۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 6590
  • ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱:۰۰
  • 131 بازدید
  • ارسال توسط :

تحقق سند چشم انداز کشور در گرو پژوهش های علمی است

فیروزکوه – ابتکار ورامین: فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: برای تحقق چشم انداز ۲۰ ساله کشور در سال ۱۴۰۴ چاره ای جز پرداختن به پژوهش های علمی و توجه هر چه بیشتر به دانشمندان و دانشگاهیان نداریم. به گزارش خبرنگار ما به نقل از دیمه نیوز – ابوالقاسم مهری فرماندار شهرستان فیروزکوه در جریان رونمایی از […]

فیروزکوه – ابتکار ورامین: فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: برای تحقق چشم انداز ۲۰ ساله کشور در سال ۱۴۰۴ چاره ای جز پرداختن به پژوهش های علمی و توجه هر چه بیشتر به دانشمندان و دانشگاهیان نداریم.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از دیمه نیوز – ابوالقاسم مهری فرماندار شهرستان فیروزکوه در جریان رونمایی از ربات امدادگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه در جریان برگزاری همایش ملی اندیشه های نوین در تحول صنایع ایران با رویکرد مدیریت جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه، در گفت وگو با دیمه نیوز اظهارکرد: امروز جوانان برومند و پژوهشگران ایران اسلامی با تحقق شعار “ما می توانیم” در عرصه های مختلف، به جهانیان ثابت کرده اند که ایرانی انگیزه و اراده لازم را برای فتح قله های افتخار دارد و در این راه تکریم و بزرگداشت نخبگان جامعه در فرهنگ سازی و نهادینه کردن ارزش ها بسیار تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: نگاهی به تاریخ زندگی بشریت از گذشته های بسیار دور تاکنون نشان می دهد که راه پیشرفت جوامع از توسعه علمی گذشته است و تعالی و بالندگی جوامع در گرو تحقق این مهم می باشد.

مهری با بیان اینکه پایه و اساس توسعه علمی پژوهش و تحقیق است، افزود: کانون پژوهش ها و تحقیقات علمی به خصوص در دوران معاصر، دانشگاه ها هستند و این نهادهای آکادمیک نیز باید به نوبه خود به پژوهش های علمی که منشا تولید علم و فناوری است، اهتمام داشته باشند.

وی با بیان کلامی از مقام معظم رهبری در جمع نخبگان که “به دنبال نهضت علمی و فناوری باشید”، خاطرنشان کرد: برای تحقق چشم انداز ۲۰ ساله کشور در سال ۱۴۰۴ چاره ای جز پرداختن به پژوهش های علمی و توجه هر چه بیشتر به دانشمندان و دانشگاهیان نداریم.

فرماندار شهرستان فیروزکوه ادامه داد: امروز دشمنان که با ترفندها و دسیسه های مختلف به دنبال منکوب نمودن نظام اسلامی هستند، در حوزه علمی نیز بیکار ننشسته اند و نگاهی به ترورهای ناجوانمردانه دانشمندان جوان هسته ای کشور طی سنوات گذشته، دلیل متقنی بر این ادعاست.

وی بیان کرد: معاندان نظام وابستگی کامل ایران در عرصه های مختلف از جمله عرصه علمی را می خواهند و در جهت فروش تولیدات خود در بازارهای جهانی مانع ترقی کشورها می شوند و لذا با تاکیدات مقام عظمای ولایت در نهضت و جهاد علمی، همه ایرانیان باید رسالت و وظیفه خطیر خود را در این عرصه به منصه ظهور برسانند.

گفتنی است؛ در مراسم رونمایی از این ربات رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه فیروزکوه، رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور و معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشتند.

این همایش برای نخستین بار با همت و تلاش باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه و معاونت فرهنگی اجتماعی این واحد دانشگاهی برگزار شد و در طول برگزاری همایش ۱۸ مقاله برتر از سوی محققان و پژوهشگران ارائه شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*