۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » زنجان » عناوین اصلی
  • شناسه : 46959
  • ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
  • 14 بازدید
  • ارسال توسط :
تردد در چهار گردنه استان زنجان با زنجیرچرخ صورت می‌گیرد
تردد در چهار گردنه استان زنجان با زنجیرچرخ صورت می‌گیرد

تردد در چهار گردنه استان زنجان با زنجیرچرخ صورت می‌گیرد

زنجان – آبرومند: جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان، گفت: تردد خودروها در چهار گردنه این استان به دلیل بارش برف و یخبندان بودن سطح جاده با زنجیر چرخ انجام می‌شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سرهنگ مهدی میناخانی با بیان اینکه این گردنه‌ها شامل “پاپایی، قلی کندی، خانچای […]

زنجان – آبرومند: جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان، گفت: تردد خودروها در چهار گردنه این استان به دلیل بارش برف و یخبندان بودن سطح جاده با زنجیر چرخ انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سرهنگ مهدی میناخانی با بیان اینکه این گردنه‌ها شامل “پاپایی، قلی کندی، خانچای و زنجان – تهم و چورزق” است، افزود: این وضعیت از چهارشنبه شب و به صورت مقطعی و محلی در این مسیرهای ارتباطی حاکم شده است و رانندگانی که قصد تردد در این گردنه‌ها را دارند به حتم زنجیر چرخ به همراه داشته باشند که در غیر این صورت در میان برف گیر افتاده و قادر به ادامه حرکت نخواهند بود.

 

وی اظهار داشت: تیم های عملیاتی پلیس راه و راهداران در  کلیه مسیرهای ارتباطی حضور دارند تا در تردد خودروها، مشلکی ایجاد نشود، اظهار داشت: در زمان حاضر نیز کلیه مسیرهای ارتباطی این استان به دلیل بارش برف، لغزنده است.

 

میناخانی از رانندگانی که قصد تردد در مسیرهای ارتباطی این استان را دارند خواست خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیر چرخ مجهز کرده و به دلیل ریزش برف و لغزنده بودن سطح جاده با دقت و احتیاط بیشتر و سرعت مطمئنه حرکت کنند.

 

جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: با توجه برودت هوا و بارش برف، لازم است رانندگان قبل از ورود به جاده، از سالم بودن بخاری و برف پاک کن و آبپاش خودروها، مطمئن باشند.

 

میناخانی افزود: همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و مواد غذایی و همچنین پر کردن باک سوخت خودروها از دیگر توصیه های پلیس راه به رانندگان است تا هنگام تردد در سطح جاده و در مواقع مورد لزوم با مشکل مواجه نشوند.

 

وی با بیان اینکه در دی ماه سالجاری ۱۱ نفر بر اثر وقوع تصادف رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی این استان کشته شدند، اظهار داشت: بر اساس آمار پلیس راه استان زنجان، از این تعداد ۶ نفر در صحنه تصادف و پنج نفر نیز پس از انتقال به بیمارستان، فوت کردند.

 

به گزارش ایرنا،  در ۹ ماهه امسال ۱۷۷ زن و مرد در مسیرهای ارتباطی این استان بر اثر وقوع حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این میزان در مقایسه با پارسال (۹۸) که ۱۹۳ نفر بود ۱۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*