مجازات‌های جایگزین و الزام به خدمات عمومی رایگان را پیشنهاد بدهند.

 

رییس‌کل دادگستری یزد، برخورد قاطع با اراذل و اوباش و مخلان  نظم و امنیت را خواستار شد و ابراز کرد: هرگز با کسانی که آرامش و امنیت جامعه را بر هم می‌زنند مماشات نخواهیم کرد اما در بسیاری از مواقع جرایم خرد و کم اهمیت است و نباید با اصرار بر استفاده از مجازات زندان، سایر فرصت‌های اصلاحی را از دست داد.

 

دهشیری افزود: مجازات زندان، سابقه و پایگاه اجتماعی فرد را تخریب می‌کند و کسی که با افول شخصیت مواجه شد را دیگر نمی‌توان به راحتی به مسیر های اصلاحی سوق داد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*