۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » کرمانشاه
  • شناسه : 41762
  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
  • 63 بازدید
  • ارسال توسط :
بخش دیگری از طلب مالباختگان گلیم و گبه بزودی پرداخت می‌شود
بخش دیگری از طلب مالباختگان گلیم و گبه بزودی پرداخت می‌شود

بخش دیگری از طلب مالباختگان گلیم و گبه بزودی پرداخت می‌شود

کرمانشاه- آبرومند: دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با بیان اینکه برای پرداخت طلب باقی مالباختگان پرونده کلاهبرداری گلیم و گبه کرمانشاهان بخشی از اموال متهم ماه گذشته به مزایده گذاشته شد، گفت: باتوجه به اینکه برنده مزایده باید این ماه پول اموال را به حساب دستگاه قضایی واریز کند، امیدواریم بتوانیم بزودی بخشی دیگر از […]

کرمانشاه- آبرومند: دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با بیان اینکه برای پرداخت طلب باقی مالباختگان پرونده کلاهبرداری گلیم و گبه کرمانشاهان بخشی از اموال متهم ماه گذشته به مزایده گذاشته شد، گفت: باتوجه به اینکه برنده مزایده باید این ماه پول اموال را به حساب دستگاه قضایی واریز کند، امیدواریم بتوانیم بزودی بخشی دیگر از طلب مالباختگان را پرداخت کنیم.

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – شهرام کرمی اعلام کرد: در چند سال گذشته تلاش های زیادی از سوی مسوُولان قضایی استان برای به سرانجام رساندن این پرونده و پرداخت طلب شکات انجام گرفت.

 

وی بابیان اینکه با پیگیری های صورت گرفته تاکنون بخش عمده ای از طلب شکات پرداخته شد، گفت: در این مدت در چهار مرحله ۱۲۰ میلیارد تومان پول به حساب ۱۱ هزار و ۲۸۸ نفر از مالباختگان پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان واریز شد.

 

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: تمام این مالباختگان ۱۰۰ درصد سپرده اولیه خود را با کسر سودهای دریافتی که از متهم پرونده داشته اند، دریافت کرده اند.

 

وی افزود: هم اکنون حدود ۵۰۰ نفر از شکات باقی مانده اند که طلب خود را که معادل ۲۳ میلیارد تومان است، دریافت نکرده اند.

 

کرمی تاکید کرد: اهتمام دستگاه قضایی استان به سرانجام رساندن این پرونده و پرداخت طلب تمامی مالباختگان است.

بزرگترین کلاهبرداری تاریخ کرمانشاه

 

پرونده ۱۲۲ هزار صفحه‌ای محمدرضا مشیری، رییس شرکت مکتب فرش، گلیم و گبه کرمانشاهان بهمن ۹۶ و ۱۴ ماه پس از دستگیری مشیری به نتیجه رسید.

 

مشیری با تبلیغات گسترده و وسوسه‌کننده به مردم وعده می‌داد که به پول آنان «سودهای تضمینی ۶۰ و ۷۲ درصدی» می دهد و البته این کار را هم می‌کرد؛ او از محل آورده‌های نجومی شرکت، سود سرمایه‌گذاران را به صورت قطره چکانی می‌پرداخت.

 

آنچه بیش از همه باعث گرایش روز افزون شهروندان به سوی مشیری می‌شد، حمایت رسمی و علنی برخی مدیران ارشد از او و تبلیغات سنگین و مستمر در صدا و سیمای استانی و چند نشریه پرمخاطب بود. مشیری حتی به عنوان کارآفرین نمونه هم معرفی شد.

 

بیشتر فعالیت‌های این کلاهبردار در پوشش کارگاه‌های تولید و فروش فرش، گلیم و گبه و سنگ‌های تزیینی بود و او مدعی بود که چون صفر تا صد چرخه تولید را ایجاد کرده به راحتی صد در صد سود می‌کند که بخشی از آن را خودش برمی‌دارد و بخشی را به سهامداران می‌دهد.

 

اما با ورود دستگاه قضایی مشخص شد که یک کلاهبرداری بزرگ در جریان است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*