۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 7317
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱
  • 109 بازدید
  • ارسال توسط :

اقدام جهاد کشاورزی مصداق کامل نوشدار پس از مرگ سهراب است/ ویرانی در هیچ جای جهان و هیچ نقطه تاریخ موفقیت به همراه نداشته است

دماوند – ابتکار ورامین: از سه ماه آخر سال ۱۳۹۳ طی دستوری از طرف پرویز قنبری شهردار آبسرد هرگونه ساخت و ساز در حریم این شهر غیرقانونی و ممنوع شد و در صورت مشاهده شهرداری راساً نسبت به تخریب اقدام خواهد نمود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی شهرداری آبسرد – تمامی […]

دماوند – ابتکار ورامین: از سه ماه آخر سال ۱۳۹۳ طی دستوری از طرف پرویز قنبری شهردار آبسرد هرگونه ساخت و ساز در حریم این شهر غیرقانونی و ممنوع شد و در صورت مشاهده شهرداری راساً نسبت به تخریب اقدام خواهد نمود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی شهرداری آبسرد – تمامی مراجعان و متقاضیان ساخت در حریم شهر خوش آب و هوا و خوش منظر شهر آبسرد انتظار اتمام این ممنوعیت را با آغاز سال جدید می کشیدند اما در حال حاضر که یک ماه از سال ۱۳۹۴ می گذرد صدور هرگونه مجوز ساخت در حریم آبسرد همچنان متوقف میباشد.

شهردار آبسرد در این رابطه اظهار داشت: هرگونه تغییر کاربری صرفاً در حریم شهر آبسرد و مطابق ضوابط مطروحه در طرح جامع و تفصیلی در قطعات دو هزار متر به بالا می باشد.

وی افزود: اما متاسفانه شاهد آن هستیم که اداره محترم جهاد کشاورزی شهرستان دماوند اقدام به تخریب ساختمان های متعددی در محدوده مدیریتی این شهرداری نموده است و این در حالی است که صاحبین املاک حق و حقوق تضییع شده خود را از مدیران شهری مطالبه می نمایند.

قنبری گفت: به همین منظور برای جلوگیری از خسران بیشتر و ممانعت از هرگونه ضرر و زیان مالی به مالکین،هرگونه ساخت و ساز را در حریم آبسرد متوقف نمودیم

این مسئول بیان داشت:زندگی و آینده ساکنین شریف آبسرد به تعیین تکلیف طرح ساماندهی حریم این شهر بستگی دارد چرا که با عدم مدیریت صحیح و نظارت بر منابع آبی و عدم هرگونه آموزش به بهره برداران اصلی آب در منطقه، در گذشته ای نه چندان دور،نه تنها آبی برای کشاورزی باقی نمانده بلکه به دلیل عدم نظارت و حمایت مسئولین مربوطه از قشر کشاورز انگیزه ای نیز برای کشاورزی در بین بومیان ساکن دیده نمی شود.

قنبری گفت: جدیت اداره محترم کشاورزی به تخریب بنا های ساخته شده مصداق کامل نوشدارو پس از مرگ سهراب است و ای کاش آن زمان که کشاورزان زحمت کش شبانه،حاصل زحمات یکساله خود را به گندک ها میسپاردند و با سیلی صورت خود را سرخ نگاه میداشتند جدیتی از خود نشان می داد.

وی گفت: وظیفه مدیران شهری آبسرد دفاع از حق و حقوق مردم این شهر است.و این روزها کنترل خشم و اعتراضات گروههای مختلف مردم را نیز بر عهده داریم چرا که هر روز بر تعداد متضررین افزوده می شود.

شهردار آبسرد در ادامه خاطر نشان ساخت: با تعیین کاربری مناسب برای اراضی می توان به توسعه پایدار دست یافت و میتوان مناظر و چشم انداز های طبیعی بیشتری را ایجاد و حفظ نمود و به همین منظور است که تمامی مالکین قبل از هرگونه اقدام برای ساخت با کاشت چند صد اصله نهال در ملک خود زمین های بایر را به باغاتی خوش منظر تبدیل می نمایند.

این مسئول با اشاره به افت درآمد شهرداری اظهار داشت: سال ۱۳۹۴ برای شهر آبسرد ،با توجه به پرو‍‍ژه هایی که تعریف شده است و مراحل مطالعاتی و عقد قرارداد با پیمانکار را نیز پشت سر گذاشته ،بسیار حیاتی و حساس می باشد و آینده ساکنین این شهر را تحت شعاع خود قرار داده است.

وی افزود: با یک بررسی ساده هم این موضوع مشهود است که چگونه زندگی مردمان شهید پرور این شهر و حتی شهرها و روستاهای اطراف با موضوع ساخت و سازها در حریم آبسرد گره خورده و به همین دلیل نمی شود بدون ارائه هیچ راهکاری صرفاً به توقف و تخریب اقدام کرد.

پرویز قنبری با اشاره به اینکه درآمد شهرداری با افت شدیدی روبرو گشته است،بیان داشت: با توجه به وضعیت پیش آمده که کاملاً نشان از یک اقدام غیر کارشناسانه دارد ،لازم به ذکر است که نتیجه منفی این اقدامات از خانواده شهرداری آغاز شده است و متاسفانه در مجموعه شهرداری هم مجبور به تعدیل نیرو هستیم چون در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل با مشکل جدی رو برو می باشیم و تاثیرات این موضوع بر بنیان خانواده ها نتایج اسفباری را در پیش خواهد داشت .

وی همچنین گفت: بهتر است برای جلوگیری از خسارت هایی که بعضاً غیر قابل جبران می باشد منطقه ویژه ای جهت پاسخگویی به متقاضیان سکونت در حریم این شهر مشخص گردد تا با استفاده از درآمدهای حاصله از آن بتوانیم پروژه های درآمد زای شهر آبسرد را به اتمام برسانیم و آینده پایداری را برای این شهر رقم بزنیم.

قنبری در پایان گفت: آنچه که مسلم است این است که این روند صرفا با مهندسی موضوع و تصویب طرحی برای ساماندهی حریم به دور از تاثیرات سیاسی قابلیت حل شدن دارد و ما امیدواریم این وضعیت هرچه زودتر اصلاح شود چرا که ویرانی در هیچ جای جهان و هیچ نقطه تاریخ موفقیت به همراه نداشته است و ماهیچ گاه راضی به نارضایتی و ضررهای مالی همشهریان وهموطنان عزیز نیستیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*