۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 7492
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۰
  • 112 بازدید
  • ارسال توسط :

برنامه های گرامیداشت روز معلم در شهرستان ورامین تشریح شد

اشاره: با توجه به نزدیک شدن روز معلم خبرنگار ابتکار در یک گفتگوی اختصاصی با مجید تاجیک خاوه مدیریت جدید آموزش و پرورش شهرستان ورامین برنامه های گرامیداشت روز معلم و برنامه ها و سیاست های این مدیریت را مورد بررسی قرار داده که به شرح زیر به سمع و نظر خوانندگان عزیز می رساند. […]

اشاره: با توجه به نزدیک شدن روز معلم خبرنگار ابتکار در یک گفتگوی اختصاصی با مجید تاجیک خاوه مدیریت جدید آموزش و پرورش شهرستان ورامین برنامه های گرامیداشت روز معلم و برنامه ها و سیاست های این مدیریت را مورد بررسی قرار داده که به شرح زیر به سمع و نظر خوانندگان عزیز می رساند.

مدیریت آموزش و پرورش در مقدمه اینطور گفت:بسم الله الرحمن الرحیم.با عرض سلام و ادب و احترام. سال همدلی و همزبانی دولت و ملت که مقام معظم رهبری آن را نام نهادند. وهمدلی و همزبانی برای توسعه و پیشرفت جامعه و کشوربسیار مهم است که انشاءالله اتفاق بیفتد و شاهد این همدلی باشیم و با معلمین و دانش آموزان در این مسیر حرکت کنیم.

ابتکار:ابتدا برای خوانندگان ابتکاریک بیوگرافی از خودتان بفرمایید و اینکه چطور شد که این مسؤولیت را پذیرفتید؟

مدیر آموزش و پرورش گفت:اینجانب مجید تاجیک خاوه سابقه مدیریت مدرسه استعداد درخشان شهید ستاری و مدیریت پیش دانشگاهی شهید مطهری و مدرس ضمن خدمت ریاضی و معلم ریاضی مدارس شهرستان بوده ام.

مدیریت آموزش و پرورش ورامین اظهار داشت:طی مدت کوتاهی که در خدمت همکاران هستم متوجه ظرفیت نیروی انسانی بسیار خوبی که منطقه دارد شده ام.انشاءالله بتوانیم با پتانسیل نیروی انسانی بسیار قوی که در منطقه وجود دارد در راستای ارتقای آموزش و پرورش شهرستان حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در آموزش و پرورش برای ارتقا باید اعتماد و آرامش را بیشتر کنیم، ،و اگر اعتماد و آرامش در تعلیم و تربیت وجود داشته باشد بچه ها رشد می کنند،بطور مثال خانواده ها اگر بهترین کتابهای درسی را برای بچه ها فراهم کنند اما در خانه آرامش و اعتماد بین پدر و مادر وجود نداشته باشد تربیت اتفاق نمی افتد.در کل ما با عملکردی که داشتیم سعی کردیم اعتماد قاطع را بین دانش آموزان و فعالیتهای خود بیشتر کنیم.

وی اظهار داشت:در هفته گذشته با کمک همکاران آموزش و پرورش همایش خیرین مدرسه ساز با حضور حدود هزار نفر برگزار شد و تعهدات خوبی را کسب کردیم که در آنجا دیدم که مردم و مسؤولین دلشان برای آموزش و پرورش می تپد که انشاءالله رشدی برای فرزندانتان که در مدارس درس می خوانند اتفاق بیفتد. از مسؤولین شهرستانی و امام جمعه ی محترم که به خوبی از ما حمایت کردند و آقای فرماندار که توصیه ها و راهنمایی های ایشان همیشه برای ما مفید بود تشکر می کنم.

جا دارد که از شهردار محترم و شورای شهر ورامین که در این عرصه ما را بسیار کمک کردند تشکر نمایم. چون آموزش و پرورش نهادی است که به تنهایی نمی تواند خود را اداره کند و همانطور که دیگر نهادها به آموزش و پرورش احتیاج دارند ما نیز به دیگر نهادها احتیاج داریم و یک تعامل دو جانبه نیاز است.

برنامه های گرامیداشت هفته ی معلم:

با توجه به اهمیت هفته معلم و جایگاه و مقام معلم نیاز به یک برنامه ریزی و استراتژی ویژه احساس می شود.بنابراین با توجه به حجم کار و اهمیت اجرای برنامه ها به بهترین شکل تلاش زیادی در نظر گرفته شده است بدین صورت که از اسفند ماه برنامه ریزیهای خود را آغاز کردیم؛اهداف،کلیات کار و سیاست گذاریها مشخص شد وقاعدتاً ستاد بزرگداشت مقام معلم فعالیت خود را آغاز کرد.

بخشی از برنامه های هفته معلم تجلیل از معلمین نمونه است که طبق بخشنامه ها و پارامترهای وزارت آموزش و پرورش از بین حدود۳۰۰نفر ازهمکاران داوطلب و واجد شرایط برگزیده شدند.۵۳ نفر از عزیزان معلم نمونه ی منطقه ای،۳نفر معلم نمونه ی استانی و ۱ نفر معلم نمونه ی کشوری شدند که با حضور مسؤولین شهرستان و مدیران محترم از آنها تقدیر بعمل خواهد آمد.

