۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » مقاله
  • شناسه : 54736
  • ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶
  • 32 بازدید
  • ارسال توسط :
بزرگترین دشمن زندگی چیست ؟
بزرگترین دشمن زندگی چیست ؟

بزرگترین دشمن زندگی چیست ؟

هر فرد یا شخصی ممکن است در زندگی دشمنی داشته باشد و این بر اثر یک سری  مسائل ومشکلات مخلتف در زندگی است که گاهی آدم در اوج ناراحتی و غم قرار می گیرد. تقریبا اکثریت انسانها زمان های سخت و پر فشاری را تجربه کرده اند که ممکن است نتوانند کنترل امور را در […]

هر فرد یا شخصی ممکن است در زندگی دشمنی داشته باشد و این بر اثر یک سری  مسائل ومشکلات مخلتف در زندگی است که گاهی آدم در اوج ناراحتی و غم قرار می گیرد.

تقریبا اکثریت انسانها زمان های سخت و پر فشاری را تجربه کرده اند که ممکن است نتوانند کنترل امور را در دست بگیرند .

وقتی زندگی روی سخت خودش را به ما نشان می دهد گاهی دچار وضعیتی می شویم که می خواهیم مقصر و دشمن اصلی را پیدا کنیم . وقتی کوهی از مشکلات و مسائل را در مقابل خود می بینید اولین واکنش تان این است که مقصر کیست ؟ چه کسی یا چه چیزی باعث بروز چنین وضعیتی  شده ؟

واقعا دشمن اصلی زندگی ما چه کسی است ؟

باید بتوانید پنج دشمن بزرگ رویای خود را بشناسید که  باعث شده که شرایط سخت و مشکلات مختلف برای ما پیش بیاید ؟ آیا پدر و مادر ما مسئول و مقصر اصلی هستند ؟

آیا معلمانی که درطی  سال های مدرسه  و تحصیل به ما آموزش داده اند مقصر و دشمن اصلی ما هستند ؟  آیا مسئولین و حکومت این تقصیر را بر عهده دارند یا کشور های بیگانه ؟

دشمن واقعی را بشناسید و شرایطی را که بوجود آمده تصور کنید تا مسائل و مشکلات مختلفی پیش آمده است و حال شما به دنبال مقصر و بزرگترین دشمن زندگی خودتان هستید در چنین شرایطی این دشمن واقعی را شناسایی می کنید .

مثلا فردی را می شناختم که از ضعف اعتماد به نفس کودکی رنج می برد و مقصر اصلی را پدر و مادرش می دانست که در کودکی به او اجازه نداده بودند در محیطی سالم رشد کند . ظاهرا پدر و مادرش هیچ مسئولیتی به وی در کودکی ندادند و حالا که بزرگ شده بود با مشکلات ارتباطی و ضعف شدید اعتماد به نفس رو به رو بود .

وقتی از مشکلات اعتماد به نفس صحبت می کرد نوک پیکان مقصر به سمت پدر و مادرش بود او خانواده خود را مسئول اصلی این مشکل می دانست و این حالت باعث شده بود خودرا فردی مظلوم ببیند که در حقش ظلم شده و هیچ تقصیری ندارد .

احساسات منفی دشمن درجه یک موفقیت و کمال هستند .

به قلم طاهر میرزاکریمی – مدیر مسئول

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*