۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » سمنان » عناوین اصلی
  • شناسه : 65286
  • ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰
  • 12 بازدید
  • ارسال توسط :
بلاتکلیفی اسناد ۵هزار ودیعه گذار حج تمتع در استان سمنان
بلاتکلیفی اسناد ۵هزار ودیعه گذار حج تمتع در استان سمنان

بلاتکلیفی اسناد ۵هزار ودیعه گذار حج تمتع در استان سمنان

سمنان – آبرومند: مدیرکل حج و زیارت استان سمنان گفت: نزدیک به پنج هزار ودیعه گذار حج تمتع تا پایان سال ۸۵ در استان وجود دارد که علی رغم فراخوان‌ها تکلیف اسناد خود را معین نکردند. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر – خلیل دلپاک با بیان اینکه در روزهای اخیر که فعالیت […]

سمنان – آبرومند: مدیرکل حج و زیارت استان سمنان گفت: نزدیک به پنج هزار ودیعه گذار حج تمتع تا پایان سال ۸۵ در استان وجود دارد که علی رغم فراخوان‌ها تکلیف اسناد خود را معین نکردند.
به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر – خلیل دلپاک با بیان اینکه در روزهای اخیر که فعالیت ثبت نام حج تمتع در سطح استان سمنان به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود عدم استقبال ودیعه گذاران ثبت نامی منتهی به سال ۸۵ بحث برانگیز شده است، تاکید کرد: تعیین تکلیف اسناد این گروه الزامی است.
وی افزود: بر اساس آمار بانک ملی استان سمنان چهار هزار و ۶۶۶ ودیعه حج تمتع در استان تا پایان سال ۱۳۸۵ وجود دارد که علی رغم پیگیری‌ها و فراخوان‌های مکرر، این دسته از متقاضیان تا کنون اقدامی در خصوص تعیین تکلیف اسناد خود نکرده‌اند.
مدیرکل حج و زیارت استان سمنان با بیان اینکه از جمع دارندگان اسناد ودیعه تا پایان سال ۱۳۸۵ فقط یک هزار و ۲۰۰ ودیعه در سامانه فراخوان برای اعزام ثبت و اعلام آمادگی کرده است، تاکید داشت: از این تعداد تنها ۳۳۹ نفر در کاروان‌های حج ۱۴۰۲ استان سمنان جذب شدند.
دلپاک با بیان اینکه برابر سوابق موجود، به طور میانگین، حداقل چهار مرتبه برای اسناد منتهی به سال ۱۳۸۵ فراخوان اعلام شده و کماکان استقبال این گروه از متقاضیان به نسبت آمار سال ۱۳۸۶ بسیار ضعیف‌تر است، گفت: آمار ۹۰۵۱ نفری ودیعه گذاران سال ۱۳۸۶، استقبال و اشتیاق بیشتری به اعزام داشته و در چند فراخوان به صورت چشم گیر استقبال داشتند.
وی با بیان اینکه ۳۰ درصد از متقاضیان منتهی به سال ۱۳۸۵ کمتر از ۵۵ سال سن داشته و ۱۰ درصد از این جمعیت، دارای سن بالای ۸۰ سال هستند که احتمال وجود متقاضیان فوت شده نیز در این جمع محتمل خواهد بود، تاکید داشت: به نظر می‌رسد ایجاد مهلت و فرصت انتخاب برای ثبت نام این گروه از متقاضیان در حج سال ۱۴۰۳، از عدالت اعزام به دور باشد و چه بسا که این موضوع به عنوان نوعی امتیاز در جمع متقاضیان منتهی به سال ۱۳۸۵ تلقی شده و همه ساله حق انتخاب کاروان‌های بهتر به این قشر اختصاص یافته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*