۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1820
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۵۲
  • 69 بازدید
  • ارسال توسط :

افزایش ضریب اطمینان در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی مؤثر است

دماوند – رامین نیوز: شهردار دماوند به جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در جهت توسعه شهری و تأمین رفاه شهروندان اشاره کرد و گفت: افزایش ضریب اطمینان در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی نقش مؤثری در رونق منطقه دارد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- عباس صفری در جلسه هیأت عالی سرمایه گذاری شهر دماوند که […]

دماوند – رامین نیوز: شهردار دماوند به جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در جهت توسعه شهری و تأمین رفاه شهروندان اشاره کرد و گفت: افزایش ضریب اطمینان در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی نقش مؤثری در رونق منطقه دارد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- عباس صفری در جلسه هیأت عالی سرمایه گذاری شهر دماوند که با حضور اعضای هیأت در سالن جلسات شهرداری دماوند برگزار شد، به اهمیت تشکیل این شورا اشاره کرد و افزود: یکی از مقوله های مهم در کشور، مدیریت منابع در تمامی بخش ها همچون آب، خاک، هوا و … است که در کنار توسعه شهری باید به آن توجه شود.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات مورد توجه در طرح جامع شهری علاوه بر مدیریت منابع و توجه به توسعه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … شهرها، تأمین رفاه و آسایش شهروندان است و باید به گونه ایی صورت گیرد که توسعه همه جانبه شهری همراه با تأمین آرامش و آسایش باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروزه شهرداری ها برای تأمین منابع درآمدی شهرها به وصول عوارض نوسازی شهروندان وابسته هستند، خاطرنشان کرد: تأمین چنین منابع درآمدی در شهرداری ها بر حسب ساخت و ساز و فروش تراکم صورت می گیرد که این مهم به مرور همراه با اشتغال فضا، افزایش جمعیت، افزایش سرانه مصرف آب و دیگر منابع، افزایش ترافیک شهری و … است که تمامی این موضوعات با مقوله توسعه پایدار منافات دارد.

شهردار دماوند راه رهایی از این موضوعات را تقویت توسعه سرمایه گذاری و حمایت از بخش خصوصی دانست و بیان کرد: حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی می تواند زمینه توسعه و درآمد پایدار را برای شهرداری ها و شهرها فراهم کند و از سوی دیگر زمینه رفاه و آسایش را نیز به ارمغان آورد.

وی به دستور العمل سازمان شهرداری ها در خصوص تشکیل هیأت عالی سرمایه گذاری در شهرها اشاره کرد و گفت: بر اساس تأییدیه شورای اسلامی شهر دماوند، شهرداری در این راستا پیشگام شده است تا با برگزاری جلسات و نشست های متعدد، زمینه تشویق سرمایه گذاران را در راستای توسعه شهر فراهم کند.

این مقام مسئول نخستین موضوع قابل طرح در این هیأت را وظایف و اهداف آن دانست و افزود: مسئولیت جذب و هدایت سرمایه گذاران و مشارکت کنندگان با هدف پیشبرد اهداف و سیاست ها و همچنین عهده دار بودن هدایت امور شهری را می توان از مهمترین وظایف و اختیارات هیأت عالی دانست.

صفری هیأت عالی سرمایه گذاری را مرجع سیاست گذاری و تصمیم گیری در امور سرمایه گذاری و شهرداری عنوان کرد و گفت: این هیأت می تواند همچون تیمی کارشناسی به بررسی پروژه ها و بررسی سرمایه گذاران بپردازد و زمینه تشویق حضور آنان را فراهم آورد.

وی اهداف این هیأت را فراهم آوردن زمینه و بستر مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی در امور مربوط به شهرداری و اشاعه فرهنگ مشارکت و افزایش ضریب اطمینان در جذب سرمایه گذاری، به کار گیری و بهره مندی از فکر و اندیشه و سرمایه گذار و اشخاص در امور شهری و همچنین فراهم آوردن الگوی کارآمد در ایجاد منابع مالی مستمر و دائم و نیز تلاش در جهت کاهش تصدی گری شهرداری ها دانست.

شهردار دماوند ادامه داد: مشارکت در احداث مسکن ارزان قیمت و مجتمع های تجاری، مسکونی، خدماتی، رفاهی و … با اولویت بافت های فرسوده از دیگر اهداف ارزشمند این هیأت عالی
می باشد که با توجه به شرایط کنونی بافت های فرسوده شهر دماوند می توان با حضور مشاوران توانمند در این عرصه نیز وارد عمل شد.

صفری تأمین خدمات روبنای و زیربنایی و تهیه تجهیزات شهری، احداث و توسعه فضاهای سبز و از همه مهمتر حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی و جذب گردشگر و توریست را از دیگر اهداف این هیأت عنوان کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*