۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » ري » عناوین اصلی
  • شناسه : 53388
  • ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
  • 9 بازدید
  • ارسال توسط :
تقلید علمی بزرگترین آفت مراکز عملی و دانشگاهی کشور است
تقلید علمی بزرگترین آفت مراکز عملی و دانشگاهی کشور است

تقلید علمی بزرگترین آفت مراکز عملی و دانشگاهی کشور است

ری- آبرومند: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه شایسته است که دانشجوها از تقلید علمی محض پرهیز کنند گفت: امروز تقلید علمی بزرگترین آفت مراکز عملی و دانشگاهی کشور است. به گزارش خبرنگار ما – حجت‌الاسلام مصطفی رستمی ظهر دوشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس نهاد رهبری در […]

ری- آبرومند: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه شایسته است که دانشجوها از تقلید علمی محض پرهیز کنند گفت: امروز تقلید علمی بزرگترین آفت مراکز عملی و دانشگاهی کشور است.

به گزارش خبرنگار ما – حجت‌الاسلام مصطفی رستمی ظهر دوشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس نهاد رهبری در دانشگاه شاهد، با اشاره به اینکه روند انتقادی بودن دانشجویان نشان دهنده آینده آنان خواهد بود اظهار داشت: باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشیم که توسعه علمی با تقلید امکان پذیر نخواهد بود.

 

رستمی با اشاره به اینکه امروز تقلید علمی بزرگترین آفت مراکز عملی و دانشگاهی کشور است گفت: شایسته است دانشجوها از تقلید عملی محض پرهیز کنند و به سمت نقد علم استاد و توسعه علمی پیش روند.

 

وی عنوان داشت: تغییر و تحول در دانشگاه‌های کار بسیار پیچیده ای است و این تغییرات باید از نوع نگاه اساتید، مدیران، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها آغاز شود.

 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان داشت: باید در حوزه علم، نقد و بحث جای خود را به تقلید محض بدهد چرا که رسالت خطیر پیامبران امروز بر عهده دانشگاه می‌باشد از همین جهت اساتید دانشگاه‌ها در حوزه تربیت و پرورش جوانان کار بسیار خطیر و اثرگذاری دارند و این همان فرق میان دانشگاه اسلامی و مومنانه با سایر مراکز عملی است.

 

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید با تولید و جوشش علمی به دنبال حل مشکلات جامعه و کشور باشند عنوان داشت: دانشگاه‌ها فقط نباید به دنبال عبور از دانشگاه پژوهش محور به سمت دانشگاه کارآفرین و دانشگاه جامعه محور به صورت تئوری باشند بلکه پیش روند.

 

رستمی اظهار داشت: تقلید در مسائل دینی بسیار علمی و عالمانه است چرا که به این مسئله اذعان دارد که فرد از موضوعی بی اطلاع است و به دنبال کسب اطلاعات از عالم می‌باشد و دانشگاه‌ها باید علاوه بر اینکه مسائل علمی و اجتماعی را پیگیری و حل می‌کنند به تربیت کارشناسان شایسته برای اداره جامعه در آینده بپردازند چرا که این موضوع نیز از مأموریت‌های اصلی و خطیر است که لازم است به آن پرداخته شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*