۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » اسلایدر » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 8603
  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۸
  • 179 بازدید
  • ارسال توسط :

امام جمعه جوادآبادپیام شهدا «هیهات منا‌الذله» است

ورامین – ابتکار ورامین: امام جمعه جوادآباد با اشاره به مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شهدای والامقام انقلاب اسلامی گفت: پیام شهدا «هیهات منا‌الذله» است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از فارس – حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه جوادآباد پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار […]

ورامین – ابتکار ورامین: امام جمعه جوادآباد با اشاره به مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شهدای والامقام انقلاب اسلامی گفت: پیام شهدا «هیهات منا‌الذله» است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فارس – حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه جوادآباد پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: امام محمد باقر (ع) می‌فرمایند «مَا أَحْسَنَ الْحَسَنَاتِ بَعْدَ السَّیِّئَاتِ وَ مَا أَقْبَحَ السَّیِّئَاتِ بَعْدَ الْحَسَنَاتِ؛ چقدر کارهای نیک بعد از گناهان زیباست و چقدر گناه کردن بعد از کارهای نیک،‌ زشت و قبیح است.»

وی در توضیح این روایت گفت: نخست اعمال نیک و اعمال زشت از هم بیگانه نیستند بلکه بعضی کارهای نیک روی کارهای زشت اثر می‌گذارد و همین‌طور کارهای زشت، روی کارهای نیک اثر می‌گذارد. و همان‌طور که قرآن می‌فرماید:« إنَّ الحَسَناتِ یُذْهِبنَ السَّیِئاتِ» (سوره مبارکه هود، آیه شریفه ۱۱۴)

امام جمعه جوادآباد افزود: نکته دیگر این است که حضرت فرمودند: «مَا أَحْسَنَ الْحَسَنَاتِ بَعْدَ السَّیِّئَاتِ» چقدر زیباست که اگر کسی غفلتاً دستش آلوده شد و از او کار زشتی صادر گشت، بعد از آن کارِ نیکی بکند. چون این کارِ نیک اثر می‌گذارد و زشتی آن کار زشت را از بین می‌برد.

وی ادامه داد: نکته دیگر این است که «وَ مَا أَقْبَحَ السَّیِّئَاتِ بَعْدَ الْحَسَنَاتِ» حضرت می‌فرمایند چقدر زشت است که کسی کارِ نیک انجام بدهد و بعد از آن، کار زشتی از او سر بزند. این کار زشت به آن کار نیک ضربه می‌زند.

حسینی عنوان کرد: پس مواظب باشیم که اگر غفلتاً کار زشتی از ما سر زد، بعد از آن یک کار نیک انجام بدهیم و‌ نگذاریم این‌ها انباشته شود. اگر نعوذ بالله کار زشتی از ما سر زد بدانیم که انجام حسنه بعد از آن، خیلی زیباست. وقتی هم که حسنات انجام دادیم مراقب باشیم بعد از آن دیگر گناه نکنیم. چرا که در این صورت آن حسنات از دستمان می‌رود. بنابراین ماه مبارک رمضان را که تمام حسنات در آن جمع است را برای ما فرستاده است تا تمام سیئات خود را از بین ببریم. پس با تقوای الهی در این ماه پربرکت خود را شستشو بدهیم و گناهان خود را پاک کنیم.

۳۰ خرداد سالروز انفجار در حرم مطهر امام رضا(ع) به دست ایادی آمریکا (عاشورای ۱۳۷۳ه.ش)

امام جمعه جوادآباد با اشاره به شنبه ۳۰ خرداد و سوم رمضان المبارک سالروز انفجار در حرم مطهر امام رضا(ع) به دست ایادی آمریکا (عاشورای ۱۳۷۳ هجری خورشیدی) عنوان کرد: دشمنان اسلام به‌ویژه آمریکا و این انقلاب از آن مکان‌ها و زمان‌ها و کسان و مکتبی که ضربه خوردند آن‌ها را هدف گرفتند.

وی گفت: بهترین مکان‌ها حرم ائمه اطهار یعنی مکتب اهل بیت(ع)، مکتب عاشورا، شیعیان و حتی اهل سنت که مسلمان هستند و هدف آن‌ها این بود و هست که نور این مکتب را خاموش کنند و بین شیعیان و اهل سنت اختلاف و تفرقه ایجاد کنند. « یُرِ‌یدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ‌ اللَّـهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّـهُ مُتِمُّ نُورِ‌هِ وَلَوْ کَرِ‌هَ الْکَافِرُ‌ونَ» (سوره مبارکه صف، آیه شریفه ۸)

حسینی بیان داشت: پس این جنایات دشمنان به‌ویژه آمریکا باید شما را نسبت به این مکتب عاشورا و اهل بیت (ع) ثابت قدم‌تر بکند.

