۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 37791
  • ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
  • 43 بازدید
  • ارسال توسط :
افزایش فوتی‌های مصرف مشروبات الکلی در چابهار به پنج نفر
افزایش فوتی‌های مصرف مشروبات الکلی در چابهار به پنج نفر

افزایش فوتی‌های مصرف مشروبات الکلی در چابهار به پنج نفر

چابهار- آبرومند: رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: آمار فوتی‌های ناشی از مصرف مشروبات الکلی در چابهار به ۵ نفر افزایش پیدا کرد و در صورت ادامه مصرف این مشروبات ‌شاهد مرگ و میر بیشتری خواهیم بود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – […]

چابهار- آبرومند: رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: آمار فوتی‌های ناشی از مصرف مشروبات الکلی در چابهار به ۵ نفر افزایش پیدا کرد و در صورت ادامه مصرف این مشروبات ‌شاهد مرگ و میر بیشتری خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – دکتر محمدمهران امینی‌فرد اظهار داشت: از ۷۲ ساعت پیش تاکنون ۲۱ نفر بدلیل مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی به بیمارستان چابهار مراجعه که متاسفانه ۵ نفر آنان فوت کرده و ۱۶ نفر دیگر بستری هستند که از این تعداد نیز ۶ نفر با وضعیت نامطلوب و ضریب هوشی سه در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند و به نوعی مرگ آنان حتمی است.

 

وی افزود: باتوجه به اظهارات بیماران و همراهان‌شان، ظاهرا این افراد بعلت مصرف نوع جدیدی از مشروبات الکلی دچار این وضعیت شده اند و البته باتوجه به توزیع غیرقانونی این اقلام هیچ تضمینی برای سلامت افراد درصورت مصرف هر نوع مشروبات الکلی وجود ندارد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: باتوجه به غیرقانونی بودن مشروبات الکلی و عدم نظارت قانونی در کشورِ مبدا بر تولید آنها، توزیع و مصرف مشروبات الکلی سلامت و حیات انسان را تهدید می کند به همین سبب توصیه می شود شهروندان عزیز بویژه جوانان از مصرف هرگونه مشروبات الکلی به جد خودداری و پرهیز کنند.

 

دکتر امینی‌فرد گفت: اطلاع رسانی از خطرات جانی مصرف مشروبات الکلی بسیار ضروری است و از رسانه ها و فعالان فضای مجازی انتظار است در این زمینه آگاه سازی لازم را انجام دهند تا از مصرف اینگونه مشروبات الکلی خطرناک و مرگ اور جلوگیری شود.

 

شاید برخی افراد به سبب نگرانی از پیگیرد قانونی به مراکز درمانی مراجعه نکنند که در نتیجه مرگ آنان حتمی خواهد بود از اینرو مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار به خبرنگار ایرنا گفت: درمان این قبیل افراد محرمانه خواهد بود و پیگیرد قانونی نخواهد داشت.

 

دکتر محمود حسین بر از عموم مردم بویژه خانواده ها و والدین خواست ضمن مراقبت و آگاه سازی فرزندان شان از خطرات مرگ آور مصرف مشروبات الکلی، در صورت بروز چنین اتفاقی در خانواده فرد مورد نظر را به سرعت به مراکز درمانی انتقال دهند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*