۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » پيشوا » تهران » عناوین اصلی
  • شناسه : 27596
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
  • 91 بازدید
  • ارسال توسط :
ایمن سازی بافت فرسوده پیشوا با جدیت دنبال شود
ایمن سازی بافت فرسوده پیشوا با جدیت دنبال شود

ایمن سازی بافت فرسوده پیشوا با جدیت دنبال شود

پیشوا – آبرومند: فرماندار پیشوا گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان با جدیت پیگیر ایمن سازی و مقاوم سازی بافت فرسوده شهری و روستایی پیشوا باشند. به گزارش خبرنگار ما – حسین عباسی در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان اظهار داشت: طی دو ماه اخیر بارندگی های فراوان و سیلابی شدن مسیل ها شرایط بحرانی […]

پیشوا – آبرومند: فرماندار پیشوا گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان با جدیت پیگیر ایمن سازی و مقاوم سازی بافت فرسوده شهری و روستایی پیشوا باشند.

به گزارش خبرنگار ما – حسین عباسی در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان اظهار داشت: طی دو ماه اخیر بارندگی های فراوان و سیلابی شدن مسیل ها شرایط بحرانی را در منطقه ایجاد کرد که با آماده باش شبانه روزی دستگاه های مرتبط مشکل حادی در شهرستان رخ نداد.

 

وی افزود: در حال حاضر نیز با توجه به سرریز شدن سدها و به ویژه آزادسازی آب سد ماملو و قرار گرفتن پیشوا در مسیر عبور این آبها باید آمادگی کامل جهت پیشگیری از وقوع حوادث و خسارات احتمالی وجود داشته باشد.

 

فرماندار پیشوا گفت: هرچند این میزان آب در کوتاه مدت مشکل فرونشست زمین را در شهرستان حل نخواهد کرد، اما باید از این فرصت استفاده بهینه ای جهت تغذیه منابع آب زیرزمینی صورت گیرد.

 

وی با تأکید بر ضرورت اقدام جدی جهت ایمن سازی بافت فرسوده و نقاط در معرض آسیب به ویژه در شهرک های بالا، گفت: شهرداری علت فرونشست ساختمان شجره طوبی را بررسی و در اسرع وقت نسبت به مقاوم سازی آن اقدام کند.

 

عباسی تصریح کرد: روند اجرای عملیات نوسازی منازل روستایی کند است و بنیاد مسکن و دهیاری ها باید برای مقاوم سازی بافت فرسوده اقدام عاجل صورت دهند.

 

وی با تأکید بر تسریع احداث مجموعه بحران، افزود: ایجاد پارک بحران در بودجه و برنامه امسال شهرداری قرار دارد و باید برای احداث آن هماهنگی های لازم صورت گیرد تا با توجه به افزایش هزینه ها هرچه زودتر عملیات احداث آن آغاز شود.

 

این مسئول اذعان کرد: درخصوص کمبود تجهیزات و ماشین آلات مکاتباتی با مسئولان استانی و کشوری انجام شده و پس از نیازسنجی تعدادی از دهیاری ها تجهیز خواهند شد.

 

وی با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در زمینه مدیریت بحران، بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، هلال احمر باید نسبت به آموزش همگانی مردم برای آمادگی در زمان وقوع بحران ها اقدام کرده و برنامه های خود را در این زمینه ارائه دهد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: باید کمیته ای متشکل از دستگاه های مرتبط با مدیریت بحران ایجاد و براساس نیازسنجی صورت گرفته رزمایش آموزشی جهت آمادگی مردم برگزار شود.

 

عباسی خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی و آگاه سازی کشاورزان جهت بیمه محصولات خود یک ضرورت است و جهاد کشاورزی باید به منظور پیشگیری از خسارت به مزارع که می تواند ابعاد ملی داشته باشد برای بیمه محصولات کشاورزی اقدامات لازم را انجام دهد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*