۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آذربایجان غربی » اجتماعی » اخبار » استان ها » عناوین اصلی
  • شناسه : 59572
  • ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
  • 30 بازدید
  • ارسال توسط :
افزایش ۳۰ درصدی فرود پرندگان در تالاب‌های نقده
افزایش ۳۰ درصدی فرود پرندگان در تالاب‌های نقده

افزایش ۳۰ درصدی فرود پرندگان در تالاب‌های نقده

ارومیه – آبرومند: رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: بیش‌از هشت هزار قطعه انواع پرنده به منظور استراحت و تغذیه در تالاب‌های این شهرستان فرود آمده و با این آمار رشد ۳۰ درصدی فرود پرندگان را شاهد هستیم. به گزارش خبرنگار آبرومند – اکبر محمدیان افزود: از این آمار حدود سه هزار بال فلامینگو […]

ارومیه – آبرومند: رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: بیش‌از هشت هزار قطعه انواع پرنده به منظور استراحت و تغذیه در تالاب‌های این شهرستان فرود آمده و با این آمار رشد ۳۰ درصدی فرود پرندگان را شاهد هستیم.

به گزارش خبرنگار آبرومند – اکبر محمدیان افزود: از این آمار حدود سه هزار بال فلامینگو و پنج هزار بال نیز انواع پرندگان بومی منطقه هستند که وارد تالاب‌های نقده شده‌اند.

 

وی ادامه داد: با توجه به آبگیری مناسب تالاب‌ها و تخم گذاری پرندگان در این تالاب‌ها پیش بینی می‌شوند جمعیت کل پرندگان منطقه ۳۰ درصد افزایش یافته و به بیش از ۱۰ هزار بال برسد.

 

وی اضافه کرد: این پرندگان شامل فلامینگو، تنجه، آنقوت، کشیم، چنگر، پلیکان، اردک مرمری، اردک سرسفید، اردک سرحنایی، کاکایی، پرستو دریایی و سایر گونه‌های آبزی و کنارآبزی هستند که به منظور استراحت و تغذیه وارد تالاب‌های این شهرستان شده اند.

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده بیان کرد: هرچه آمار پرندگان آبزی و کنار آبزی افزایش یابد، شاهد رونق علمی، اقتصادی و توریستی در منطقه خواهیم بود.

 

وی اضافه کرد: ورود پرندگان مهاجر نیز به تالاب‌های منطقه از مهرماه آغاز می‌شود.

 

وی افزود: بیش از ۴۰ گونه پرنده آبزی و کنارآبزی در تالاب‌های این شهرستان شناسایی شده‌اند که بیشتر شامل انواع مرغابی، فلامینگو، کشیم، چنگر، اگرت سفید، حواصیل خاکستری، لک‌لک سفید، عقاب تالابی و چوپ‌پا است.

 

شهرستان نقده با داشتن تالاب‌های فصلی و دائمی از جمله تالاب‌های «سلدوز»، «حسنلو» و «درگه سنگی» در فصل‌های بهار و پاییز پذیرای شمار زیادی از پرندگان مهاجر است؛ غاز خاکستری، انواع مرغابی و انوع اردک (سر سفید، سرسبز، مرمری، سرحنایی و بلوطی)، خروس کولی، حواصیل، تنجه، فلامینگو و پلیکان از جمله پرندگان مهاجر موجود در تالاب‌های نقده است.

 

در مجموع ۱۷ تالاب فصلی و دائمی در این شهرستان وجود دارد که سه تالاب حسنلو، درگه سنگی و یادگارلو جز تالاب‌های بین المللی است.

 

شهرستان ۱۲۷ هزار نفری نقده با ۹۲ روستای تابعه در فاصله ۸۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر ارومیه قرار دارد.

(منبع: ایرنا)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*