۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1383
  • ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۰۲
  • 311 بازدید
  • ارسال توسط :

به مناسبت روز زمین پاک انجام شد پاکسازی یکی از مناطق گردشگری پیشوا توسط معلولان

پیشوا- رامین نیوز: در مراسمی با مشارکت معلولان، فرزندان مهدهای کودک، جمعی از مسئولان شهرستان پیشوا و افراد دوستدار محیط زیست و طبیعت روز جهانی زمین پاک در محل تپه سلام این شهر گرامی داشته شد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در این خصوص به خبرنگار ما گفت: زمین هدیه […]

پیشوا- رامین نیوز: در مراسمی با مشارکت معلولان، فرزندان مهدهای کودک، جمعی از مسئولان شهرستان پیشوا و افراد دوستدار محیط زیست و طبیعت روز جهانی زمین پاک در محل تپه سلام این شهر گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در این خصوص به خبرنگار ما گفت: زمین هدیه خداوند به ماست و همگان وظیفه داریم در پاک بودن و پاک ماندن آن تلاش کنیم و برنامه امروز نمادی است که در آن معلولان که کنترل بخشی از بدن خود را در اختیار ندارد اما مقید به پاک بودن زمین هستند و برای پاکسازی آن تلاش می کنند امروز نوعی اعلام انزجار از افرادی است که زمین را آلوده می کنند.

حمید اسماعیلی با بیان اینکه پاک نگه داشتن زمین وظیفه همه ماست افزود: پاک نگه داشتن زمین جز با عزم ملی و مشارکت گسترده آحاد مردم و حمایت دولت میسر نمی‌گردد و این فرهنگ سازی جزو وظایف بهزیستی است.

در حاشیه این مراسم محمد فریدی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا ضمن ارائه گزارشی از روند اقدامات انجام شده محیط زیست در راستای پاکسازی اراضی شهرستان پیشوا گفت: مراسم نمادین امروز که به همت اداره بهزیستی شهرستان پیشوا و با مشارکت دو دسته از جامعه یکی معلولان و دیگری کودکان مهدهای کودک برگزار شد، بیانگر اهمیت این دو قشر به این کره خاکی است.

محمد فریدی در ادامه افزود: حضور افرادی که حتی کارهای شخصی خود را به درستی قادر به انجام نیستند و کودکانی در حال آموزش فرآیندهای زندگی می باشند نشانگر این مورد است که مابقی مردم جامعه نیز باید به تبعیت از آنان در جهت پاکسازی و پاکیزه نگه داشتن محیط پیرامون خود تلاشی بیش از ایشان داشته باشند.

بهزیستی پیشوا روز زمین پاک

درادامه این مراسم شیرزاد یعقوبی شهردار پیشوا نیز ضمن دعوت از شهروندان که در ساعت مقرر و در اماکن مقرر پیش بینی شده نسبت به بیرون گذاشتن زباله های خود اقدام کنند گفت: از همه اهالی شهرپیشوا که به عنوان یکی از شهرهای پاک و سبز استان تهران است به جهت اینکه در کاهش روند تولید زباله و پاک نگهداشتن محیط زندگی خود اقدامات مؤثری را  انجام می دهند تشکر می کنم.

یعقوبی در خاتمه گفت: این مراسم با هدف بالابردن روحیه همکاری و مشارکت اجتماعی در کودکان، ایجاد زمینه علاقمندی کودکان به آموزش در زمینه مفاهیم طبیعت و حفظ محیط زیست و همچنین تقویت توانایی بصری و شنوایی آنها در محیط پیرامون و طبیعت و برقراری یک نوع روابط اجتماعی برگزار شده است و باید تلاش کنیم این زمین پاک نگه داشته و برای آیندگان به ودیعه بگذاریم.

گفتنی است در این مراسم که توسط اداره بهزیستی شهرستان پیشوا و با مشارکت اداره حفاظت محیط زیست به مناسبت دوم اردیبهشت روز زمین پاک برگزار شد، مقدار زیادی زباله جمع آوری و توسط معاونت خدمات شهر شهرداری پیشوا به مکان دفع زباله ها تحویل گردید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*