۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » پيشوا » عناوین اصلی
  • شناسه : 8448
  • ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۴
  • 130 بازدید
  • ارسال توسط :

برگزاری اولین جلسه اتاق فکر محیط زیست در شهرستان پیشوا

پیشوا – ابتکار ورامین: اولین جلسه اتاق فکر محیط زیست شهرستان پیشوا با حضور سیدجمال جلیلی معاون سیاسی انتظامی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما – معاون سیاسی انتظامی فرمانداری پیشوا در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در راستای حفاظت از محیط زیست، […]

پیشوا – ابتکار ورامین: اولین جلسه اتاق فکر محیط زیست شهرستان پیشوا با حضور سیدجمال جلیلی معاون سیاسی انتظامی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – معاون سیاسی انتظامی فرمانداری پیشوا در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در راستای حفاظت از محیط زیست، بیان داشت: می بایست با تدابیر لازم، بایدها ونبایدها، توصیه ها، هشدارها، الگوها، رفتارها و حساسیت های محیط زیست آموزش داده شده و راهکارهای لازم تنظیم شوند.

سیدجمال جلیلی با بیان اینکه باید از توان های محیطی و مشارکت های مردمی در جهت حفظ محیط زیست کمک بگیریم، افزود: می توان آموزش های محیط زیست را به صورت اختصاصی مانند مدارس، مربیان، طیف های دانشجویی و… و یا به صورت عمومی در مراکز تجمع مردمی ارائه داد.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی محیط زیست، بیان داشت: روان سازی چرخه خبر و اطلاع رسانی در راستای آگاه سازی مردم در کلیت محافظت از محیط زیست می تواند یاریگر باشد.

پیش ۲

جلیلی با اشاره به اهداف جلسه اتاق فکر شهرستان پیشوا، بیان داشت: هم اندیشی در راستای حفاظت از محیط زیست و دست یابی به محیط بالنده و توسعه پایدار از جمله موضوعاتی هستند که دراین جلسه دنبال می شوند که نیازمند همفکری و مشورت نخبگان و صاحب نظران است.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری در ادامه افزود: با توجه به اینکه شهرستان پیشوا پایلوت شهر سالم در نظر گرفته شده است، ضمن پیشبرد برنامه های مرتبط با شهر سالم، توسعه پایدار را مدنظر قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار باید در آمایش سرزمین مدنظر قرار داده شود، اظهار داشت: بر اساس آمایش سرزمین، قبل از عملی شدن طرح ها، نوعی تفکر، مبانی، معیارهای تصمیم گیری و برنامه ریزی در راستای گستره و پراکندگی فعالیت ها صورت گرفته و پیش بینی های لازم انجام می شود و پس از مشخص شدن نوع فعالیت های و موقعیت جغرافیایی آنها، حیطه بندی های شهری و روستایی را در متن آمایش سرزمین مشخص می کنند.

پیش۱

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه به عنوان حرکتی نو در شهرستان، گفت: لازم است از صاحب نظران دانشگاهی و متخصان فن بهره بگیریم و از مباحث، پیشنهادات و ایده های آنان سود جسته تا در ادامه راه به جمع بندی مطلوبی که قابلیت اجرا داشته باشد برسیم.

وی با اشاره به تاثیر متابولیسم شهری بر محیط زیست، بیان داشت: شهرها از نظر بیولوژیکی در متابولیسم شهری همچون موجود زنده عمل می کند و برای پاسخگویی به نیاز شهروندان ناچار به استفاده از داده هایی در حجم بالا است که استفاده از این داده ها موجبات اثرات منفی زیست محیطی از جمله تغییرات آب و هوایی، آلودگی خاک و آب، آلودگی صوتی و مواردی از این قبیل را موجب می شوند که با احصاء متابولیسم شهری می توانیم فعالیت ها را دسته بندی کرده و در راستای حفاظت از محیط زیست گام برداریم.

میران زاده رییس حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا نیز در این جلسه، گفت: اصل ۵۰ام قانونی اساسی مبتنی بر حفظ و حراست از مسائل محیط زیست است که با هرگونه توسعه غیرپایدار و مسائل اقتصادی که با آلودگی محیط زیست همراه است مخالف می باشد.

میران زاده افزود: هدف ما از تشکیل جلسه اتاق فکر این است که برخی مسائل و مشکلات زیست محیطی شهرستان پیشوا را پیشگیری کنیم تا رفع آن مشکل در آتیه با هزینه کمتری انجام شود و به برخی از مواردی که به تبعات خشکسالی، کمبودهای زیرساختی یا مسائلی که می تواند به بحران زیست محیطی منجر شود، قبل از تبدیل شدن به دغذغه، با همفکری ورود پیدا کرده و راهکارهای لازم را پیش بینی کنیم.

در ادامه این جلسه غلامی رییس شبکه بهداشت و درمان، صفاری نماینده بخش خصوصی کشاورزی و دامپروری، عرب رییس جهاد کشاورزی، اردوان مهدیزاده عضو شورای اسلامی شهر، دکتر باغبان مدرس دانشگاه نیز مطالبی را در راستای اهداف اتاق فکر، مبانی حقوقی، وجاهت مباحث و قابلیت های اجرایی آن در سطح شهرستان ارائه نمودند و ادامه موضوعات با دستور کار مشخص به صورت کاربردی در جلسات آتی دنبال خواهد شد.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*