۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » سیاسی » عناوین اصلی » قم
  • شناسه : 33818
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
  • 16 بازدید
  • ارسال توسط :
ترویج فرهنگ دفاع مقدس ضرورت فعلی جامعه ما است
ترویج فرهنگ دفاع مقدس ضرورت فعلی جامعه ما است

ترویج فرهنگ دفاع مقدس ضرورت فعلی جامعه ما است

قم – آبرومند: شهردار قم گفت: درس‌آموزی از فرهنگ مقاومت و ایثار عاشورا؛ راهگشایی موثر برای نیل به موفقیت‌ها در دفاع مقدس بود و شناخت و ترویج فرهنگ دفاع مقدس در مناسبات بین‌نسلی ضرورت فهمی و فعلی جامعه ما است و این دفاع چنان موفق بود که فهم و درک کرامت‌های انسانی را در عصر […]

قم – آبرومند: شهردار قم گفت: درس‌آموزی از فرهنگ مقاومت و ایثار عاشورا؛ راهگشایی موثر برای نیل به موفقیت‌ها در دفاع مقدس بود و شناخت و ترویج فرهنگ دفاع مقدس در مناسبات بین‌نسلی ضرورت فهمی و فعلی جامعه ما است و این دفاع چنان موفق بود که فهم و درک کرامت‌های انسانی را در عصر جدید آسان ساخت.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – در متن پیام سید مرتضی سقاییان با صدور پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس آمده است: دفاع مقدس، فهم و درک کرامت های انسانی را در عصر جدید آسان ساخت.

 

در این پیام ذکر شده است: فهم زیبایی های معرفتی نهفته در جنگ تحمیلی بدون پیوست نام امام راحل، شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده های ایثارگران میسر نیست و می توان گفت که دفاع مقدس برکتی بود که هم توانمندی‌های ما را به جهان نمایان ساخت و هم کانونی برای خودشناسی های موجود در افراد و جامعه شد.

 

این پیام افزوده است: این دفاع، خدامحوری و خودباوری را نمایان ساخت و می توان دفاع مقدس را دانشگاهی برای تبلور اعتقاد به حق تعالی و اعتماد به توانمندی های فردی و اجتماعی نامید.

 

این پیام حاکی است: فارغ التحصیلان منتخب این دانشگاه با رتبه بندی به مقام قرب الهی دست یافتند و هر کس مدالی دریافت نمود؛ برخی مدال افتخار شهادت، برخی جانبازی، آزاده بودن و برخی صبوری در قالب خانواده ایثارگری.

 

در این پیام آمده است: تهدیدات سازمان یافته، خباثت ها و هجمه های مختلف دشمن همچنان با رویکردهای مختلف وجود دارد و الگوگیری از مجاهدت های دفاع مقدس، راهکاری موفق برای برون‌رفت از مشکلات فعلی و آینده جامعه است.

 

در این پیام تاکید شده است: با گذشت زمان، شاهد محدودیت هایی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت خواهیم بود، در حالی که این خلا را می توان با آینده‌انگاری مرتفع ساخت و مستندسازی و ثبت خاطرات خانواده معظم شهدا و حفظ میراث این فرهنگ غنی به توسط نسل شهدا بسترسازی مناسب برای آشنایی نسل آینده با مفاهیمی که درکشان با عقل صرف امکان ندارد و هم‌‍نوایی عشق به بندگی را می طلبد؛ فراهم خواهد ساخت؛ هرچه بیشتر زوایای آشکار و پنهان دفاع مقدس تشریح می‌شود؛ شناخت و تاثیر ایثارگری ها نهادینه تر گشته و معرفت افزایی افزون می یابد .

 

این پیام حاکی است: مستندسازی های هنری و خلاقانه، وظیفه ای زینبی برای پاسداشت رسالت مجاهدت‌های جنگ است؛ با آسمانی شدن پدران، مادران و حتی همسران و فرزندان شهدا نباید راه شهیدان مغفول بماند، بلکه نسل شهدا باید مدافعی مجاهد برای حفظ، عمل و انتقال فرهنگ ایثارگری ها، رشادت ها و ارزش‌ها باشند.

 

در پایان این پیام آمده است: اینجانب ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و ایثارگران و امام شهدا؛ پاسداشت این فرهنگ را در عمل به وصیت نامه شهدا و سربازی جانانه ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) می دانم که به خوبی تعیین مسیر نموده و تاکید بر ولایت مداری دارند.

 

۳۱ شهریورماه تا ششم مهرماه به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*