۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 5074
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۷
  • 226 بازدید
  • ارسال توسط :

بازدید مسئولان از مدرسه استثنایی البرز دماوند

دماوند – ابتکارآنلاین: به مناسبت هفته جهانی معلولان، رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان دماوند، رئیس و معاون توان‌بخشی اداره بهزیستی شهرستان دماوند از مدرسه استثنایی البرز بازدید کردند. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در این بازدید، ضمن تقدیر از مدیر و معلمان این مدرسه اظهار داشت: زحمات ارزنده […]

دماوند – ابتکارآنلاین: به مناسبت هفته جهانی معلولان، رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان دماوند، رئیس و معاون توان‌بخشی اداره بهزیستی شهرستان دماوند از مدرسه استثنایی البرز بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در این بازدید، ضمن تقدیر از مدیر و معلمان این مدرسه اظهار داشت: زحمات ارزنده و مفید معلمان امری است که هیچ‌گاه نمی‌توان از آن تقدیر کرد.

محمدرضا مشهدی‌عباسی ادامه داد: معلمانی که در جایی خدمت می‌کنند که دارای دانش‌آموزانی هستند که از لحاظ جسمانی دچار مشکل شده باشند، ثواب بیشتری می‌برند و قطعاً باید زحمت آنها را پاس داریم.

وی با بیان اینکه اکنون توانسته‌ایم فضای آموزشی مناسبی برای دانش‌آموزانی که دچار مشکلات جسمی و حرکتی هستند، فراهم کنیم، تصریح کرد: امروز این دانش‌آموزان از امکانات آموزشی مطلوبی برخوردار هستند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند در ادامه گفت: تعلیم و تربیت دانش‌آموزانی که دچار مشکلات متعددی همچون جسمی، حرکتی، ناشنوایی، نابینایی و… هستند، کاری بسیار دشوار و سخت است و زحمات معلمان را نیز چندبرابر می‌کند.

محمود حسین‌آبادی یکی از مهم‌ترین رسالت سازمان بهزیستی را ارائه خدمات‌دهی به معلولان دانست و افزود: اکنون دانش‌آموزان مدرسه استثنایی البرز جیلارد می‌توانند از خدماتی همچون فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، شنوایی‌سنجی و مشاوره به فرزندان و خانواده‌های آنها با هماهنگی قبلی برخوردار شوند.

همچنین طاهره بهاری معاون توانبخشی اداره بهزیستی شهرستان دماوند در این بازدید، با بیان اینکه در حال حاضر شاگردان این مدرسه در طی سال شناسایی شدند، اظهار کرد: اینک دانش‌آموزان مدرسه استثنایی البرز از خدماتی همچون دریافت مستمری و بیمه برخوردار هستند.

گفتنی است، مدرسه استثنایی البرز جیلارد دماوند دارای ۶۵ نفر دانش‌آموز معلول جسمی، حرکتی، شنوایی و نابینایی است و این دانش‌آموزان معلول علاوه بر خواندن درس و تکالیف خود، گروه سرود و تواشیح نیز تشکیل داده‌اند.

(منبع خبر: خبرگزاری فارس)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*