۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » پيشوا » عناوین اصلی
  • شناسه : 8833
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۹
  • 112 بازدید
  • ارسال توسط :

تشکیل شورای قرآنی موجب هم افزایی و ارتقاء فعالیت های قرآنی می شود

پیشوا – ابتکار ورامین: فرماندار پیشوا در جلسه توسعه فعالیت های قرآنی شهرستان پیشوا بیان داشت: انسجام برنامه های قرآنی نیازمند تشکیل شورای قرآنی است که در این راستا اگر فعالیت ها به صورت متمرکز در شهرستان صورت پذیرد موجبات هم‌افزایی و ارتقاء فعالیت های قرآنی را فراهم می آورد. به گزارش خبرنگار ما – […]

پیشوا – ابتکار ورامین: فرماندار پیشوا در جلسه توسعه فعالیت های قرآنی شهرستان پیشوا بیان داشت: انسجام برنامه های قرآنی نیازمند تشکیل شورای قرآنی است که در این راستا اگر فعالیت ها به صورت متمرکز در شهرستان صورت پذیرد موجبات هم‌افزایی و ارتقاء فعالیت های قرآنی را فراهم می آورد.

به گزارش خبرنگار ما – دکتر عباس ملکوتی خواه در این جلسه که با حضور سیدجمال جلیلی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و سایر روسا و نمایندگان ادارات در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: با اشاره به ضرورت تشکیل شورای قرآن شهرستان، گفت: قرآن چشمه جوشانی از علم، حکمت و معرفت است که از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فرماندار پیشوا افزود: انسجام برنامه های قرآنی نیازمند تشکیل شورای قرآنی است که در این راستا اگر فعالیت ها به صورت متمرکز در شهرستان صورت پذیرد موجبات هم‌افزایی و ارتقاء فعالیت های قرآنی را فراهم می آورد.

حجت الاسلام اکبر زوبین رئیس اداره تبلیغات اسلامی پیشوا نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل شورای قرآنی در این شهرستان، گفت: دستیابی به جامعه ای متمسک به قرآن و عترت و برخوردار از ایمان و عمل صالح و تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم در گرو عزم ملی و اراده هماهنگ مدیران ارشد نظام برای توسعه فرهنگ قرآنی است .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پیشوا افزود: شورایی تحت عنوان شورای توسعه فعالیت های قرآنی در سطح کشور وجود دارد و این شورا در هر شهرستانی نیز تشکیل می شود که ریاست آن را فرماندار محترم بر عهده داشته و دبیر شورا سازمان تبلیغات اسلامی است و اعضای این شورا را امام جمعه، شهردار، رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت حوزه های علمیه خواهران و برادران، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه وسه نظر از صاحبنظران موسسات آموزشی، پژوهشی و تبلیغی تشکیل می دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پیشوا هدف از تشکیل این شورا را بررسی و رفع معضلاتی که در امر قرآن وجود دارد بیان کرد و گفت: این شورا معضلات قرآنی را رسیدگی و فعالیت ها و برنامه های مربوط به علوم قرآنی را پیگیر می شود و به عبارتی اتاق فکر مبحث های قرآنی است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا نیز در ادامه جلسه توسعه فعالیت های قرآنی با اشاره به برپایی نمایشگاه تخصصی قرآن کریم در پیشوا، گفت: سومین نمایشگاه تخصصی قرآن کریم از ۱۴ الی ۲۴ تیرماه به مدت ده روز در شهرستان پیشوا برپا می گردد.

امیرحسین طاهری افزود : در برپایی این نمایشگاه فرمانداری، شهرداری، آموزش و پرورش، اداره تبلیغات اسلامی، سپاه، اوقاف و امورخیریه، کمیته امداد امام خمینی(ره)، موسسات قرآنی، کانون های فرهنگی و هنری مساجد، مدارس علمیه و دانشگاهها مشارکت و همکاری می کنند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا افزود: در نمایشگاه امسال تعداد ۱۰ غرفه پیش بینی شده که شامل نمایشگاه هنرهای تجسمی، کتاب، حجاب و عفاف، کارگاه آموزش مقدماتی قرآن کریم همراه با اهداء گواهینامه، برگزاری مسابقات قرآنی در رشته های حفظ، قرائت و اذان، دستاوردهای قرآنی ادارات و نهادهای دولتی، موسسات قرآنی و کانون های فرهنگی هنری مساجد می باشد.

طاهری بیان کرد:پخش فیلم و اجرای تئاتر خیابانی با مضامین دینی و قرآنی، تجلیل از خادمین و پیشکسوتان حوزه علوم قرآنی نیز از دیگر برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن کریم در پیشوا، افزود: برگزاری حداقل سه محفل انس با قرآن کریم در سطح شهرستان پیشوا با حضور قاریان کشوری و اهدای یکصد هدیه به قاریان و حافظان نوجوان از دیگر برنامه های پیش روی این اداره است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا بیان داشت: اداراتی که تمایل دارند دستاوردها و مصنوعات قرآنی خود را در محل نمایشگاه به عرضه بگذارند می توانند حداکثر تا دهم تیرماه با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، اعلام آمادگی کنند.

وی افزود: نهادهای دانشگاهی و مدارس علمیه نیز که تمایل به شرکت در نشست تخصصی قرآن کریم و یا نمایشگاه عفاف و حجاب دارند نیز می توانند اعلام آمادگی نموده و مشارکت نمایند.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*