۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » گیلان
  • شناسه : 52132
  • ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴
  • 21 بازدید
  • ارسال توسط :
باران به ۳۰۰ هکتار از شالیزارهای آستارا خسارت زد
باران به ۳۰۰ هکتار از شالیزارهای آستارا خسارت زد

باران به ۳۰۰ هکتار از شالیزارهای آستارا خسارت زد

آستارا – آبرومند: مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: ۳۰۰ هکتار یا معادل هفت تا ۱۰ درصد شالیزارهای این شهرستان به علت بارش‌های اخیر و ورود روان‌آب‌ها دچار خسارت وِرس یا خوابیدگی شده است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – ساسان کارجویان برآورد ریالی خسارت بارش های اخیر به شالیزارها را حدود ۲۵۲ […]

آستارا – آبرومند: مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: ۳۰۰ هکتار یا معادل هفت تا ۱۰ درصد شالیزارهای این شهرستان به علت بارش‌های اخیر و ورود روان‌آب‌ها دچار خسارت وِرس یا خوابیدگی شده است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – ساسان کارجویان برآورد ریالی خسارت بارش های اخیر به شالیزارها را حدود ۲۵۲ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: یک سوم از سه هزار و ۲۰۰ هکتار مزارع برنج بیمه شده است.

 

وی ادامه داد: بارش باران باعت پر آبی انهار و رودخانه ها بخصوص در اراضی در معرض تنش آبی شده اما در مزارع برنج به دلیل سپری شدن بیش از ۹۵٪ از مرحله خوشه دهی و کاهش نیاز آبی نسبت به قبل از آن مرحله، خسارت وارد کرده است.

 

آستارا هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی و ۶ هزار بهره بردار دارد و بیشتر کشاورزان آن شالیکار هستند و به طور متوسط از سه هزار و ۲۰۰ هکتار شالیزار، حدود ۱۵ هزار تن شلتوک برداشت و بیش از هشت هزار تن برنج سفید تولید می شود.

 

اداره کل هواشناسی گیلان میزان بارندگی در آستارا در شبانه روز گذشته را ۲۴.۷ میلیمتر اعلام و برای فردا آسمانی ابری همراه بارندگی پیش بینی کرده است.

 

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*