۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » اقتصادی » تهران » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 41730
  • ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
  • 10 بازدید
  • ارسال توسط :
برداشت ۱۳۰ تن کلزا در سال جاری زراعی در فیروزکوه
برداشت ۱۳۰ تن کلزا در سال جاری زراعی در فیروزکوه

برداشت ۱۳۰ تن کلزا در سال جاری زراعی در فیروزکوه

فیروزکوه – آبرومند: مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه، از برداشت ۱۳۰ تن کلزا در سال جاری زراعی از مزارع این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار ما – رضا فرازی، مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه، از برداشت ۱۳۰ تن کلزا در سال جاری زراعی از مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: از این مقدار دانه روغنی […]

فیروزکوه – آبرومند: مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه، از برداشت ۱۳۰ تن کلزا در سال جاری زراعی از مزارع این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – رضا فرازی، مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه، از برداشت ۱۳۰ تن کلزا در سال جاری زراعی از مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: از این مقدار دانه روغنی بدست آمده، بیش از ۶۰ تن روغن استحصال می شود که در سال جهش تولید می تواند واردات کشور را کاهش دهد.

 

مدیر جهاد کشاورزی فیروزکوه تصریح کرد: فصل کشت این محصول استراتژیک که تولید آن یکی از شاخص های اقتصاد قاومتی می باشد در این شهرستان از اواسط شهریور شروع و دوره کاشت، داشت و برداشت آن مانند گندم و جو می باشد.

 

وی هم چنین با اشاره به کشت ۷۵۰ هکتار سیب زمینی در شهرستان فیروزکوه، خاطر نشان کرد: رقم های کشت شده در شهرستان شامل جلی، آگریا، ساگیتا، گرانولا و غیره هستند و ارقام جورجینیا، اتاوا، سیلوانا، کرونادا، کنکوردیا، کولومبا، سیفرا، فابولا ارقامی جدیدی هستند که به عنوان تحقیقاتی توسط شرکت ران کشت شده اند.

 

رضا فرازی در پایان اشاره داشت: سیب زمینی فیروزکوه با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک مناسب از کیفیت ماندگاری و ارزش غذایی بالایی برخوردار است و شهرستان فیروزکوه قطب تولید سیب زمینی در استان تهران می باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*