۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مقاله
  • شناسه : 44298
  • ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
  • 32 بازدید
  • ارسال توسط :
تجاوز در کشور
تجاوز در کشور

تجاوز در کشور

با توجه به وسعت بیکاری و شرایط بد اقتصادی کشور و نبود درآمد سرپرست خانوار و رشد خط فقر و پرونده های بزهکاری و نوع سرقت و تجاوز به عنف و زور گیری و خفت کردن ناامنی در اجتماع به خصوص مناطق  شلوغ و محروم و افراد نا آگاه بیشتر خواهد شد , که به […]

با توجه به وسعت بیکاری و شرایط بد اقتصادی کشور و نبود درآمد سرپرست خانوار و رشد خط فقر و پرونده های بزهکاری و نوع سرقت و تجاوز به عنف و زور گیری و خفت کردن ناامنی در اجتماع به خصوص مناطق  شلوغ و محروم و افراد نا آگاه بیشتر خواهد شد , که به چند نمونه از پرونده های تجاوز و آزار و اذیت و نهایت قتل اشاره خواهم کرد که حوادث تلخ و ناگواری می باشد , که لازم است هم مردم بیشتر دقت کنند و هم مسئولان امر توجه ویژه داشته باشند تا با برنامه ریزی بتوانند پیشگیری لازم را انجام بدهند .

یکی از مشهورترین پرونده هایی که به شکارچیان زنان مربوط می شود، پرونده «غلامرضا خوشرو» معروف به  «خفاش شب» است. سال ۱۳۷۶ که این متجاوز و قاتل دستگیر شد، علاوه بر پوشش خبری گسترده از سوی روزنامه‌ها،‌ صداوسیما هم در پوشش اخبار و دادگاه‌های خوشرو مشارکت داشت و از معدود پرونده‌های جنایی محسوب می‌شود که درباره آن رمان هم نوشته شده است. او با یک پیکانِ دزدی به عنوان مسافرکش، خانم‌های تنها یا همراه فرزندانشان را سوار و به آن ها تجاوز می‌کرد،‌ طلا و وسایل با ارزش و حتی چیزهایی را که برای خانه خریده بودند، می‌دزدید و بعد آن ها را می کشت و جسدها را در محل‌های خلوت آتش می‌زد.

گرگ های زرد –  ۱۳۹۴

آبان سال ۱۳۹۳ از یک گروه دو نفره که با یک خودروی پژو ی زردرنگ اقدام به سوار کردن و آزار دخترهای جوان می کردند، شکایت شد و طولی نکشید که توسط پلیس دستگیر شدند. دو جوان ۲۴ و ۲۵ ساله با استفاده از یک خودروی زرد رنگ در مسیر جاده فریمان – مشهد با سوار کردن دختران آن ها را مورد آزار و اذیت قرار می دادند و به آن ها تجاوز می کردند. این دو نفر که به گرگ های زرد معروف شدند، به حداقل چهار آدم ربایی و تجاوز اعتراف کردند و در نهایت سال ۱۳۹۴ اعدام شدند.

خرچنگ های سیاه –  ۱۳۹۶

اوایل خرداد سال ۱۳۹۵ کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با صدور  دستورات ویژه‌ای از سوی معاون دادستان مشهد، اعضای یک باند مخوف را دستگیر کردند. اظهارات شاکیان نشان می داد چند جوان پراید سوار آن ها را به عنوان مسافر سوار کرده و در اتاقک چهار دیواری مخروبه ای در منطقه باغچه یا منطقه گلمکان با توسل به زور مورد آزار قرار داده اند. با دستگیری پنج نفر در این پرونده که به «خرچنگ های سیاه» معروف شدند، مشخص شد آنان حدود شش زن جوان را طعمه نیات شیطانی خود کرده اند. آن ها با استفاده از یک خودرو و سوء استفاده از آرم یک تاکسی تلفنی، طعمه های خود را در سطح شهر مشهد سوار و با تهدید چاقو آن ها را از شهر خارج و به آن ها تجاوز می کردند.

ابلیس بد بو   – ۱۳۹۹

آزار و اذیت های سریالی متهمی معروف به «ابلیس بد بو» در مشهد که دختران جوان را به بهانه نیاز همسر باردارش به کمک، به داخل شمشادهای نزدیک ایستگاه های مترو می کشاند و به آن ها تجاوز می کرد هم یکی دیگر از پرونده هایی است که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت. این متهم که جا و مکانی برای زندگی نداشته، در زمان دستگیری اعتراف کرده بود که  مدتی قبل با همسرش دچار اختلاف شده و در همین مدت با شیوه درخواست برای کمک به همسرش، به هفت دختر جوان تجاوز کرده است. او در حالی که برگه های آزمایشگاهی و چند برگه در دست داشته، از دختران جوان می خواسته به همسرش که به دلیل بارداری در وسط بولوار وکیل آباد مشهد افتاده است، کمک کنند تا اورا سوار خودرو کند و به بیمارستان برساند.

دلیل دستگیری متجاوزان

پرونده های ترسناک دیگری هم از شکارچیان زنان در همین فضای مجازی به چشم می خورد که در برهه خود بسیار سر و صدا به پا کرد اما در تمام این پرونده ها چند نکته مهم وجود دارد. شاید یکی از مهم ترین نکته ها این باشد که در همه پرونده هایی که متجاوزان دستگیر شده اند، یک نفر به پلیس مراجعه و از متجاوز شکایت کرده است. مطمئن باشید که حتما هویت شما پیش پلیس محفوظ خواهد ماند و با این کار از تجاوزهای بیشتری که ممکن است متجاوز مرتکب شود؛ جلوگیری خواهید کرد پس اجازه ندهید یک متجاوز با خیال راحت در جامعه زندگی کند.

شگردهای مشترک متجاوزان

با نگاهی به پرونده های تجاوز، به نظر می رسد جامعه نیازمند آموزش هایی است که یکی از آن ها آشنایی با مکان های خطرناک است. در پرونده های تجاوز معمولا متجاوزان از چند روش خاص برای ربودن طعمه هایشان استفاده می کنند. یکی از آن ها در قالب مسافرکشی است، پس بهتر است تا حد امکان تنها سوار  خودروهای حمل و نقل عمومی شوید. از خوردن نوشیدنی هایی که در جاهای خلوت یا توسط غریبه ها به شما تعارف می شود، پرهیز کنید و همچنین در صورتی که یک نفر چه مرد و چه زن از شما درخواست کمک کرد، چند نفر دیگر را هم با خود همراه کنید تا در صورتی که قصد آزار و اذیت داشت، نتواند نیت شوم خود را عملی کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*