و اما نزدیک به ۵۰ عنوان برنامه داریم که اولین کار ما تقویم شعار ستاد گرامیداشت مقام معلم بود و با یک شعار از ته دل برآمده وارد عرصه ی فعالیتها شدیم.شعاری که انتخاب کردیم از شهید ثانی است که می فرمایند :«معلم سبب زندگی باقی من است» و این متن را به عنوان تیتر کار خود را انتخاب کردیم.

در این هفته برای همه ی پرسنل آموزش و پرورش ورامین تقدیر نامه هایی در نظر گرفته شده که با احترام تقدیم عزیزان خواهیم کرد.

انشاءالله جمعی از فرهنگیان نشست هایی با فرماندار،امام جمعه ورامین،امام جمعه خیر آباد و نماینده ی ورامین خواهند داشت .

v

در این هفته مسؤولین آموزش و پرورش با خانواده های شهدا،جانبازان وایثارگران و بیماران فرهنگی دیداری جهت عرض ادب و تبریک خواهند داشت.همچنین از روسای سابق آموزش و پرورش بابت قدردانی از زحماتشان تقدیر خواهیم نمود.

مسابقات مختلف فرهنگی،هنری،ورزشی و علمی،مسابقات کتابخوانی از آثار استاد شهید مطهری،وبلاگ نویسی،خاطره گویی و شعر برای همکاران خود در نظر گرفته ایم که اطلاع رسانی نمودیم و روی آثار دوستان داوری و در هفته ی معلم از برترین ها تجلیل خواهد شد.

یکی دیگر از ابتکاراتی که باید مد نظر داشته باشیم این است که مسؤولین آموزش و پرورش در این هفته شخصاً در مدارس حضور پیدا می کنند و به معلمین و مدیران محترم تبریک خواهند گفت.

در روز ۱۳ اردیبهشت که اولین روز فعالیت رسمی هفته ی معلم است در نظر داریم در میدان ورودی شهر«میدان پوئینک» ایستگاه استقبال و پذیرایی دائر نماییم تا اعلام کنیم که هفته ی معلم آغاز شده است.

دو امکان رفاهی نیز برای همکاران در نظر گرفته شده که تخفیف بیش از ۶۰درصد استفاده از استخر و سینما می باشد.

انشاءالله معلمین نمونه با مقام معظم رهبری،ریاست جمهوری و ریاست مجلس دیدار خواهند داشت.

بروشورهای مختلفی در خصوص مقام معلم،مدح حضرت علی (ع) و شعار سال طراحی شده است.

مدارس نیز برای این ایام برنامه های ویژه ای دارند که با عنوان جشن سپاس و به همراه مسؤولین شهرستان بصورت نمادین در این مراسم حضور پیدا خواهیم کرد.

یکی دیگر از همایش های ما تجلیل از بازنشستگان فرهنگی که جایگاه ویژه ای دارند خواهد بود و در نماز جمعه ورامین و خیر آباد سخنرانی خواهیم داشت.

ما در هفته معلم از مولفین فرهنگی که در سطح منطقه ورامین کمتر به آنها توجه شده است تقدیر خواهیم کرد و در خصوص گرامیداشت یاد و خاطره ی فرهنگیان متوفی دوستان برنامه های ارزشمندی در نظر گرفته اند و یکی دیگر از برنامه ها تجدید میثاق با آرمانهای امام و شهدا خواهد بودکه در هفته ی معلم مسؤولین اداره،معلمین نمونه و جمعی دیگر از همکاران در حرم مطهر حضرت امام حضور پیدا خواهیم کرد و انشاءالله با تجدید میثاق روحیه می گیریم که که پر توان تر به سمت اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران حرکت کنیم.

unnamed

در مجموع ۵۰برنامه کلی داریم که بیش از ۵۰۰ ریز برنامه را در بر دارد و هر کدام برنامه ریزی و پیگیری خاص خود را داشته است.

تاجیک خاوه افزود :ما تمام تلاش را برای هفته معلم در نظر می گیریم که عرض ارادت خود را به همه ی فرهنگیان شهرستان اعلام کنیم و بگوییم که ما خادم آنها هستیم و جهت رفاه و آرامش آنها فعالیت می کنیم چون اعتقاد داریم هرقدر معلمین ما در کلاس با آرامش فعالیت خود را ادامه دهند دانش آموزان نفع میبرند و از آنجایی که آینده ساز کشورند در نهایت نظام جمهوری اسلامی نفع می برد.

مدیر آموزش و پرورش بیان داشت:شما اگر سند تحول بنیادی را مطالعه بفرمایید می بینید که ما چقدر داریم دچار دور شدن،نمره و بخشنامه ها می شویم و از اهداف اصلی امام فاصله میگیریم.هدف ما باید هدف امام ،شهدا و مقام معظم رهبری باشد تا در آموزش و پرورش بتوانیم موفقیت های خوبی کسب کنیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*