۳۱ خرداد سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید دکتر مصطفی چمران (۱۳۶۰ه.ش) و روز بسیج اساتید

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید والامقام شهید چمران خاطرنشان کرد: شهید چمران چگونه شهید چمران شد ؟ علت آن را می توان از شرکت کردنش در تفسیر قرآن مرحوم طالقانی جستجو کرد در حالی که ۱۵ سال بیشتر نداشت. این مکتب قرآن باعث می‌شود که وی برای نخستین بار انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا را پایه‌ریزی کند و با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بعد از ۲۳ سال هجرت به وطن باز می‌گردد و همه تجربیات علمی و انقلابی خود را در خدمت انقلاب می‌گذارد. پس جوانان و اساتید ما درس بگیرند که مکتب قرآن انسان را این‌گونه سعادتمند می‌کند همانطور که چمران را سعادتمند کرد.

تشییع باشکوه پیکرهای مطهر شهدا که ثروت عظیم بقیه‌الله (عج) است

امام جمعه جوادآباد با اشاره به تشییع باشکوه شهدای غواص عنوان کرد: این شهدای عزیز بر ما منت نهادند و باز مردم را به خود آوردند که مردم جایگاه خود را بدانند و مقام معظم رهبری جایگاه و شأن ملت ایران را با این جمله که ثروت عظیم بقیت الله هستند مشخص کردند یعنی صاحب این ملت امام زمان (عج) است و تمام پیروزی ها و پیشرفت‌های این ملت و مقاومت این ملت در مقابل استکبار جهانی و کسب عزت همه با عنایت ویژه امام زمان (عج) است.

وی ادامه داد: از این به بعد هم همین خواهد بود به شرطی که فرهنگ جهاد و شهادت و معنویت کماکان در وجود ملت ایران موج بزند.

حسینی بیان داشت: این شهدای غواص در این مقطع از زمان به کشور و بین مردم و مسئولان نظام آمدند تا پیام‌هایی را برسانند. در چه زمانی؟ زمانی که استکبار جهانی باز هم مثل دوران جنگ تحمیلی کمر همت را بسته تا تمام ارزش‌ها و آرمان‌ها و عزت و شرف و سرمایه‌های عظیم ملت را به غارت ببرد و ملت را نابود کنند. در آستانه توافق احتمالی هسته‌ای شهدای به ما می‌گویند یک روز دست‌های ما را بستند اما ما تسلیم نشدیم و حاظر نشدیم عزت و شرف خود و ملتمان را به حراج بگذاریم الان دشمن هم به زعم خود با تحریم دستان شما را بسته و شما هم مانند ما با جهاد و ایثار و ایستادگی و معنویت در جنگ دیپلماسی پیکار کنید و از عزت و شرف خود دفاع کنید و بدانید که اگر برای عزت خود، شرف خود را خط بزنید مطمئن باشید دیگر شکمتان هم سیر نخواهد شد و دشمن به شما رحم نخواهد کرد.

وی ادامه داد: بدانید که عزت و حیات ما در سایه مبارزه و حرام دانستن سیادت و آقائی آمریکاست. آیا ارزش دارد برای ارزانی اجناس و نگهداشتن وضع موجود به آمریکا یعنی کفر و شرک سیادت و آقائی بدهیم و نوکری آمریکا را بکنیم؟ پیام شهدا این است که نه هرگز.

حسینی با بیان این‌که پیام بعدی شهدا این است با سخنان و حرکات خود دشمن را امیدوار و جری نکنید و در مقابل دشمن اظهار عجز و ناتوانی نکنید، عنوان کرد: مثلا نگوئید آب خوردن ما دست آمریکاست و مرتب نگویید خزانه ما خالی است همه مشکلات مردم و کشور را به تحریم گره نزنیم و نگوئیم ما در شرائط شعب ابی طالبیم و همه تلاش خود را برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها نکنید و یا تمام تلاش خود را بر روی موسیقی و بالابردن ارزش آن نکنید و با ارزش‌های دینی و اسلامی مقایسه نکنید.

امام جمعه جوادآباد در پایان تصریح کرد: پس پیام شهدا این است که «هیهات منا‌الذله».

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*