۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » خراسان رضوی » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 51954
  • ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
  • 9 بازدید
  • ارسال توسط :
ایران اسلامی در منطقه رمی‌ جمرات کرده است
ایران اسلامی در منطقه رمی‌ جمرات کرده است

ایران اسلامی در منطقه رمی‌ جمرات کرده است

مشهد- آبرومند: امام جمعه مشهد گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی برای ما داشته و در این مدت مردم ایران رمی جمرات کردند و عمرشان در مقابله با شیاطین بزرگ گذشت و نه تنها در کشور بلکه در منطقه نیز نقش رمی جمرات برای از بین بردن آثار شیطان بزرگ یعنی آمریکا را به خوبی انجام […]

مشهد- آبرومند: امام جمعه مشهد گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی برای ما داشته و در این مدت مردم ایران رمی جمرات کردند و عمرشان در مقابله با شیاطین بزرگ گذشت و نه تنها در کشور بلکه در منطقه نیز نقش رمی جمرات برای از بین بردن آثار شیطان بزرگ یعنی آمریکا را به خوبی انجام دادند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر رضوی افزود: در مراسم حج، رمی جمرات عمل مهم در سرزمین مناست و رهبری هم در پیام امسال حج فرمودند امسال از حج محروم بودیم اما این محرومیت به معنای فراموشی مراسک حج نیست و در غیر حرم نیز می‌توان مناسک را انجام داد.

وی اضافه کرد: امسال از سرزمین حرم، محروم بودیم اما در تمام شهرها، مساجد و معابد دعای عرفه با شکوه قرائت شد، رمی جمرات را نیز می‌توان در خارج از حرم انجام داد و رمی جمرات بر شیاطین انسی و فرصت‌طلبان که می‌خواهند بر سرنوشت اسلام و مسلمانان مسلط شوند باید به وسیله ما صورت گیرد.

او ادامه داد: در افغانستان مردم این کشور توانستند آمریکا را رمی جمرات کنند و از سرزمین خود بیرون برانند و امیدواریم مجاهدان عراقی نیز بتوانند با انجام این مناسک، حج را در عراق انجام دهند و این سرزمین را هر چه سریعتر از وجود آمریکا پاک کنند.

 

رمی جمرات از اعمال حج واجب و به معنای پرتاب کردن و افکندن سنگ ریزه به سمت نمادهای شیطان در این مراسم است.

نماز جمعه عامل ارتباط اجتماعی مردم با نظام

امام جمعه مشهد با اشاره به فرارسیدن سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه در پنجم مرداد سال ۱۳۵۸ در ایران پس انقلاب اسلامی افزود: برگزاری نماز جمعه در مشهد، قبل از انقلاب نیز سابقه داشت و از زمان رضا خان با خفقان شدید طاغوت، آقا شیخ غلامحسین تبریزی عالم انقلابی با صلابت هرچه تمامتر نماز جمعه را هر هفته در حرم مطهر امام رضا (ع) اقامه می‌کرد و مساله اقامه نماز جمعه در این شهر سابقه طولانی دارد.

علم الهدی افزود: نماز جمعه در مشهد در انقلابی‌پروری مردم شهر اثر خوبی داشته است و  ارتباط اجتماعی مردم با نظام به وسیله نماز جمعه محقق می‌شود.

 

وی اضافه کرد: مبانی دین و نهی از منکر از مهمترین مبانی طرح شده در نماز جمعه است و برخورد با امامان جمعه در فضاهای مجازی به دلیل نهی از منکر آنهاست و این نهی از منکر در حقیقت درد دین مردم متدین است.

امام جمعه مشهد گفت: مسایل مردمی نیز در نماز جمعه بحث می‌شود و نماز جمعه ابزار قوی برای حضور مردم در عرصه نظام است و عاملی است که انقلاب را به دین مردم متصل می‌کند و امروز در دنیا هیچ نظامی نظیر انقلاب اسلامی ایران مردمی نیست و این به دلیل اتصال نظام با دین مردم است و مردم پای نظام ایستاده‌اند زیرا پای دین خود ایستاده‌اند.

امام جمعه مشهد در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته نیز با تاکید بر تقوای عملی و نیکی به پدر و مادر گفت: تحویل پدر و مادر درمانده به خانه های سالمندان فرهنگ اسلام نیست، فرهنگ آلوده ماده پرست غرب است چون پدر و مادر عضو خانواده هستند.

علم‌الهدی افزود: در زندگی باید به پدر و مادر اصالت داد، پدر و مادر، فرع، نیستند اصل هستند و خدمت روحی از خدمت مالی به والدین بسیار مهمتر است.

در مراسم امروز نماز جمعه مشهد، نمازگزاران با سر دادن شعارهایی نظیر مرگ بر آمریکا، مرگ بر آل سعود خائن، وای اگر خامنه‌ای اذن جهادم دهد ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد و مرگ بر منافق، یاد شهدای منا و شهدای ترور را گرامی داشتند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*