۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » گیلان
  • شناسه : 46625
  • ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
  • 5 بازدید
  • ارسال توسط :
بخش کشاورزی لاهیجان درسال ۱۴۰۰ به صورت ویژه دیده می شود
بخش کشاورزی لاهیجان درسال ۱۴۰۰ به صورت ویژه دیده می شود

بخش کشاورزی لاهیجان درسال ۱۴۰۰ به صورت ویژه دیده می شود

لاهیجان – آبرومند: معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری لاهیجان گفت: در راستای تامین امنیت غذایی و شکوفایی اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی شهرستان لاهیجان در بودجه سال ۱۴۰۰ به صورت ویژه دیده خواهد شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – فرامرز مصطفوی روز یکشنبه در جلسه شورای کشاورزی […]

لاهیجان – آبرومند: معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری لاهیجان گفت: در راستای تامین امنیت غذایی و شکوفایی اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی شهرستان لاهیجان در بودجه سال ۱۴۰۰ به صورت ویژه دیده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – فرامرز مصطفوی روز یکشنبه در جلسه شورای کشاورزی شهرستان لاهیجان که با حضور معاونان جهاد کشاورزی و آب منطقه ای استان برگزار شد، افزود: نقش این دو دستگاه در ایجاد زیرساخت های لازم از جمله پروژه پوشش بتنی کانال انتقال آب،  لایروبی رودخانه و برقی کردن ایستگاه های گازوییلی پمپاژ برای احیا و توسعه اقتصادی و افزایش سرانه درآمد کشاورزان این شهرستان بسیار حیاتی است.

 

وی با تقدیر از تلاش های انجام شده توسط آب منطقه ای و جهاد کشاورزی در این زمینه تصریح کرد: مدیریت شهرستان لاهیجان آماده است همپای تلاش این دستگاه ها برای جذب اعتبارات ملی و اختصاص هزینه های شهرستان از محل بودجه این منطقه و کمیته برنامه ریزی اقدام کند.

 

وی ادامه داد : در این راستا از نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل نیز خواسته ایم برای افزایش سهم شهرستان متناسب با ظرفیت ها و نیازها  از بودجه سال آتی رایزنی لازم را انجام دهند.

 

معاون فرماندار لاهیجان در ادامه با اشاره به وجود ۵۳ ایستگاه پمپاژ آب گازوئیل سوز در سطح شهرستان تاکید کرد : اعتبار لازم برای برقی کردن ۵ ایستگاه از محل اعتبارات شهرستان در سال اینده لحاظ خواهد شد و انتظار است آب منطقه ای و جهاد کشاورزی برای برقی کردن مابقی ایستگاه به منظور جذب اعتبار مورد نیاز اقدام لازم انجام دهد.

 

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت اجرای طرح توسعه تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری گفت: هم اکنون از ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری در استان ۸۶ هزار هکتار معادل ۳۶ درصد نوسازی شده که در این میان شهرستان لاهیجان با عملکرد ۶۸ درصدی رتبه اول استان را داراست.

 

دکتر شاه نظری با اشاره به اینکه این طرح از سال ۱۳۷۴ آغاز شده است، تصریح کرد : اجرای این طرح با فراز و فرودهای زیادی مواجه شده است و امروز از نظر دانش فنی و آمادگی ۱۰۰ پیمانکار استان، سالانه توانایی اجرای طرح در ۱۰ هزار هکتار از این اراضی در صورت تخصیص اعتبار وجود دارد.

 

وی افزایش ۱۰ برابر نوسانات قیمتی هزینه های پیمانکاری را چالش جدی تحقق برنامه های زیرساختی در حوزه جهاد کشاورزی استان اعلام کرد.

 

معاون جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: در حوزه انتقال آب با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و پیش بینی اعتبارات از صندوق ذخیره توسعه ملی با اقدام دولت هیچ مشکل اعتباری وجود ندارد و امسال نیز اعتبارات مناسبی برای این منظور اعلام شده است.

 

وی با اشاره به مساعدت شرکت آب منطقه ای در کارگروه ماده ۱۱ که فصل خطاب موضوعات بین دو وزارت جهاد و کشاوزی و وزارت نیرو در حوزه آب است خواستار استمرار این همکاری برای رفع موانع در اجرای پروژه های این حوزه در جهاد کشاورزی شد.

 

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان نیز در این جلسه با اشاره به معضل تصرف حریم رودخانه و دریا و جنگل در استان گفت: به زودی اطلاعات کامل تصویربرداری پهبادی و پایش آن در خصوص محدودهای حریم رودخانه ها و آب بندان و تالاب های استان به دستگاه های ذیربط و تصمیم گیر برای تعیین تکلیف پرونده ها و درخواست شهروندان تحویل خواهد شد که می تواند باعث سرعت عمل در پاسخگویی به نیازهای مراجعان گردد.

 

مرتضی میرزایی با اشاره به نگرانی برای مزارع خارج از شبکه در شهرهایی همچون  تالش و رضوانشهر در غرب استان و شهرستان هایی در شرق گیلان خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم از طریق رودخانه های محلی آبیاری کنیم.

 

وی با اشاره به ۱۹ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده در طی سال جاری و سال ۹۸ در حوزه آب بندان های شهرستان لاهیجان ابراز امیدواری کرد : ۴۲۰ هکتار از آب بندان های شهرستان با تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه استان تا پایان سال بهسازی شود.

 

شهرستان لاهیجان با جمعیت ۱۶۷ هزار نفری بر اساس سرشماری آمار سال ۱۳۹۵ در ۴۰ کیلومتری رشت مرکز استان گیلان و شمال شرقی این استان شمالی قرار دارد که یکی از قطب های مهم تولید برنج، چای، عسل و ابریشم استان و کشور است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*