۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » تهران » ري » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 48257
  • ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
  • 24 بازدید
  • ارسال توسط :
امام راحل همه چیز را برای خدا می دانست
امام راحل همه چیز را برای خدا می دانست

امام راحل همه چیز را برای خدا می دانست

ری – آبرومند: آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت:  امام خمینی(ره) همه چیز را برای خداوند می دانست و به دنبال ایجاد جامعه ای اخلاق گرا و اسلامی به معنای واقعی بود که توانست تحول شگرفی در جامعه ایجاد کند.   به گزارش خبرنگار ما – آیت الله جوادی عاملی در پیام […]

ری – آبرومند: آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت:  امام خمینی(ره) همه چیز را برای خداوند می دانست و به دنبال ایجاد جامعه ای اخلاق گرا و اسلامی به معنای واقعی بود که توانست تحول شگرفی در جامعه ایجاد کند.

 

به گزارش خبرنگار ما – آیت الله جوادی عاملی در پیام تصویری خود به دومین همایش بین المللی قرآن در سیره و اندیشه امام خمینی (ره) که روز چهارشنبه در حرم مطهر امام راحل برگزار شد افزود: امام خمینی (ره) در راه خدا و برای رسیدن به جامعه مطلوب از نظر قرآن قیام کرد نه برای قدرت طلبی و مال اندوزی؛ از همین رو پیروان راستین امام راحل مانند شهید سلیمانی و سایر شهدا برای رشد معنوی پا به میدان گذاشتند.

 

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) معتقد بود که می خواهد امام خوبان باشد، اظهار داشت: امام راحل به دنبال دغل بازی سیاسی، بزرگ نمایی، ریاست و حکمرانی نبود بلکه فقط خدمت به خلق خداوند مد نظر ایشان بود.

 

این مرجع تقلید تاکید کرد: همه بزرگان حوزه، جامعه، دانشگاه، شهدا و جانبازان امام راحل را به امامت قبول داشته و دارند و همه خوبان سراسر عالم با شنیدن اسم امام افتخار می کنند.

 

آیت الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه انسان های داری همت بلند در زندگی می توانند به آموزه های قرآنی عمل نمایند، بیان داشت: کسانی که به درجه انس با قرآن برسند در زندگی به درجات والای معنوی نایل می شوند، امام خمینی(ره) جزو بزرگانی بود که توانست با قرآن انس بگیرد و به آن عمل کند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) به عنوان رهبر نظامی اسلامی ایران دارای امت متقی بود، افزود: امت متقی ایران با پیروی از آیات قرآن دل به معمار کبیر انقلاب به عنوان کسی که با قرآن مجید انس داشت و به آن عمل می کرد توانست کارهای بزرگی انجام دهد.

 

آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه در آیات متعددی از قرآن کریم بارها واژه بشر به کار رفته است، گفت: قرآن برنامه کاملی برای حقوق بشر، قوانین زندگی بشر و برنامه زندگی انسان های دارد که باید از آنها برای سعادت اخروی و دنیوی انسان ها بهره برداری کرد.

وی با بیان اینکه بر اساس آیات قرآن مجید حوزه قلمرو انسان ها در زمین، آسمان، دریا، شرق و غرب عالم هستی مشخصی شده است، اظهار داشت: درجات إیمان پیروان کلام الله در همه جای عالم متفاوت و مختلف می باشد.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: ایمان پیروان راستین قرآن مجید آنگونه که در آیات و روایات آمده است متفاوت است و هر شخصی به اندازه فهم و معرفت خود از این دریای ژرف و گسترده بهره برداری می کند.

این مرجع تقلی با بیان اینکه قرآن توسط خداوند بر روح و روان حضرت محمد(ص) برای هدایت بشر نازل شد، ابراز کرد: نحوه نزول قرآن مانند سایر نعمت های الهی از جمله باران متفاوت است به این ترتیب که باران همه را در بر می گیرد ولی برای استفاده از نعمت خداوند همت و معرفت انسان ها نیز دخیل است.

 

اختتامیه دومین همایش بین‌المللی قرآن کریم در اندیشه و سیره امام (ره) با رویکرد اخلاق و اجتماع روز چهارشنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمعی از دانشمندان در حرم امام راحل به صورت مجازی برگزار شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*