۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » اقتصادی » تهران » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 37736
  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
  • 66 بازدید
  • ارسال توسط :
اولین کتابخانه روستایی دماوند در روستای سربندان افتتاح شد
اولین کتابخانه روستایی دماوند در روستای سربندان افتتاح شد

اولین کتابخانه روستایی دماوند در روستای سربندان افتتاح شد

دماوند- آبرومند: اولین کتابخانه روستایی دماوند با حضور معاون عمرانی نهادکتابخانه های استان تهران در روستای سربندان افتتاح شد.   به گزارش خبرنگار ما – هادی امیری ظهر شنبه در مراسم افتتاح اولین کتابخانه روستایی شهرستان دماوند که در روستای سربندان برگزار شد اظهار داشت: تعداد منابعی که در کل شهرستان در حال استفاده است […]

دماوند- آبرومند: اولین کتابخانه روستایی دماوند با حضور معاون عمرانی نهادکتابخانه های استان تهران در روستای سربندان افتتاح شد.

 

به گزارش خبرنگار ما – هادی امیری ظهر شنبه در مراسم افتتاح اولین کتابخانه روستایی شهرستان دماوند که در روستای سربندان برگزار شد اظهار داشت: تعداد منابعی که در کل شهرستان در حال استفاده است ۶۳ هزار و ۲۰۰ نسخه و تعداد فعال عضو این کتابخانه ها ۳ هزار و ۲۰ عضو بوده و تعداد کتاب‌های امانت داده شده در ماه گذشته ۵ هزار و ۲۰۰ نسخه کتاب بوده است.

 

امیری افزود: این کتابخانه با ۲۰۰ متر زیر بنا گنجایش ۱۲ هزار جلد کتاب دارد که ۲۵۰۰ جلد در مخزن اصلی و ۲ هزار نسخه در بخش کودک ۵۰۰ نسخه در بخش مرجع گذاشته می‌شود.

 

وی گفت: هزینه تجهیزات این کتابخانه ۵۰ میلیون تومان و منابع کتابخانه ای که در مرحله اول وارد شده است ۵ هزار و ۵۰۰ نسخه که چیزی حدود ۱۷۵ میلیون تومان هزینه و کتابخانه راه اندازی شده است.

 

معاون عمرانی نهاد کتابخانه های استان تهران بیان داشت: این کتابخانه اولین کتابخانه روستایی شهرستان دماوند است و روستاهای بالای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در صورت امکان و با شرایط واگذاری کتابخانه دار خواهند شد و امیدواریم این اتفاقات به دلیل پایگاه اجتماعی و فرهنگی بودن کتابخانه ها بیشتر در سطح شهرستان‌های استان تهران بیافتد تا سهم بیشتری در ارتقا فرهنگ منطقه داشته باشیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*