۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مقاله
  • شناسه : 41786
  • ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
  • 9 بازدید
  • ارسال توسط :
تاریخ قضاوت خواهد کرد: آمار فاجعه بار کرونا در ایران و داغی که همچنان بر دلها میگذارد
تاریخ قضاوت خواهد کرد: آمار فاجعه بار کرونا در ایران و داغی که همچنان بر دلها میگذارد

تاریخ قضاوت خواهد کرد: آمار فاجعه بار کرونا در ایران و داغی که همچنان بر دلها میگذارد

درحالیکه اکثر کشورها در دنیا ، مهیای برچیدن بساط بزرگترین فاجعه قرن میباشند ، رسانه ها در ایران هر روزه آماری فاجعه بار را منتشر میکنند که نشان از مرگ و میر به واسطه بی تدبیری مسوولان نسبت به جان مردم دارد. با ابراز تاسف باید اشاره داشت ؛ طی هر ۲۴ ساعت ، هزاران […]

درحالیکه اکثر کشورها در دنیا ، مهیای برچیدن بساط بزرگترین فاجعه قرن میباشند ، رسانه ها در ایران هر روزه آماری فاجعه بار را منتشر میکنند که نشان از مرگ و میر به واسطه بی تدبیری مسوولان نسبت به جان مردم دارد.

با ابراز تاسف باید اشاره داشت ؛ طی هر ۲۴ ساعت ، هزاران ایرانی با مبتلا شدن به کرونا ، خود را برای پایان بخشیدن به زندگی آماده نموده و این امر ازجمله بی اهمیت ترین اتفاقات در یک جامعه از سوی مدیران به شمار میرود و قطع به یقین تاریخ بهترین و برترین مرجع جهت قضاوت چنین رخداد ناگواری خواهد بود

روزهای تلخ مردم ایران

در این برهه از زمان ، سرزمین ایران که از پیشینه تاریخ و تمدن کهن بهره برده و مسلک اسلامی را یدک میکشد ، نظاره گرتلخ ترین رویداد در امر مواجه با کروناست که دیگر کشورها با اتخاذ ؛ تدبیر ، اندیشه ، برنامه ریزی اصولی در کنار دلسوزی واقعی برای مردمش درحال برچیدن این ویروس منحوس میباشند.

اتفاقی کم نظیر برای ادعای یک کشور پرقدرت و صاحب ثروت همچون ایران:

شیوع کرونا از چین و خاتمه در سرزمین آریایی

ریشه کنی بیماری نوظهور کرونا که از چین آغاز و شاید خاتمه اش ایران باشد ، درس بزرگی را به ثبت و ضبط خواهد رساند و این امر ، نالایق بودن مدیرانی را بدنبال دارد که همواره شعارشان بر پایه آسایش و آرامش مردم استوار بوده ولی در عمل آن چیزی که به اثبات میرسد نوعی نگرش بنام نابودی تدریجی انسانهای یک سرزمین را جلوه گر میشود.

علت نامعلوم اوج کرونا در کشور

باید اظهار کرد ؛ بسیاری از رسانه ها ، کارشناسان و متخصصان جهت پیشگیری از کرونا به تدوین شیوه نامه هایی پرداخته یا اصول اولیه ای را گوشزد نموده اند تا بتوان با رعایت در کنار اجرا ، امید را در دلها زنده نگاه دارند ولی به ظاهر گوش شنوایی وجود نداشته یا شاید عللی نامعلوم در پس زمینه چنین رخدادی نهفته باشد .

برحسب الزام و نوع دوستی برای فرار ازاین هیولای آدم خوار باید به هیات دولت و دیگر مسوولان خاطرنشان ساخت ، در صورتیکه به جد تصمیماتی اتخاذ نگردد باید برای جشن پیروزی کرونا ، پرچم های مشکی را به اهتزاز درآورد.

اجرای شیوه نامه هایی که میتواند مرگ و میر را کاهش دهد

حال تنها راه رهایی ازین بُرهه شوم ، (اجبار مردم برای ماندن در خانه) ، (شیفتی نمودن یا تعطیلی کامل اداره ها) ، (پیروی از دستورالعمل های بهداشتی) و (تعطیلی مراکز پر رفت و آمد) در کنار (تامین نیازهای اولیه خانواده ها) باید بعنوان شاخص ترین رکن اجرایی ، هرچه سریع تر در دستور کار قرار گیرد تا شاید دیگر شاهد غم و حزن خانواده ای نباشیم.

خواهشی که شاید در قالب یادداشت ، اصول نگارش را زیر پا میگذارد نادیده میگیریم و بعنوان نگارنده این متن ، عاجزانه و ملتمسانه از تمامی مسوولان و صاحبان نفوذ در این کشور پهناور میخواهیم با دوری از تفرقه ، مشکلات ، کاستی ها و به کنار نهادن جناح و بازی های سیاسی ؛ جهت مقابله با سایه سنگین و شوم #کرونا همدل شده تا داغ از دست دادن عزیزان را پایان بخشیده و این امر سرآغاز نهضتی نو برای اثبات ادعای دین داری و مردم محوری در کشورمان باشد.

به امید آن روز…

نویسنده : (علیرضا فرجی)

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*