۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 8394
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۲:۴۰
  • 218 بازدید
  • ارسال توسط :

برنامه شب دوم نمایش های صحنه ای و خیابانی یادواره ملی «طلوع خرداد»

ورامین – ابتکار ورامین:/ رئیس کمیته اطلاع رسانی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد»، برنامه شب دوم نمایش های صحنه ای و خیابانی این یادواره کشوری را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار ما – علیرضا مهدی زاده صبح پنج شنبه ۲۱ خرداد ۹۴ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هشت تئاتر صحنه ای و ۱۲ […]

ورامین – ابتکار ورامین:/ رئیس کمیته اطلاع رسانی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد»، برنامه شب دوم نمایش های صحنه ای و خیابانی این یادواره کشوری را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ما – علیرضا مهدی زاده صبح پنج شنبه ۲۱ خرداد ۹۴ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هشت تئاتر صحنه ای و ۱۲ تئاتر خیابانی از عصر پنج شنبه ۲۱ خرداد ۹۴ به مدت چهار روز برای داوری آثار نمایشی در دو سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای رازی، کانون فرهنگی هدایت شهرستان ورامین و محوطه باز فرهنگسرای رازی اجرا می شوند.

وی ادامه داد: جمعه ۲۲ خردادماه در شب دوم اجرای تئاترها، نمایش صحنه ای «ستاره ها به آسمان می روند» نوشته احسان جانمی به کارگردانی مائده وحید از شهرستان اصفهان، از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن آمفی تئاتر کانون فرهنگی هدایت ورامین به روی صحنه می رود.

رئیس کمیته اطلاع رسانی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» افزود: بخش تئاتر خیابانی نیز از ساعت ۱۸:۳۰ در محوطه باز فرهنگسرای رازی با اجرای نمایش «پاتو زمین نذار» نوشته میلاد شمالی و سپیده نوروزی به کارگردانی سیده مائده هوشیار از شهرستان لنگرود، آغاز می شود.

مهدی زاده اضافه کرد: «اولین غروب پاییز» به نوشته و کارگردانی علیرضا مهران از شهرستان تهران نیز دومین تئاتر صحنه ای دومین شب این بخش از سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» است که از ساعت ۱۹:۳۰ در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای رازی ورامین به نمایش درمی آید.

وی خاطرنشان کرد: تئاترهای خیابانی «قاب ها» نوشته مرتضی اسدی مرام به کارگردانی مرتضی اسدی مرام و سعید ذبیحی از شهرستان کرمانشاه و «خنج خونین جنگ» نوشته علی ساکت به کارگردانی علیرضا امینی از شهرستان ورامین نیز به ترتیب در ساعت های ۲۱ و ۲۱:۳۰ در محوطه باز فرهنگسرای رازی اجرا می شوند.

 ۲۹

وی خاطر نشان کرد: روز جمعه ۲۲ خرداد نمایش های خیابانی در سه شهرستان پیشوا، پاکدشت و قرچک نیز اجرا می شود که در پارک شهدای گمنام شهرستان پیشوا، نمایش «کودکان جنگ» نوشته و کارگردانی مختار محمدی از شهرستان مریوان؛ در محوطه باز فرهنگسرای امام خمینی(ره) پاکدشت، نمایش «مین یاب» نوشته و کارگردانی رضا یونسی فرد از شهرستان اراک و در پل باقرآباد شهرستان قرچک نیز تئاتر خیابانی «حراج» نوشته مجتبی مرادی به کارگردانی علیرضا قاسمی از شهرستان بناب، به نمایش درمی آید.

گفتنی است، محورهای اصلی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» آراء و اندیشه های امام خمینی(ره) ؛ انقلاب اسلامی در آیینه فرهنگ و ادب و هنر؛ نقش حماسه عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی؛ نقش زنان در قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی؛ توجه ویژه به جایگاه قیام ۱۵ خرداد در شکل گیری انقلاب اسلامی؛ نقش مردم ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی؛ نقش مرجعیت و روحانیت در قیام ۱۵ خرداد و شخصیت های برجسته تاریخ انقلاب اسلامی است.

 ۵

بخش هنرهای تجسمی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» از ۱۷ خرداد ۹۴ در شش رشته نقاشی، خوشنویسی، گرافیک شامل دو رشته پوستر و تصویرسازی، نقاشی خط و نگارگری در شهرستان پاکدشت آغاز شد؛ بخش داستان، شعر و کتاب نیز از ۲۴ خرداد در شهرستان قرچک؛ بخش فیلم و عکس از ۱۸ تا ۲۰ خرداد در شهرستان پیشوا، بخش سرودهای انقلابی و تواشیح از ۱۹ خرداد در ورامین به مدت دو روز برگزار شد و بخش تئاتر نیز از ۲۱ خرداد به مدت چهار روز در شهرستان ورامین برگزار می شود.

اختتامیه سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» نیز ۲۵ خردادماه در ورامین برگزار می شود که دبیرخانه مرکزی و دائمی این یادواره ملی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین مستقر است.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*