۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 2218
  • ۰۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۳
  • 282 بازدید
  • ارسال توسط :

تأکید فرماندار فیروزکوه بر عزم ملی در ایجاد انگیزه و امید برای افزایش جمعیت در میان خانواده‌ها

فیروزکوه – رامین نیوز: فرماندار فیروزکوه بر عزم ملی در ایجاد انگیزه و امید برای افزایش جمعیت در میان خانواده‌ها تأکید کرد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- ابوالقاسم مهری اظهار داشت: پیشرفتهای علمی و فناوری کشور، در دو دهه گذشته مرهون نسل جوان و مولد کشور است که با هدایت رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» […]

فیروزکوه – رامین نیوز: فرماندار فیروزکوه بر عزم ملی در ایجاد انگیزه و امید برای افزایش جمعیت در میان خانواده‌ها تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- ابوالقاسم مهری اظهار داشت: پیشرفتهای علمی و فناوری کشور، در دو دهه گذشته مرهون نسل جوان و مولد کشور است که با هدایت رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» توانست قله های علم و فناوری در جهان را فتح کند.

وی متذکر شد که افزایش جمعیت یک ضرورت ومنطبق با سبک زندگی اسلامی است و دشمنان به اینکه جمعیت کشور اسلامی ما به اندازه ای کم شود که اسباب سلطه آنان را بهتر فراهم کند دل بسته اند .

این مسئول افزود: ایجاد زمینه لازم برای ازدواج آسان موجب پائین آمدن سن ازدواج شده و موجب رغبت بیشتر جوانان برای تشکیل خانواده می شود.

فرماندار با اشاره به تبعات و مشکلات عدیده ناشی از تجرد، اضافه کرد: مسئولان باید دست به دست هم داده و علاوه بر تلاش در جهت کمک به توسعه صنعت در شهرستان، اشتغالزایی را تقویت کرده و در ایجاد انگیزه بیشتر در میان قشر جوان همت کنیم.

فرماندار فیروزکوه خاطر نشان کرد: با اطلاع ‌رسانی دقیق و منطقی در این رابطه و تقویت فرهنگ جامعه، می‌توان مشکلات پیش روی ازدواج جوانان را از میان برداشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه با اشاره به اینکه دستیابی به این مهم نیازمند مشارکت مسئولان شهرستان و آگاهی بخشی رسانه‌ها است، عنوان کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، روح تازه‌ای در جامعه دمیده شده است.

وی ادامه داد: برای مقابله با معضل کاهش جمعیت باید تدابیر اساسی اندیشیده شود و ازدواج آسان یکی از راه‌هایی است که در ازدیاد جمعیت مؤثر است.

فرماندار فیروزکوه کاهش نرخ جمعیت را تهدیدی بزرگ برای کشور دانست و متذکر شد: سفارشات مقام معظم رهبری در این‌باره بسیار زیبا و به جا بود و باید سرلوحه کار تمام مسئولان قرار بگیرد.

این مسئول با اشاره به این‌که کشور در نیمه‌های دهه ۷۰ با کاهش نرخ جمعیت مواجه شد، تصریح کرد: برای جلوگیری از بروز همچین موردی باید همه دستگاه‌ها و نهادها همراهی و همکاری کنند که بتوانیم از این طریق جوانان را تشویق به ازدواج و افزایش نسل کنیم.

وی اضافه کرد: متوسط هر خانوار ایرانی در حال حاضر سه نفر است و این آمار اکنون در کشورهای دیگر بیش از این تعداد است.

فرماندار فیروزکوه جمعیت را یکی از شاخص‌های مهم توسعه و پیشرفت هر کشوری ذکر کرد و ابراز داشت: اگر برنامه‌ریزی نکنیم در آینده کشور با بحران جمعیتی رو به رو خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان کرد: با راه‌کارهای مناسب باید در زمینه افزایش جمعیت کشور و ایجاد بسترهای حمایتی از خانواده‌ها، اقدامات مؤثری انجام داد.

فرماندار فیروزکوه در پایان ایجاد انگیزه در بین خانواده‌ها برای داشتن فرزند بیشتر و نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه را نیازمند ایجاد زمینه‌های لازم دانست و اذعان داشت: مسئولان و رسانه‌ها باید به منظور تحقق این هدف، از همه توان و امکانات خود استفاده کنند..

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*