۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 38556
  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
  • 9 بازدید
  • ارسال توسط :
بازگشت ۴۲۰ کامیون متوقف در مرز بازرگان به ترکیه
بازگشت ۴۲۰ کامیون متوقف در مرز بازرگان به ترکیه

بازگشت ۴۲۰ کامیون متوقف در مرز بازرگان به ترکیه

ارومیه- آبرومند: مدیرکل گمرک بازرگان با اشاره به اینکه ترکیه به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران از سوم اسفندماه جاری نسبت به بستن این مرز اقدام کرده بود، گفت: ۴۲۰ دستگاه کامیون متوقف ترکیه در بازرگان پس از رایزی‌های مختلف به کشورشان بازگشتند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – صادق نامدار […]

ارومیه- آبرومند: مدیرکل گمرک بازرگان با اشاره به اینکه ترکیه به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران از سوم اسفندماه جاری نسبت به بستن این مرز اقدام کرده بود، گفت: ۴۲۰ دستگاه کامیون متوقف ترکیه در بازرگان پس از رایزی‌های مختلف به کشورشان بازگشتند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – صادق نامدار افزود: بازگشت کامیون‌های ترکیه‌ای به کشورشان پس از رایزنی در سطوح مختلف و طی روزهای اخیر تسهیل شد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه بازرگان در مسیر ترانزیتی جاده ابریشم قرار دارد و بیش از ۴۵ کشور دنیا کالاهای خود را از این مسیر ترانزیت می‌کنند، بیان کرد: ترکیه حتی از پذیرش اتباع خود که به صورت مسافری قصد تردد داشتند، خودداری می‌کرد اما پس از ایجاد بیمارستان صحرایی با ۶۰ نفر ظرفیت در نقطه صفر مرزی، نسبت به پذیرش اتباع خود اقدام کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که در سایه رایزنی مسوولان رده بالای دو کشور، تردد کامیون‌های ایرانی که در کشورهای مختلف دنیا از جمله در ترکیه، یونان و بلغارستان و غیره قرار دارند نیز از طریق این کشور دوست و همسایه به سمت ایران تسهیل شود.

گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت مرز ایران با کشورهای ترکیه و جمهوری‌آذربایجان قرار دارد؛ مرزهای جمهوری اسلامی در این منطقه و با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

این گمرک در سال ۱۳۰۵ شمسی تاسیس شد و تنها مرز بین‌المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می‌رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*