۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » یزد
  • شناسه : 47920
  • ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
  • 17 بازدید
  • ارسال توسط :
ایران در تولید انواع بذرها تا ۲ سال آینده به خودکفایی می‌رسد
ایران در تولید انواع بذرها تا ۲ سال آینده به خودکفایی می‌رسد

ایران در تولید انواع بذرها تا ۲ سال آینده به خودکفایی می‌رسد

یزد – آبرومند: مدیر کل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا ۲ سال آینده با همکاری شرکت‌های دانش بنیان در تولید همه بذرهای مورد نیاز از جمله سبزی و صیفی به خودکفایی می‌رسیم.   به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمدرضا قدسی روز شنبه در آیین معارفه رییس جدید سازمان جهاد […]

یزد – آبرومند: مدیر کل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا ۲ سال آینده با همکاری شرکت‌های دانش بنیان در تولید همه بذرهای مورد نیاز از جمله سبزی و صیفی به خودکفایی می‌رسیم.

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمدرضا قدسی روز شنبه در آیین معارفه رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ‌با اشاره به اقدامات انجام شده در کشور برای تولید انواع بذرهای مورد نیاز افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در تولید انواع بذر غلات کشور خودکفا شدیم و در بهار سال آینده نیز در تولید انواع بذرهای هیبریدی از جمله بذر کلزا خودکفا می‌شویم.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین بذر وارداتی کشور بذر سبزی و صیفی است که با برنامه ریزی انجام شده قرار است تا پایان امسال ۲۰ درصد بذر مورد نیاز این بخش را نیز خودمان تولید کنیم گفت: در این راستا بذر ۱۰ محصول را تولید کرده ایم و در سال آینده در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد.

 

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی در دوران تحریمهای ظالمانه و به ویژه مسائل بخش کشاورزی در این وضعیت بحرانی ، از استان یزد به عنوان یکی از استانهای پیشرو در عرصه کشاورزی نوین و علمی یاد کرد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت نقش و وظایف گسترده بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی جامعه و حساسیت های موجود در این عرصه ، لازمه کار در این مجموعه را وجود روحیه جهادی ، ایثارگری و دلسوزی دانست.

 

سید مسعود عظیمی افزود : خوشبختانه علیرغم تمام محدودیتهای آبی و اقلیمی ، استان یزد با بهره مندی از کارشناسان خبره و تولیدکنندگان توانمند و کاری ، در عرصه های تولیدی و کشاورزی توانسته است به توفیقات چشمگیری دست یابد.

 

در این مراسم سید ابوالفضل وکیلی به عنوان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد  معرفی و از خدمات سید جمال سجادی پور قدردانی شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*